Mimo iż sięganie po maszynkę do golenia czy elektryczną golarkę jest najszybszym sposobem na usunięcie owłosienia, to jednak korzystanie z tych metod może prowadzić do pojawiania się nieestetycznych, ale i również dokuczliwych podrażnień. Zazwyczaj objawiają się one miejscowymi zaczerwienieniami skóry, uczuciem pieczenia, dyskomfortu, swędzenia, ale także wysypką czy nadwrażliwością skóry. W jaki sposób można sobie poradzić z tymi objawami? Czy istnieją metody łagodzenia podrażnień po goleniu?
Podstawowym elementem pielęgnacji i troski o skórę dotkniętą podrażnieniami po goleniu jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, które doprowadzą do złagodzenia powstałych zmian. Decydując się na preparaty zawierające alkohol, można wzmagać nieprzyjemne dolegliwości i dodatkowo uszkodzić naskórek. Dlatego to niezwykle ważne, by korzystać z kosmetyków o składzie dedykowanym skórze wymagającej złagodzenia zaczerwienień, przynoszącym ulgę.
Ciekawą propozycją są kremy łagodzące, jak np. te oferowane przez markę Avene, które odbudowują naturalną barierę hydrolipidową skóry, niwelują podrażnienie, jednocześnie odżywiają i przywracają pożądany komfort. Jeżeli naskórek uległ uszkodzeniu, mogło dojść do jego zranienia — stosowanie odpowiednich kremów nawilży skórę, odżywi ją i przyspieszy jej regenerację.
Skóra po aplikacji takiego kremu jest gładka w dotyku. Znika również dyskomfort, jaki mogą powodować podrażnienia. Jednocześnie tego typu produkty cechuje lekka konsystencja. Łatwo się je rozprowadza po delikatnej skórze, a sam preparat szybko się wchłania.
Świetną propozycją są także spraye, które można szybko rozprowadzić na obszarze skóry wymagającej ukojenia. Tego typu kosmetyki łagodzą podrażnienia w miejscach szczególnie delikatnych. Są to chociażby fałdy skóry, które po goleniu wymagają również delikatnego osuszenia. Aplikacja takiego produktu pomaga zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii mogących doprowadzić do pogarszających się dolegliwości, jak pieczenie i swędzenie.
Rozprowadzenie takiej delikatnej mgiełki jest najprostszym sposobem jej aplikacji. Po kliknięciu produkt delikatnie osiądzie na skórze. Należy pozostawić go na kilka sekund, a następnie z pomocą miękkiego ręcznika osuszyć wybrany fragment skóry. Można również zastanowić się nad zastosowaniem kompresu. W takiej sytuacji wybranym produktem trzeba spryskać wcześniej przygotowany kompres, a następnie umieścić go na podrażnionej skórze.
Jeżeli po goleniu pojawią się dokuczliwe zaczerwienienia, szczególnie w okolicy pach, warto sięgnąć po antyperspirant, który nie tylko ochroni przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, ale również ukoi podrażnioną skórę, zachowując przy tym właściwości klasycznego dezodorantu. Ważne, by wybierać te o recepturze bezalkoholowej, aby po aplikacji na skórę dodatkowo jej nie podrażniać, a skutecznie koić.
Tego rodzaju produkty można stosować zarówno po goleniu, jak i również po depilacji. W ich składzie znajdują się substancje o właściwościach antybakteryjnych. To niezwykle ważne w przypadku skóry, która jest bardziej podatna na podrażnienia i nieprzyjemne dolegliwości. Jej ochrona przed rozwojem ewentualnych bakterii to klucz do szybkiej regeneracji i powrotu do pełnej kondycji.
Aby dodatkowo nie podrażniać skóry i umożliwić jej sprawniejszą regenerację, należy również zrezygnować z obcisłej odzieży oraz tej wyprodukowanej z szorstkich, nieprzyjemnych w dotyku materiałów. Warto również zadbać o to, by w podręcznej garderobie znajdowały się ubrania z naturalnych, niesyntetycznych tkanin — najlepiej z bawełny, lnu lub jedwabiu.
Dobrym pomysłem będzie także unikanie ubrań kolorowych, farbowanych czy z nadrukami. Barwniki i tworzywa wykorzystane w produkcji mogą dodatkowo podrażniać skórę, szczególnie tą wrażliwą, zaczerwienioną, wymagającą troskliwej pielęgnacji i czasu na regenerację.
Tagi: podrażnienia po goleniu
Kolejowy hit. Z Rybnika dojedziemy pociągiem do Monachium, a KŚ wracają do Bohumina. Są pewne "ale". Znamy nowy rozkład jazdy PKP
29631Czytelnik: co się stało w piątek wieczorem na ul. Jośki?
21940W Boguszowicach lądował śmigłowiec LPR. Mężczyzna zasłabł w łazience
21915Wody aż po pas w centrum Rybnika! Zalało restaurację z kuchnią gruzińską. Jak możemy pomóc? (zdjęcia)
21267Jarmark bożonarodzeniowy w Rybniku: wiemy, jakie są ceny produktów i usług
17385„Dla mnie to po prostu żenua, Solorz”. Bardziej niż PiS-owi oberwało się cenzurze kabaretów
+300 / -44„Polsatowi już dziękujemy”. Kabaret Młodych Panów pożegnał się z widzami (oświadczenie)
+209 / -33Miasto zabiera głos po artykule o najmie stoisk pod jarmark. Przedsiębiorcy ripostują
+167 / -37Gdyby nie jej uczciwość, rybniczanin mógłby stracić pieniądze
+126 / -4Piotr Tokarz, dyrektor ZST w Rybniku laureatem prestiżowej nagrody "Super Dyrektor 2023"
+124 / -29Rybniczanie pytają: gdzie ten „luft”? Mamy smog w Rybniku, mapa świeci na fioletowo!
19In vitro będzie refundowane z budżetu państwa. Który z naszych parlamentarzystów był „za”, a który „przeciw”?
19Niebieskie „koperty” do 30 min. „To karanie niepełnosprawnych". Rybnik.com.pl zareagował, UM odpowiada
15Wojciech Piecha kandydatem PiS na prezydenta Rybnika? Pytamy byłego senatora
14Bili i poniżali kobiety. Śląscy patostreamerzy w rękach policji. Jeden z nich pochodzi z Żor (wideo)
13Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alertCzy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1553