Najmłodsze koszykarki RMKS-u najlepsze na Śląsku

2015-04-13, Autor:
Koszykarki RMKS-u Rybnik (rocznik 2004 i młodsze) wygrały Puchar Śląska w minikoszykówce.

Podczas rozegranego w Rybniku turnieju finałowego młode koszykarki RMKS-u podtrzymały z eliminacji miano niepokonanych i pewnie wygrały dwa finałowe spotkania. W pierwszym meczu rybniczanki zwyciężyły MKS Strzelce Opolskie 34:12 (12:0, 7:8, 12:0, 3:4). W drugim meczu turnieju MKS MOS Katowice pokonał MKS Strzelce Opolskie 41:23. Zatem stawką ostatniego spotkania było zwycięstwo w całym turnieju finałowym. W nim rybnickie koszykarki wygrały z MKS-em MOS Katowice 36:24 (8:6, 4:5, 14:5, 10:8) i chwilę później odebrały złote medale i pamiątkowy puchar za 1. miejsce w Pucharze Śląska. Podczas ceremonii zakończenia turnieju statuetkami wyróżniono indywidualnie 5 zawodniczek. Najlepszą zawodniczką całego turnieju została Maja Frąckiewicz z RMKS-u Rybnik, najlepiej punktującą - Dominika Bednarek z RMKS Rybnik (31 punktów), a najlepszymi zawodniczkami w poszczególnych zespołach zostały wybrane: Aleksandra Szecel (Strzelce Opolskie), Wiktoria Trznadel (MKS MOS Katowice) i Zuzanna Walecka (RMKS Rybnik). Zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a zawodniczki medale ufundowane przez Śląski Związek Koszykówki w Katowicach (główny organizator rozgrywek). Zespołom nagrody wręczała Grażyna Szulik – przedstawicielka ŚlZKosz. Ponadto zawodniczki otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Decathlon Easy z Rybnika. Były to plecaki, bidony oraz piłki.

Barw RMKS-u Rybnik w tym turnieju broniły: Hanna Grobosz, Kinga Gabryszewska, Patrycja Saczewska, Maja Frąckiewicz, Paulina Raudner, Renata Trzop, Zuzanna Walecka, Natalia Jędrycha, Julia Marzelanik, Dominika Bednarek, Vittoria Conte, Maria Terlecka, Iga Kozłowska, Aleksandra Kubica. Ponadto w rozgrywkach uczestniczyły Anna Rewiuk i Agata Kulpok. Trenerem zespołu jest Marcin Troszka.

Turniej finałowy zakończył tegoroczne rozgrywki Pucharu Śląska w najmłodszym roczniku. W rozgrywkach uczestniczyło 5 drużyn. Rozegrano 5 turniejów eliminacyjnych i najlepsze trzy drużyny z eliminacji spotkały się w Rybniku w turnieju finałowym. Warto dodać, że zmaganiom młodych koszykarek przyglądała się bardzo liczna grupa kibiców, która stworzyła podczas meczów wspaniałą rodzinną atmosferę.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0