Najmłodsi szermierze RMKS-u z 4 medalami mistrzostw Polski

2014-06-07, Autor:
W Knurowie odbyły się Igrzyska Dzieci w ramach Mistrzostw Polski w najmłodszych kategoriach wiekowych: skrzatów, zuchów oraz dzieci. Rybniccy szermierze przywieźli z imprezy aż 4 medale: po jednym złotym i srebrnym oraz dwa brązowe.

W kategorii dzieci (10-11 lat), szpadzistki z RMKS-u Rybnik były bezkonkurencyjne i zajęły wszystkie miejsca na podium. Mistrzynią Polski w tej kategorii wiekowej została Patrycja Frystacka, która wygrała w finale z koleżanką z klubu, Alicją Klasik. Na trzecim miejscu została sklasyfikowana Kinga Zgryźniak, która to z kolei przegrała walkę półfinałową ze wspomnianą Klasik. W szpadzie chłopców jedyny medal dla rybnickiego klubu zdobył Adam Sojka, który zajął trzecie miejsce i tym samym zdobył brązowy medal mistrzostw Polski.

54 miejsce – Szymon Moroch.

– Świetne starty w tym sezonie młodych zawodników i zawodniczek z RMKS-u  zostały potwierdzone w tej imprezie. Reprezentanci naszego klubu w tych kategoriach wiekowych to ścisła czołówka krajowa. Mamy nadzieję, że w przyszłości tak pozostanie, a wyniki i wytrwałość w treningu tych młodych szermierzy pomogą w zdobywaniu jak największej ilości medali na arenie krajowej i zagranicznej – powiedział trener, Artur Fajkis.

Sekcja szermiercza RMKS-u zachęca wszystkie dzieci od 7. roku życia do uprawiania szermierki. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-20:00 w specjalistycznej sali szermierczej MOSiR-u przy ul. Powstańców Śląskich 40/42 (obok pływalni krytej).

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 0