zamknij

Wiadomości

Na placach zabaw staną nowe huśtawki i zjeżdżalnie

2013-07-18, Autor:  dk
Już wkrótce dziesięć placów zabaw w naszym mieście zostanie wyposażonych w nowoczesne i w pełni przystosowane sprzęty do zabaw. Dzieci będą mogły korzystać m.in. z nowych huśtawek, zjeżdżalni czy karuzel.

Reklama

W centrum miasta nowe sprzęty staną na dwóch placach zabaw – przy Przedszkolu nr 1 oraz przy Przedszkolu nr 9. Na pierwszym z nich zostaną ustawione dwie huśtawki, w tym jedna typu kiwak o kształcie quada. Z kolei przy ul. Wieniawskiego 9 dzieci będą mogły korzystać z huśtawki wagonowej, huśtawek typu kiwak, a także zestawu zabawowego ze zjeżdżalnią.

Na placu zabaw w Zebrzydowicach, na terenie Przedszkola na 12 zostanie ustawiona metalowa karuzela. W nowe sprzęty zostanie również wyposażony plac zabaw przy Przedszkolu na 10 w dzielnicy Maroko-Nowiny. Tam już wkrótce dzieci będą mogły korzystać z ruchomego mostu, tunelu oraz huśtawki typu kiwak w kształcie quada.

 

Z kolei przy Przedszkolu nr 39 na Osiedlu Południe w Boguszowicach dzieci będą mogły się bawić na dwóch zjeżdżalniach, czterech wieżach, zjeździe strażackim oraz na ściankach wspinaczkowych. Również w Boguszowicach na placu zabaw przy Przedszkolu nr 15 zostanie zamontowany zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, huśtawka na sprężynie w kształcie samochodu, karuzela, a także gra zręcznościowa „kółko – krzyżyk”. Nowości nie zabraknie też w parku Osiedlowym przy ul. Bogusławskiego. Już wkrótce bawiące się tam dzieci będą mogły skorzystać z linarium w kształcie piramidy. Miasto planuje również wyposażenie w karuzelę i huśtawkę w kształcie quada placu zabaw przy ul. Strażackiej w Boguszowicach Starych.

 

W dzielnicy Meksyk, w parku „Kozie Góry” zostanie ustawiona nowa karuzela. Natomiast na terenie Przedszkola nr 22 w Gortatowicach dzieci będą mogły się bawić na podwójnej huśtawce, na ruchomym moście oraz w zadaszonym domku.

 

Na ustawienie wszystkich tych sprzętów wykonawca będzie miał 30 dni. Oznacza to, że wraz z nowym rokiem szkolnym dzieci będą mogły bawić się na odnowionych placach zabaw.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~leonka 2013-07-18
  17:24:48

  6 0

  A na Nowinach Ul.Orzepowicka,Budowlanych i Kominka nadal ma tylko jeden plac zabaw!!! Dzieci ogrom na takie osiedle ale jakoś nie mogą zrobić innego miejsca dla dZieci.Jest odpowiedni teren,daleko od aut,duza powierzchnia ale tylko na ucieche psów wyprowadzanych z bloków na spacerki a z dzieckiem przejść nie można bo co 20 cm pamiątka po piesku!!!

 • ~biker1974 2013-07-18
  19:40:44

  6 0

  Jakiś czas temu był na Rybnik.com.pl artykuł o nowych - wyremontowanych placach zabaw przy przedszkolach. Bodajże przy otwieraniu placu zabaw przy przedszkolu nr 49 na ulicy Piasta pisało że miał być otwarty dla wszystkich dzieci, bardzo ciekawe ponieważ wszystkie bramy są pozamykane i nie mogą z nich skorzystać dzieci mieszkające np. na Mikołowskiej, Piasta i Wyzwolenia. Na placu zabaw naprzeciwko ZST na ławkach siedzą pijani jegomoście. Niech budują i otwierają kolejne place zabaw nie wiadomo dla kogo, jak dzieci nie mogą z nich korzystać. Dzieci żeby zagrać na boisku w II LO przeskakują przez płot, do czasu aż się komuś coś stanie. Najlepiej wszystkie place zabaw i boiska pozamykać niech dzieciaki siedzą przed konsolą, komputerem oraz TV i grają w GTA wyjdzie to na korzyść miasta, więcej schorowanych i otyłych dzieci. Kiedyś będzie jak w Gliwicach że 4 nastolatków pobiło śmiertelnie 16-latka.

 • ~rybnic 2013-07-18
  20:55:14

  2 0

  Witam,zapraszam naszych włodarzy na oględziny najlepszego ,najfajniejszego, najpiękniejszego,naj........ placu zabaw dla dla naszych milusińskich (stworzony przez co prawda najmniejszą spółdzielnie mieszkaniową w Rybniku ) na Ul. Orzepowicką między blokami 14 a 16 widok jest piorunujący.Pozdrawiam włodarzy oraz nowego prezesa "najmniejszej" spółdzielni mieszkaniowej.

 • ~ 2013-07-18
  21:06:38

  3 1

  Doskonale, takie akcje popieram!!!
  Takimi inwestycjami można pozyskać wyborców.

 • ~leonka 2013-07-18
  21:14:21

  0 2

  ~rybnic właśnie ten "plac zabaw"mialam na myśli ;)

 • ~biker1974 2013-07-18
  21:15:25

  3 0

  Nie znalazłem na Rybnik.com.pl ale na stronie miasta: http://www.rybnik.pl/index.php?id=223&p=news,11,show,7109 . Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Piasta, otwarty został pierwszy i jak dotąd jedyny w Rybniku plac zabaw przystosowany dla dzieci niepełnosprawnych.


  Do dyspozycji dzieci oddany został zestaw bezpiecznych urządzeń zabawowych, takich jak np. huśtawka „bocianie gniazdo”, piaskownica-stół, przystosowana dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także tradycyjne, mostki i zjeżdżalnie.

  Co ważne, podobnie jak pozostałe przyszkolne place zabaw w Rybniku, ten również będzie ogólnodostępny.

  Polecam ostatnie zdanie, wszystkie przedszkola są pozamykane. Pozdrawiam urzędników podających nieprawdziwe fakty.

 • ~partycypatiusz 2013-07-18
  22:59:21

  2 0

  leonka, rybnic oraz mieszkańcy dzielnicy Maroko-Nowiny, zapraszam Was do grupy roboczej która chce aby część środków w ramach budżetu partycypacyjnego (210 tyś zł na naszą dzielnicę) została wykorzystana na budowę takiego palcu zabaw. Z tego co mi wiadomo to była mowa właśnie o lokalizacji przy ul. Orzepowickiej. Może się dołączycie i postawimy tam ten plac zabaw?
  https://www.facebook.com/groups/556986127693533/
  Czas ucieka, mamy 1 miesiąc...

 • ~igoola 2013-07-19
  07:24:31

  0 0

  na spotkaniu Rady Dzielnicy Zebrzydowice na początku tego roku radni chwalili się, że udało im się uzyskać środki na nowy plac zabaw przy szkole, którego budowa rozpocznie się w ciągu kilku tygodni.. trochę czasu minęło i widać będzie nowa karuzela przy przedszkolu..:) gratulujemy radnym..

 • ~acelinka 2013-07-19
  08:19:46

  0 1

  A na Nowinach nadal nic! Jest jeden bezpieczny plac zabaw - za bllokami przy ul. Wawelskiej i tyle. Piękny - ale za mały. Przy pięknej pogodzie panuje tam taki tłok, że do piaskownicy się wejść nie da.
  Nie wspomnę nawet o części na Maroku gdzie liczba placy zabaw jest równa zeru.

  A na Elektrowni co 2 bloki ślczne małe place zabaw.

  Apropo przedszkolnych placy zabaw - metalowa karuzela to najgorsza rzecz na przedszkolnym placu zabaw ... lepsza byłaby dodatkowa zjeżdżalnia lub bujak.

 • ~sabina319 2013-07-20
  08:05:00

  0 0

  Zapraszam na Nowiny na plac zabaw przy ulicy Waltera i Zielonej warunki dla dzieci poprostu masakra, piaskownica w której nie wiem czy ktoś wymienia piasek, jedna zjeżdżalnia i karuzela, plac zabaw nie ogrodzony na którym załatwiają się okoliczne pieski. Ostatnio ktoś ze straży miejskiej wspominał o kotrolach na palcach zabaw czy gdzieś jest udostępniona infromacja które place zabaw są skontrolowane, bo aż trudno mi uwierzyć, jak przechodzę obok tego placu zabwa, że przeszedł jakąkolwiek kontole.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak wypadnie reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy w Niemczech?

Oddanych głosów: 491