zamknij

Wiadomości

Najmłodsi wracają do szkoły. Co z resztą obostrzeń?

2021-01-11, Autor: ab

Podczas dzisiejszej konferencji ministrów: Adama Niedzielskiego i Przemysława Czarnka zakomunikowana została decyzja o powrocie do szkoły najmłodszej grupy uczniów. Nastąpi to od 18 stycznia. Zapadły również decyzje dotyczące pozostałych obostrzeń.

Reklama

Adam Niedzielski swoje wystąpienie rozpoczął od przywołania sytuacji epidemiologicznej w Europie, która obecnie zmaga sie z trzecią falą pandemii. Na tym tle, jak powiedział minister zdrowia:

- Sytuacja w Polsce w ostatnim czasie wygląda stabilnie. Nie mamy żadnego drastycznego skoku zachorowań, nie mamy dynamicznego wzrostu zgonów czy obłożenia szpitalnego. Poziom zajętości respiratorów i łóżek waha się poniżej 50 proc.

Uczniowie wracają do szkół

Co zatem z obostrzeniami. Tu nie zmienia się wiele, poza sytuacją najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

- Ważąc wszystkie za i przeciw oraz opierając się na modelach prognostycznych doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3. - zakomunikował Adam Niedzielski. 

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek: - Od poniedziałku, 18 stycznia uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej.

Opublikowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Poniedziałek, 11 stycznia 2021

Minister edukacji - Przemysław Czarnek - wyraził pełne przekonanie, że Polska jest gotowa do powrotu nauczania stacjonarnego w najmłodszych klasach szkoły podstawowej od 18 stycznia.

Decyzja ma być wynikiem szeroko zakrojonych konsultacji, które jasno wskazują, że koszty ponoszone przez najmłodszych są zbyt wysokie, by nadal utrzymywać kształcenie zdalne w wypadku edukacji wczesnoszkolnej.

- Szkody z nieprzebywania uczniów z klas 1-3 w grupie rówieśniczej, nie równoważą w naszej ocenie ryzyka pandemii - tłumaczył minister zdrowia.

Co z wyższymi klasami? Minister poinformował, że decyzje zapadną dopiero w lutym.

Co z pozostałymi obostrzeniami?

- Mamy sytuację niejednoznaczną - na zewnątrz impulsy wskazujące na rozwój trzeciej fali pandemii w Europie, a z drugiej strony stabilną sytuację w Polsce - tłumaczył Adam Niedzielski.

Oznacza to, że pozostałe restrykcje utrzymane zostają do 31 stycznia.

 

 

Oceń publikację: + 1 + 22 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Janusz_Cebularz 2021-01-12 00:07:47

  Dobrze, że zanim otworzą szkoły zaszczepią wszystkich nauczycieli. A nie, czekaj...

  27 11
 • ~adamczykhenryk1 2021-01-12 18:12:24

  Dzieci nie dbają o higienę . Za tym stoi program obowiązkowych szczepień :) nic dobrego
  Pozdrawiam Rybnik

  4 1
 • ~adamczykhenryk1 2021-01-12 18:27:40

  myśleć - moje DNA to historia miliardów lat ludzkości ,
  mam dla firmy pfizer zmienić zapis dna . ( do 20 r bezobjawowa choroba to schizofrenia ) .

  1 5
 • ~Harry Keogh 2021-01-12 21:49:53

  Rządzą nami durnie i dyletanci. Zamiast tę kasę zmarnowaną na kretyńskie testy nauczycieli wydać na testy na przeciwciała ( jakieś 5 razy tańsze) a potem zaszczepić tych co Covida nie przechorowali to wywalamy miliony na jednokrotny test, który i tak po weekendzie jest już nieważny. Przecież jak ci nauczyciele zaczną się zarażać w tych szkołach to wtedy testów już dla nich nie przewidziano. Miliony w błoto a gospodarka i ludzie zdychają. Jak to jest możliwe, że takie umysłowe ameby są u nas na takich decyzyjnych stanowiskach, stanowi dla mnie zagadkę nie do ogarnięcia. Einstein kiedyś powiedział, że są dwie rzeczy nieskończone wszechświat i ludzka głupota ale tego wszechświata nie jest pewien. Po prostu dramat.

  2 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 3123