zamknij

Wiadomości

Najpierw kradli, potem sprzedawali swój łup

2019-05-29, Autor: bf, źródło: KMP Rybnik

Kryminalni z Boguszowic zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże butli gazowych i butli z gazem technicznym ze terenie jednej ze stacji paliw w Rybniku. Zatrzymani to mieszkańcy Rybnika w wieku od 26 do 28 lat. Jak się okazało rybniczanie najpierw kradli, a potem w tym samym miejscu sprzedawali swój łup. Dwóch z zatrzymanych było już wcześniej karanych za podobne przestępstwa. Grozi im nawet do 7,5 lat więzienia.

Reklama

W wyniku czynności operacyjnych kryminalni z Komisariatu Policji w Boguszowicach zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże butli z gazem oraz gazem technicznym na terenie jednej ze stacji paliw w Rybniku.

- Schemat działania sprawców był za każdym razem taki sam. Mężczyźni podjeżdżali samochodem na stację pod pretekstem tankowania gazu do samochodu. Jeden z mężczyzn wysiadał na parkingu tuż przed stacją. Następnie 26-latek ze swoim kompanem zagadywali pracownika stacji, aby odwrócić jego uwagę. W tym samym czasie 23-latek, który wcześniej wysiadł z samochodu przeskakiwał przez płot ,kradł butle z terenu stacji i przerzucał je przez ogrodzenie – wyjaśnia asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik policji w Rybniku.

Ponieważ stacja zajmuje się również skupem, swój łup mężczyźni następnie sprzedawali na tejże stacji, ale również i w lombardzie. Ponadto podczas jednej ze „swoich akcji” mieszkańcy Rybnika skradli pieniądze z kasetki, a innym znów razem próbowali ukraść całą kasetkę.

Dwóch z zatrzymanych 26-latków złamało również czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Okazało się, że popełnili przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, za co grozi mu teraz surowsza kara.

Oceń publikację: + 1 + 24 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~leokadia 2019-05-29 15:02:36

  znajoma mówi że czyta tak te wiadomości na portalu i współczuje mi że w takim patologicznym mieście mieszkam mówi że u was to chyba strach wyjść ba ulicę :D

  22 16
 • ~artefaks 2019-05-29 16:32:41

  ~kazo64 2019-05-29 15:35:54

  Leokadio -To jest POklosie dzialalnosci obcych stacji tvn.na terenie RP.
  Ja mam to samo PO obejzeniu "Faktow",gdy wracam do PL. to zaraz PO przekroczeniu granicy wygladam dookola czolgow i innych zielonych ludzikow!To sie bodajze w psychologii nazywa "pedagogika strachu"aw nomenklaturze militarnej "Wojna Hybrydowa".

  Kazimierzu ? To wy oglądacie TVN ? Przecież możecie albo dostać zawału , albo olśnienia..... Obydwa przypadki będą niekorzystne dla rządu prawa i sprawiedliwości. Gdyż w jednym przypadku NFZ poniesie koszta i jest przy tym ryzyko utraty wyborcy... Istnieje też ryzyko że doznasz olśnienia i staniesz się dla rządu nie wygodny.
  Druga sprawa to wypuszczają was (jeszcze) za granicę ? Pytanie też gdzie wy na granicy widzicie czołg?. Po co jechać ze szkolenia przez republikę ługańską ? Jak można normalnie przez Białoruś ?
  Ale w dobie gdy wódz czyta i cytuje Broniewskiego mnie nic już nie zdziwi. Szkoda tylko że jego percepcja sięga tylko pierwszego wersu
  ( To za mało, za mało....) Bo już w drugim wersie są napisane bardzo prawdziwe słowa ,,Twoje słowa tumanią i kłamią" Na przyszłość powiedzcie że wyjeżdżacie za granicę na manewry. Jakaś widokówka z kamczatki byłaby miła....

  18 18
 • ~Marek Wawoczny 2019-05-29 19:27:50

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 3
 • ~artefaks 2019-05-29 21:20:58

  Drogi Kazimierzu
  Przed udaniem się na zasłużony spoczynek dla Ciebie, oraz wodza (który jak się okazuje również uwielbia literaturę ) po trudach dnia. Specjalna dedykacja wizjonera który tworzył 100 lat temu . Napisał program który dzisiaj realizuje wasza partia :
  ,,Sła­wa temu, kto pierw­szy wy­na­lazł,
  jak bez pra­cy, me­to­dą naj­płyt­szą,
  do­kład­nie su­mien­nie i za­raz
  kie­sze­nie bliź­nie­mu wy­wró­cić i wy­trząść. "
  Przewidział on że ktoś może próbować go przekupić jego własnymi pieniędzmi.A jak się to uda to skończy się demokracja
  A ten nieco utopijny wizjoner to nie kto inny jak W. Majakowski

  4 9
 • ~artefaks 2019-05-29 21:33:12

  ,,I kie­dy mó­wią mi, że pra­ca itd., uka­zu­jąc na mnie,
  jak­by na sta­rej tar­ce tarł kto chrza­nu szcząt­ki,
  ja do­bro­dusz­nie py­tam, ująw­szy za ra­mię:
  "a pan do­kupuje do piąt­ki?..."

  To również napisał W. Majakowski.
  A dzisiaj doktor z teorii państwa prawa i filozofii marksistowskiej . Firmuje program piątek jako plagiat pod swoim nazwiskiem
  Kazimierzu macie doskonałe wzory:)

  4 9
 • ~artefaks 2019-05-29 21:52:01

  ~kazo64 2019-05-29 21:40:22

  Artefaksie -IDEALNA laurka dla DT konczacego BEZNADZIEJNA kadencje z niemieckiej rekojmi jako "slonce Peru i Brukselki"

  No kto , no powiedz kto ?
  Sztirlitz?
  Przypominam sobie że to nie było nawet 17 mgnień wiosny , lecz 27:1
  A i ten jeden to nie do końca uczciwe , bo ktoś nie po katolicku głosował po prostu na siebie.....
  Jakże to urocze :)

  2 10
 • ~artefaks 2019-05-29 22:46:09

  ~kazo64 2019-05-29 21:59:56

  Artefaksie-Wyjaw w koncu CZYIM kandydatem byl DT .?
  PO 2gie czymze jest 27 dla niemcow wobec 500 dla Polakow?

  Przepraszam. Może jestem za mało inteligentny. Ale nie rozumiem tego wywodu. Jestem Polakiem , Europejczykiem ,Ślązakiem i lokalnym patriotą. Uważam że DT przyniósł chwałę Polsce i Polakom.
  Nie mam prawa tak sądzić ?
  Nie rozumiem co ma głosowanie nad łamaniem praworządności w Polsce .( Gdzie nawet przyjaciel Orban głosował za łamaniem praworządności). Z programem(piątka) którego w zasadzie autorem jest radziecki poeta ?
  Ciekawe czy obecni wyśmienici kandydaci ewakuowani w trybie awaryjnym z rządu zrobią jakieś kariery w UE ?
  Nie życzę im źle. Ale nie wydaje to się prawdopodobne.
  Co się tyczy 500. To idź do sklepu i zobacz ile z tego zjadła inflacja. Gierek na zbankrutowanie potrzebował 10 lat. A teraz pogrążanie się jest zdecydowanie szybsze
  A na Titanicu ku zadowoleniu gawiedzi gra orkiestra.

  2 10

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1052