zamknij

Wiadomości

Na liście PiS znalazł się jeden z bohaterów „afery gender”. Co na to Andrzej Wojaczek?

2014-10-10, Autor: bf
- Nie biorę odpowiedzialności za listę – powiedział dzisiaj Andrzej Wojaczek. To zaskakujące słowa, zwłaszcza kiedy wypowiada je lider swojego okręgu. Skąd taka reakcja? Odpowiedź znajdziemy na liście okręgu nr 3. Na trzecim miejscu widnieje nazwisko Arkadiusza Szwedy – jednego z rodziców, który „wywołał” tzw. aferę gender.

Reklama

Dość zaskakująco zakończyło się dzisiejsze spotkanie wyborcze w biurze Prawa i Sprawiedliwości na ul. Wiejskiej. Lider okręgu nr 3 – Andrzej Wojaczek nie krył, że nie jest w pełni zadowolony z przedstawionej listy kandydatów. - Nie biorę odpowiedzialności za listę. Szkoda, że tak to zostało zrobione – powiedział.

O co chodzi? Otóż na trzecim miejscu uplasował się Arkadiusz Szweda – jeden z rodziców trójki dzieci, które zostały wypisane z grupy Przedszkola nr 13. W placówce miały odbywać się bowiem zajęcia, które wpisywały się w ideologię gender. Tuż po tym fakcie „wybuchła” afera, o której mówiły ogólnopolskie media. Dyrektorkę przedszkola – Joannę Cichecką bronił wtedy Andrzej Wojaczek. Dzisiaj natomiast nie chciał komentować tego, jak prezentuje się lista kandydatów do rady miasta z okręgu nr 3. – Nie chcę wypowiadać się na temat tego pana, jest mi bliżej nieznany i nie biorę odpowiedzialności za całą listę – dodał Wojaczek.

Kto w takim razie odpowiada za listę wyborczą? Z odpowiedzią pośpieszyła Izabela Kloc. - W tym układzie to ja i pan Tadeusz Gruszka bierzemy odpowiedzialność za osoby, które są na liście. Chcemy, aby była ona najmocniejsza co nie zawsze idzie to w interesie lidera listy. Trudno, takie są reguły gry politycznej, również w PiS – wyjaśniła senator.

Czy w takim razie może dojść do wojny wewnątrz struktur rybnickiego Prawa i Sprawiedliwości? Głos w tej sprawie zabrał Tadeusz Gruszka. - Trudno to nazwać wojną, jeżeli dana osoba dbała o interes swoich i innych dzieci. Jeżeli pan Szweda się znalazł na liście, to oznacza, że jest osobą zacną, godną i rozpoznawalną w okręgu. Myślę, że zrobi dobry wynik – dodał.

Co na to sam „bohater” tego artykułu? Czy Arkadiusz Szweda widzi współpracę z Andrzejem Wojaczkiem? – Widzę ją bardzo dobrze, ponieważ praca w samorządzie nie opiera się na ideologii, ale pragmatyzmie. Na pewno z panem Wojaczkiem będziemy szukali pozytywów, ale zaznaczam, że będę interweniował w przypadku, gdy pewne zachowania znów zaczną ingerować w szkołę i rodziny – powiedział kandydat na radnego.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 30

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~co to jest ? 2014-10-10 17:18:34

  Pan Arkadiusz nie wywołał afery, ale bronił od afery swoje i nasze dzieci! Rodzice mają do tego prawo - ale również i obowiązek. Czy obrona dziecka przed demoralizacją i seksualizacją /do tego prowadzi gender w konsekwencji/ -zamyka drogę do działalności społecznej lub politycznej? Jeżeli na liście jest p. Wojaczek - to całe szczęście, że - chociażby dla samej przeciwwagi - jest też p. Szweda! Swoją drogą - czy ktoś wyjaśni nam, co dzieje się z materiałami "genderowo-dydaktycznymi" dostarczonymi do przedszkoli "szczęśliwej 15."? Zastanawiam się dlaczego redaktorzy niektóre artykuły podpisują pełnym imieniem i nazwiskiem, a niektóre tylko inicjałami? - tym razem to pan Bartek czy pani Basia?

  0 4
 • ~ 2014-10-10 18:27:25

  Dlaczego Redakcja pisze tendencyjne artykuły? A co ma do tego pan Andrzej Wojaczek? On nie ustala składów list. Pan Arkadiusz Szweda postąpił słusznie w tej sprawie. czy jest obywatelem gorszej kategorii że nie może startować w wyborach? Dlaczego robicie z tego taką aferę.

  15 3
 • ~werkk 2014-10-10 19:07:24

  Najlepiej ich pogodzicie jak wybierzecie obydwu, zróbcie krzyżyk przy obu nazwiskach. O ile jesteście fanami PiS

  1 6
 • ~werkk 2014-10-11 05:40:52

  Nikt nie robi afery, o ile dobrze pamiętam to afera powstała w Chwałowicach, i to jest Wasz problem kogo wybierzecie, a w zależności od tego kogo wybierzecie to 23 listopada 2014 roku pańskiego pójdziecie na mszę ubrani w sukienki albo spodnie do Sanktuarium św. Teresy i z ambony usłyszycie ks. prał. Teodora Suchonia który podsumuje jednych i drugich. A jak znam życie znów wybierzecie Wojaczka a potem będziecie narzekać na forach na niego. Szczęść Boże.

  2 3
 • ~ 2014-10-11 10:05:29

  Droga redakcjo, warto również zwrócić uwagę na to, że hasło "ideologia gender" to wymysł ludzi, którzy o "gender" nie mają bladego pojęcia i coś, czego w rzeczywistości w ogóle nie ma. Gender to nauka a nie ideologia...

  4 4
 • ~pz2 2014-10-11 11:06:22

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  14 0
 • ~gocha1603 2014-10-11 11:34:04

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 4
 • ~werkk 2014-10-11 17:38:36

  Izabelo nie ma sensu tego tłumaczyć widzisz i słyszysz wypowiedzi na ten temat ludzi PiS i fanek Radia Maryja. Uwierz mi ze niektórzy są bardzo odporni na wiedzę.

  4 0
 • ~marus 2014-10-11 21:08:11

  Ha, ha. Oto całe PiSowskie oblicze obłudy. W sprawie tzw. gender, Wojaczek i Szweda stali po dwu stronach barykady. A. Szweda wraz ze współtowarzyszami widzieli „dżendera” w P-13 a A. Wojaczek (oraz władze miasta i kuratorium) go nie widzieli. I innej prawdy nie ma. Dla mnie jest zupełnie obojętne kto z list tej sekty startuje, ucieszyłoby mnie gdyby nikt się nie dostał. Ale tak się – niestety – nie stanie.

  2 4
 • ~Lahcim 2014-10-11 22:33:49

  zgadzam sie p. Izo. Ale tłumaczyć coś ciemnogrodowi, który za pewnik bierze wszystko co powie Pan w sukience nie ma sensu. Szkoda tracić czas i energię :)

  3 5
 • ~bercikrb 2014-10-12 09:29:42

  Pan Wojaczek powinien zmienić partię. Jeśli wspiera panią dyrektor w jej genderowskich poczynaniach, to chyba bliżej mu do Palikotów niż do PiS. Wszyscy wiemy, że p. Wojaczek trzyma się kiecki p. dyrektor a p. dyrektor trzyma się spodni p. Wojaczka i jeden bez drugiego nic nie zrobi. Nie rozumiem tu ataków na ks. Suchonia, sprzeciwił się zgodnie ze swoim sumieniem i wiarą genderom i za to jest opluwany. Jako rodzic stoję po stronie p. Szwedy, nawet jeśli ktoś tu użyje pod moim adresem nazwy CIEMNOGRÓD czy innych epitetów. Słynny poeta napisał kiedyś: "Idź wyprostowany wśród tych, co na kolanach" i ks. Suchoń, jak i p. Szweda trzymają się tej zasady. Pozdrawiam wszystkich OŚWIECONYCH.

  11 4
 • ~werkk 2014-10-12 10:40:33

  bercikrb dlatego tak ważne jest aby prałat z ambony wezwał mieszkańców Chwałowic by nie głosowali na Wojaczka, tylko na Arkadiusza ale czy tak się stanie ? Czy znów wybierzecie gender tego nie wie nikt.

  0 11
 • ~ 2014-10-12 11:08:01

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 0
 • ~ 2014-10-12 13:50:16

  Dlaczego usunięto mój poprzedni wpis? Był antygenderowski więc trzeba usunąć? Czy słowo zboczek jest na tyle obraźliwe żeby nakładać nań cenzurę???

  7 1
 • ~Anabioza 2014-10-12 14:29:42

  No tak ... pierwszy wpis: ogłoszenie listy kandydatów na radnych, kolejny problem bo na listach ludzie związani z rybnicką aferą gender. Ja się pytam, gdzie tutaj jest Rybnik i polityka lokalna ?. Nie interesuje mnie jako rodowitej rybniczanki to co PIS i PO wyrabiają na Wiejskiej, chciałabym zobaczyć to co zrobią/zrobili ci ludzie już dla mojego Miasta.

  7 0
 • ~hardmark 2014-10-12 16:30:16

  Pozostaje tylko olać w wyborach PiS,PO i BSR.

  0 0
 • ~Jan R. 2014-10-12 19:57:04

  Co wspólnego ma prezydent Chwałowic ze wprowadzeniem programu gender do przedszkola tamże. Ten program został tam i gdzie indziej wprowadzony przez Adama Fudalego za pośrednictwem jego zastępczyni Joanny Kryszczyszyn. Więc winien jest obecny prezydent, a nie pan Wojaczek i dyrektorka przedszkola w Chwałowicach. Tak mi się coś zdaje, że Fudali w pogoni za pieniądzem jest gotów podpisać cyrograf nawet z diabłem. Ale dziwi mnie to, że aprobują to święci z PiS.

  1 1
 • ~IS 2014-10-12 20:17:19

  Działacze PISS nie lubią facetów w sukienkach? No to czas pogonić księży :-)

  5 0
 • ~IS 2014-10-12 20:22:35

  A wyborcy POLSKĘZBAWA nie powinni w tej chwili udzielać się na forach tylko modlić o zdrowie arcybiskupa ACTIMELKA bo mu wątroba padła od pracy duszpasterskiej...

  5 0
 • ~LESZEKHB 2014-10-13 21:13:40

  Piszę jeszcze raz, bo mój wpis sprzed 5 minut się nie ukazał. Z wykładu pani profesor Krystyny Pawłowicz dowiedziałem się, że nauka dąży do PRAWDY, natomiast ideologia narzuca na siłę swój punkt widzenia nie licząc się z nikim i z niczym. Już ta krótka definicja pokazuje jednoznacznie, z czym mamy do czynienia w przypadku pojęcia "gender". Osobiście stoję na stanowisku, że każdy, kto nam w Polsce próbuje narzucać absurdy wymyślane przez zdemoralizowane pseudoelity Unii, powinien lecieć automatycznie z jakiegokolwiek publicznego stanowiska. Uderzenie w polską rodzinę, świętość sakramentalnego małżeństwa, próby odbierania rodzicom prawa do wychowania własnego dziecka i bezczelne lansowanie w przestrzeni publicznej wszelkich dewiacji i wynaturzeń postrzegam w sposób jednoznaczny jako działania wrogie wobec Polski i nas Polaków. Jeśli komuś odpowiada tarzanie się w błocie, powinien wyjechać do krajów, które narzucane na siłę i nam absurdy już dawno wprowadziły i są w związku z tym na najlepszej drodze do tak zwanego dna. Leszek Leśnikowski / PRO Veritas

  1 1
 • ~krycha46 2014-10-14 09:29:16

  Wiec głosujmy na pana Arkadiusza Szwedę!

  0 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy rząd powinien zamykać kopalnie?
Oddanych głosów: 2025