zamknij

Wiadomości

Nareszcie! Ruszył przetarg na stanicę żeglarską

2019-02-10, Autor: bf

Lepiej późno niż wcale. Rybnicki magistrat ogłosił przetarg na rozbudowę Stanicy Żeglarskiej nad Zalewem Rybnickim. To pierwszy etap inwestycji, na który miasto chce przeznaczyć prawie 700 tysięcy złotych.

Reklama

Ten, kto już nie pamięta – idea rozbudowy stanicy sięga 2017 roku. Projekt harcerzy z 6. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej wygrał wtedy w budżecie obywatelskim na 2018 rok. Czas mijał, a na miejscu nie poczyniono żadnych inwestycji. Magistrat tłumaczył, że podszedł do tematu kompleksowo, co wiązało się z poświeceniem temu sporo czasu.

Co wlecze, nie uciecze. Na stronie Urzędu Miasta w Rybniku pojawiło się ogłoszenie dotyczące przetargu na rozbudowę Stanicy Żeglarskiej nad Zalewem Rybnickim. - W ramach którego zostanie wybudowany obiekt socjalny, stanowiący część opracowania projektowego załączonego do tego postępowania przetargowego – doczytujemy.

Magistrat podaje, że w ramach realizacji tego etapu należy:

- dokonać rozbiórki istniejących obiektów opisanych w przedmiarze robót;
- przenieść (przestawić) jeden obiekt kontenerowy kolidujący z budowanym obiektem,
- usunąć pozostałości po wycince drzew (karpiny),
- przygotować teren pod budowę obiektu socjalnego,
- wybudować obiekt wg projektu, z uwzględnieniem zakresu opisanego w załączonym przedmiarze robót.

- Zaprojektowany obiekt to konstrukcja stalowa szkieletowa, zaprojektowana na bazie konstrukcji kontenerów morskich. Kontenery takie należy zakupić i zmontować lub wykonać ich konstrukcję zgodnie ze specyfikacją tego typu obiektów – dowiadujemy się z treści ogłoszenia.

Miasto chce przeznaczyć na pierwszy etap tej inwestycji dokładnie 693.201,34 zł. Termin składania ofert mija 22 lutego.

Oceń publikację: + 1 + 51 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Leczak 2019-02-10 17:04:30

  Za taką kwotę żadna firma nie podejmie się tego zadania ,będzie drugi przetarg ....

  33 2
 • ~Lateks 2019-02-10 17:23:51

  Potem drugi, i już pozostanie UM wolna ręka co do wyboru oferenta, tak działa prawo o zamówieniach publicznych. Ale nie to mnie martwi, zastanawiam się w jaki sposób UM chce pozyskać oferentów skoro na to potencjalny oferent ma aż dwa tygodnie na sprawdzenie całej oferty przeliczenie czy to się opłaca i decyzję czy przystąpić do takiego przetargu. Przy dzisiejszej sytuacji w budownictwie naprawdę to fantazja że ktoś się na to skusi, skoro pewnie wycena UM będzie 3 razy mniejsza od cen oferentów. P.s. problem stanicy był już zgłaszany we wcześniejszym BO w którym ten projekt przegrał z tężnią. Pomijam fakt że wcześniejsze projekty BO były przegrane w głosowaniu a jednak wykonane na koszt UM.

  18 7
 • ~tf2 2019-02-10 19:46:32

  Brak jeszcze ważnego punktu etapu tej inwestycji magistratu: "wyciąć wszystkie drzewa" i w innym miejscu "nasadzić tuje".

  41 7
 • ~qdobp 2019-02-10 20:19:42

  a ile na pseudo ścieżki rowerowe...?

  23 12
 • ~Escape 2019-02-11 05:22:50

  Dla mnie to jest O tyle niepoważne że nikt z ulicy tam nie wejdzie , grupa osób buduje coś dla siebie za 700 tysięcy, publicza kasa z budżetu obywatelskiego.

  10 22
 • ~Marcin Talarek 2019-02-11 10:36:19

  Szanowny Escape, to nie jest tak, że grupa osób buduje coś dla siebie. Stanica drużyny jest otwarta dla wszystkich chętnych, przez drużynę i przez stanicę w okresie jej funkcjonowania przewinęły się już całe pokolenia harcerzy-wodniaków. Jestem przekonany, że codziennie ulicami Rybnika przechadza się wiele osób, na których drużyna miała ongiś bardzo pozytywny wpływ. Mało tego, osoby te codzienną pracą i nierzadko zaangażowaniem w sprawy społeczne wnoszą wiele dobrego do naszej lokalnej społeczności. Zachęcam do serdecznego spojrzenia w stronę każdej inicjatywy, która szczególnie w dzisiejszych czasach, będzie stanowić atrakcyjną alternatywę dla naszych najmłodszych w stosunku do szeroko pojętego, permanentnego tkwienia w wirtualnej rzeczywistości. Na stanicy można nauczyć się wiosłować, prowadzić jacht żaglowy, remontować a nawet budować łodzie a przede wszystkim można przekonać się na własnej skórze, czym jest braterstwo w służbie i świeże powietrze. Czuwaj-Ahoj!

  29 4
 • ~Escape 2019-02-11 18:20:22

  Panie Talarek. Potwierdzasz Pan że w sezonie każdy będzie mógł tam przyjść w danych godzinach i np.
  nauczyc sie wioslowac itd. Dostępnośc tak jak np pluskadelko. Tez z budżetu. To co napisałeś to opis życia w harcerstwie.

  2 7

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1413