Nasi lekkoatleci z 15 medalami mistrzostw Śląska

2016-06-08, Autor:

W miniony weekend w Częstochowie odbyły się mistrzostwa Śląska seniorów, juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Reprezentanci rybnickich klubów (TL ROW i RMKS) zdobyli w nich łącznie 15 medali!

Podczas tych mistrzostw zawodnicy Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik zdobyli 9 medali. Na najwyższym podium mistrzostw stanął w biegu na 1500m juniorów młodszych Oliwier Mutwil osiągając czas 4.11.45min. W biegu seniorów na 2000m z przeszkodami Marcin Ciepłak zajął drugie miejsce z czasem 5.5519min, a w biegu na 5000m Kamil Czapla zdobył srebrny medal /16.10.76min/ wyprzedzając Radosława Kasprzaka /16.14.67min/. Na wyróżnienie zasługuje również Mateusz Magiera, który wśród juniorów w biegu na 800m zajął czwarte miejsce z czasem 2.00.47min. W skoku w dal seniorów zwyciężył Piotr Kustra wynikiem 6.75m, a Dawid Klose w kategorii juniorów młodszych zdobył brązowy medal /5.97m/.

Natomiast wśród dziewcząt Julia Sidelnik była trzecia /5.22m/, a Alicja Słomka zajęła piąte miejsce /4.98m/. Te same rybnickie zawodniczki wystąpiły w konkursie trójskoku zdobywając srebrny i brązowy medal z wynikami 10.88m i 10.79m. Poza konkursem w mistrzostwach wystąpiła w biegu na 200m piętnastoletnia młodziczka Julia Polak. Podopieczna trenera Michała Olszara uzyskała drugi czas całych mistrzostw, a wynik jaki osiągnęła 24.97s jest gorszy od aktualnego rekordu Polski w tej kategorii wiekowej zaledwie o 0.21s.

W tej samej imprezie wystąpili również lekkoatleci RMKS-u Rybnik, którzy wywalczyli 6 medali. Oto ich wyniki:
Julia Wałach - brązowy medal w skoku wzwyż, kategoria junior młodszy,
Katarzyna Szczyrba - złoty medal w rzucie młotem, kategoria junior młodszy,
Dawid Skorupa - srebrny medal w rzucie młotem, kategoria senior,
Renata Pierchała – 1 miejsce w rzucie dyskiem, kategoria senior (brak medalu - edyna startująca seniorka ze Śląska),
Simona Sobik - srebrny medal w rzucie oszczepem, kategoria junior młodszy,
Renata Pierchała - srebrny medal w pchnięciu kulą, kategoria senior, 1 miejsce w rzucie oszczepem, kategoria senior (brak medalu - jedyna startująca seniorka ze Śląska),
Katarzyna Szczyrba - srebrny medal w pchnięciu kulą juniorek, kategoria junior młodszy,