zamknij

Wiadomości

Napadli na pociąg i wysypali węgiel na tory. Szuka ich policja

2021-02-26, Autor: bf

To był „napad” w iście westernowym stylu, tylko w lokalnym wydaniu. Nieznani sprawcy zmusili maszynistę pociągu towarowego do zatrzymania maszyny. Otworzyli następnie klapy trzech wagonów z węglem, który wysypał się na tory. Szuka ich policja.

Reklama

Wracamy do wczorajszego zdarzenia na linii Rybnik – Katowice w rejonie Czerwionki-Leszczyn. Jak już pisaliśmy, relacje pociągów kursujących z/do Rybnika były opóźnione albo odwołane. Ktoś otworzył bowiem klapy wagonów towarowych wysypując węgiel na tory >>Ktoś wysypał węgiel na tory. To robota złodziei?<<

Czego dowiadujemy się dzisiaj od policji w Rybniku? Asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik KMP w Rybniku potwierdza, że mundurowi otrzymali takie zgłoszenie o godz. 16.40.

- Maszynista pociągu poinformował nas o dwóch mężczyznach, którzy położyli na tory oponę i cegłę . Musiał zatrzymać lokomotywę i stwierdzić, czy doszło do jakichś uszkodzeń. Po czasie zauważył otwarte klapy i usypany węgiel z trzech wagonów – mówi.

Czy doszło do kradzieży węgla? Policja w tej sprawie nie została jeszcze zawiadomiona.

Firma do której należał ten surowiec ma sprawdzić, czy go brakuje i ewentualnie to zgłosić. Prowadzimy czynności z artykułu 254a kodeksu karnego – wyjaśnia policjantka.

Przytoczony artykuł nosi tytuł „zamach na urządzenia infrastruktury”.

Kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Jak dowiadujemy się, w ostatnim czasie policjanci mieli do czynienia z jeszcze jednym takim przypadkiem.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~TAKI JA 2021-02-26 15:46:28

  - Firma do której należał ten surowiec ma sprawdzić, czy go brakuje i ewentualnie to zgłosić. Prowadzimy czynności z artykułu 254a kodeksu karnego – wyjaśnia policjantka.

  Będą "jaja" jak firma do której należał ten surowiec stwierdzi, że pomimo tego usypu węgla jest jeszcze więcej niż faktycznie za niego zapłacono.

  36 7
 • ~Tadeusz Kiełkowski 2021-02-26 15:57:05

  Niejaki Adolf wiedziałby jak sprawę rozwiązać.

  23 6
 • ~Arteks 2021-02-26 16:20:20

  Jak można być takim prymitywem aby próbując zdobyć trochę brudnego węgla, tworzy się sytuację w której można doprowadzić do katastrofy kolejowej? Naganne byłoby nawet to jakby wynieśli trochę węgla z piwnicy sąsiada - ale atakować pociągi w XXI wieku przy takich prędkościach jakimi obecnie jeżdżą to AKT TERRORU. Bardzo liczę na policjantów, że szybko schwytają tych bandytów, prokuratura wymierzy im areszt do procesu, a sąd posadzi ich na kilka lat - ku przestrodze innych. To zachowanie szalenie nieodpowiedzialne do tego co zrobił Frog - który już siedzi za szaleńcze szarże na drogach.

  31 47
 • ~siarzewski 2021-02-26 16:58:36

  Drogi autorze powyższego artykułu.

  Przed jego publikacją usiądź w spokoju, poczekaj na załadowanie się wszystkich reklam, zamknij quizy a następnie popraw literówki i stylistykę tekstu.

  Dziękuję.

  63 4
 • ~l3l 2021-02-26 19:26:34

  Malenie i wszystko jasne. Kto mieszka w okolicy to wie. Wszyscy wiedzą kto to robi. Nie ma to jak wywalic z wagonów węgiel zaraz przed familokiem. Niestety to jest tak zorganizowana patologia że nawet jeśli złapią kogokolwiek za rękę na gorącym uczynku to się dowiemy że to nie jego ręka.
  Dzięki ich "akcji" niestety spóźniłem się z córką na lekcje angielskiego maszynista zatrzymal się w takim miejscu że zablokował przejazd.
  P.S do redakcji. Quizy to strzał w kolano. Odechciewa się korzystać z tego portalu.
  Sama strona ma tyle bugow ze moze lepiej tym sie zainteresujcie. Zwłaszcza na urządzenia mobilne

  60 1
 • ~piotruos 2021-02-26 19:47:08

  Droga Redakcjo w tym miesiącu zostały wypłacone 13-stki Urzędnikom w Rybniku i nie tylko. Więc pytam dlaczego zabrakło artykułu na ten temat, przecież to działo się w regionie.

  46 12
 • ~Hunter 2021-02-26 21:48:49

  Jakby na to nie patrzeć, Czerwionka to jest taki trochę dziki zachód

  31 4
 • ~bartezz 2021-02-27 00:16:33

  "Na caluśkim Śląsku kopalń było dużo, teroz jest ich ino pora i ponoć za dużo... a mieli żeście swoje werki harowali równo... daliście je pozawierać teroz mocie..... bezrobocie." - jak klasyk.

  21 12
 • ~Arteks 2021-03-01 10:57:18

  Wszystkie media ogólnopolskie pisały o tym tytułując to "Dziki Zachód na Śląsku" robiąc sobie "jaja" z naszego regionu. Kradzież węgla, napady na pociągi, przekroczone normy zanieczyszczeń zimą, gwałt na psie - z takich prostackich i nienormalnych zachowań słynie niestety Śląsk w naszym kraju w ostatnim czasie...

  2 5
 • ~Mr.Q 2021-03-01 12:14:22

  Pewnie to czerwonoskórzy...znaczy się ciemnoskórzy. Cyganie, bo Indian u nas nie ma ;)

  1 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 731