zamknij

Biznes

Na deptaku pojawi się ponad 80 ławek. Są jednak kłopoty z ich dostarczeniem

2014-09-03, Autor: bf, źródło: UM Rybnik
Rewitalizacja deptaka na ul. Sobieskiego i Powstańców Śląskich wkracza w ostatni etap. Wzdłuż powyższych ulic oraz przed kościołem Matki Boskiej Bolesnej i wokół fontanny na placu Jana Pawła II rozpocznie się wkrótce montaż 83 ławek. Część z nich ma być podświetlana. Jednakże podwykonawca spóźni się z dostawą zamówienia.

Reklama

Rewitalizacja deptaka dobiega powoli końca, w związku z tym prezydent Fudali spotka się w najbliższy czwartek (godz. 16.00) z mieszkańcami i przedsiębiorcami, aby porozmawiać o Festiwalu Światła. Jest to impreza, która będzie połączona z Nocą Zakupów. Już teraz wiadomo, że zaplanowano ją w połowie października.Deptak doczeka się wkrótce nowych ławek. - Złożone będą z siedzisk oraz prefabrykowanych podstaw, będących ich fundamentem. Niestety podwykonawca firmy „Wasbud” – głównego wykonawcy inwestycji, ma problem z terminową dostawą całości zamówienia. Mamy jednak nadzieję, że niebawem wszystkie elementy zostaną dostarczone. Montaż ławek nie powinien mieć wpływu na termin zakończenia całej inwestycji – wyjaśniła Lucyna Tyl, rzecznik prasowa rybnickiego magistratu.

Jakie atrakcje przewidziano podczas Festiwalu Światła? Tego dowiecie się już w ten czwartek.
Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (26):
 • ~superelektro 2014-09-03 07:48:07

  Jeżeli SM i policja nie zrobią porządku z małolatami to nie wróżę ławkom długiego żywota. Zresztą nie tylko ławkom. W dniu wczorajszym 2 małolatów, w wieku 12 - 16 lat, chyba naćpanych, gdyż zdrowy rozumny człowiek raczej by tak nie robił, idąc Powstańców od bazyliki do świateł waliło " z buta " w każde zamknięte drzwi wejściowe. Więc jak zaczną skakać po ławkach to wiadomo jaki będzie efekt.

  37 0
 • ~Benq 2014-09-03 08:16:25

  Pałę i lać te gówniarstwo jak za czasów zomo wtedy by był spokój i nikt by nie kizaczył

  50 0
 • ~konsior 2014-09-03 08:40:23

  W dniu wczorajszym Pan Fudali w Radiu 90 tłumaczył, iż z uwagi na opóźnienie w dostarczeniu przez wykonawcę ławek podczas ich montażu świeżo położona kostka brukowa będzie musiała być zdemontowana.

  14 0
 • ~zibi_ibiz 2014-09-03 09:07:35

  A dlaczego ławki nie mają oparć? Po co komu ławki bez oparć? Nikt na nich długo nie posiedzi i znowu nie będzie ludzi na rewitalizowanej ulicy, bo będzie niewygodnie. Czy w UM nikt o tym nie pomyślał? Dopiero pomyślą, jak na nich siądą i za rok kupi się nowe.... Czyli rewitalizacja zrobiona dla samej "przedwyborczej idei", a nie dla mieszkańców. Gratuluję bubla!

  25 0
 • ~Benq 2014-09-03 09:21:47

  Ławki to nic, największy bubel jaki kiedykolwiek widziałem to jest to nowe przejście dla pieszych.

  24 0
 • ~orient 2014-09-03 11:16:15

  superelektro a interweniowałeś? Zadzwoniłeś na policję? Zwróciłeś im uwagę? Mogłeś łebka chwycić i zadzwonić na policję? Ławki na rynku czy pl. Wolności na razie nie są zniszczone, nie ma się co wiec martwić na zapas. Ale w dobie komórek i monitoringu i sądów 24 godzinnych to raczej wandale powinni mieć pietra, a nie normalni obywatele.

  1 0
 • ~ 2014-09-03 12:54:33

  sporo ławek jak na taki mały teren, ale przynajmniej będzie gdzie usiąść po tylu latach :) :)

  3 0
 • ~MAF 2014-09-03 13:03:54

  Szkoda że nie zdążą z tymi ławkami, można by jeszcze do tych ławek dodać gołębniki na palach w których gruchałyby i rozmnażały się gołąbki i głośniki z których by było słychać uwielbianą przez panie stacje radiową. Fajnie karmić gołąbki słuchając pouczających dyskusji. Panie prezydencie warto zadbać o swój elektorat. Można by nawet powołać pełnomocnika do spraw gołębiarstwa.

  4 0
 • ~KSnake 2014-09-03 13:25:20

  Pięknie wszystko i ładnie. Jest jednak małe "ale": gdzie robić zakupy podczas tej nocy zakupów? W bankach i agencjach finansowych/pożyczkowych? Przecież tam większość lokali stoi pusta albo są to same sklepy obuwnicze, dwóch czy trzech jubilerów, dwa sklepy z ubraniami z prawdziwego zdarzenia i parę sklepików z towarem i obsługą, które przywodzą na myśl PRL. Na nocy zakupów skorzystają oczywiście Focus i Plaza - raczej nikt inny.

  10 0
 • ~ 2014-09-03 14:20:15

  Po przeczytaniu tytułu newsa myślałem, że te kłopoty są związane z niedawnymi pomysłami władców naszego miasta. Czyli 'dostarczyciel' powinien dowieźć ławki na parking przy ul.Brudnioka, a stamtąd wózkami w miejsce docelowe. Jednak myliłem się. Szkoda, bo byłoby wesoło :)

  6 0
 • ~ 2014-09-03 15:12:29

  mam pytanie co będzie tam gdzie te niebieskie rury wystają,jakieś latarnie?i jeszcze jedno czy będą tam jakieś drzewka a jeśli nie to dlaczego?

  2 0
 • ~Jan R. 2014-09-03 16:24:14

  Te ławki wtedy będą miały sens jak zyskają uchylne zadaszenia lub zadaszenia w postaci żaluzji. Wtedy miasto Rybnik zyska 80 miejsc noclegowych. Materace w postaci tektury lub styropianu zainteresowani przyniosą sobie sami.

  0 2
 • ~Arteks 2014-09-03 17:26:10

  @Jan R. - tym razem słaby hejcik, zazdrosny sąsiedzie. 80 ławek podświetlanych ławek na jednym trakcie - szok... Prawdopodobnie w okolicznych wszystkich miejscowościach razem wziętych nie ma tyle ławek, co tu na jednym deptaku:))) Oj będziecie sąsiedzi wytrzeszczać oczy. A na hejty powinniście jednak wymyśleć ambitniejsze tematy niż ławki dla bezdomnych, jest monitoring przyjdzie jakiś bezdomny to go SM czy policja przegoni, a zresztą oni wolą siedzieć przed marketami i odstawiać wózki ;P

  0 10
 • ~Adaśko 2014-09-03 20:02:08

  Już na PL.Wolności miała byc aleja świateł,tak obiecał p.Śmigielski.Światła były tylko parę miesięcy.I nadal mamy ciemno.O czym to świadczy,że wszystko co jest robione w Rybniku to jest na pokaz i robione nieudolnie.Inwestycje nie przemyślane i bzdurne.Samo skrzyżowanie,które powstało w stronę ronda gliwickiego,to śmiech na sali.Wszyscy się z niego śmieją,a co jest najgorsze,że jest niebezpieczne szczególnie dla rowerzystów.Głupota i bzdurne pomysły naszego UM nie mają granic.

  4 0
 • ~Jan R. 2014-09-03 21:01:31

  Arteks, jak zwykle wygadujesz głupoty, tylko na to cię stać. Nie wiem ile dup będzie mogło na tych ławkach jednocześnie zasiąść, ale powiem tyle, że dupozasiadalność na tych ławkach będzie wynosiła góra około 1 %. Czyli są to kolejne nasze pieniądze, które nasz afirmator wrzucił w błoto. Oczywiście na zdjęciach w "Rybniker Beobachter" będzie spęd, gdzie dupozasiadalność będzie wynosiła min. 95 %. Ale takie to są już metody ogłupiania ludzi, którzy wierzą w to co widzą i czytają w gazetach tudzież widzą w rozmaitych quasi telewizjach.

  0 2
 • ~superelektro 2014-09-03 21:27:16

  orient, poprzednia interwencja kosztowała mnie szybę w drzwiach wejściowych za którą zapłaciłem prawie baksa więc więcej nie będę się narażał no koszty których nikt mi nie zwróci. Ale gdzie jest SM która z kamery zamontowanej przed bazyliką potrafi podobno odczytać numery samochodu stojącego na skrzyzowaniu z Gliwicką. Z kolei jeszcze przed rozkopaniem ulicy, po telefonie do SM raczyli się pojawić po kilku godzinach. Podobno mieli inną interwencję. No a niestety rozrabiaki nie chcieli na nich zaczekać. Więc chyba jednak należało by się zastanowić po co oni są. Przecież są miejsca w których powinni być praktycznie non stop. Jak chociażby rynek i okolice.

  5 0
 • ~Teddy 2014-09-03 22:33:26

  A ja proponuję, żeby na otwarcie Fudali z Ryszkowską stanęli na wejściu na deptak tak ja przed ostatnimi wyborami samorządowymi stanęli na bramie KWK Chwałowice i rozdawali każdemu jabłuszka. Upiecze kilka pieczeni za jednym zamachem: kupi ryli na wybory, będzie ładnie wyglądało, że "gospodarz" wita każdego mieszkańca (wieśniaka) i upłynni znowu trochę jabłek na złość Putinowi :-) A jakby dał każdemu po kilka kilogramów jabłek to mógłby też wspomóc śląska gospodarkę wręczając od razu opakowanie węgla... aktywowanego oczywiście :-P

  1 0
 • ~Arteks 2014-09-03 22:53:12

  @Jan R. - mnie stać przede wszystkim na ciekawe pomysły, racjonalną krytykę, merytoryczne wypowiedzi i czasami ciętą ripostę. Ciebie stać na bardzo cienkie hejty i ciągłą krytykę wszystkiego co budzi twoją zawiść, a pojawia się w Rybniku. Niestety niczego więcej w twoich wypowiedziach nie zauważyłem poza zawiścią, że nam w Rybniku lepiej się powodzi niż u ciebie. @KSnake - jak to większość sklepów jest pustych, jak większość jest pełnych. Gdybyś napisał, że w Bombaju jest tak albo tak, mógłbym ci uwierzyć ale Powstańców/Sobieskiego jest na tyle blisko, że każdy może osobiście to sprawdzić. Raptem tydzień temu byłem obejrzeć postęp prac i puste witryny to zaledwie kilka lokali. A co do wystroju czy witryn sklepowych nie ma jednoznacznego standardu. Są tacy którzy bardzo o to dbają, są tacy którym to zwisa. Zapewniam, że ci drudzy nie utrzymią się długo na rynku handlowym i będą zastąpieni przez bardziej pomysłowych.

  0 7
 • ~Jan R. 2014-09-04 06:38:40

  Arteks twoje oczarowanie Adamem F. zaślepia ci mózg. Co mają wspólnego ławki na dreptakowisku z powodzeniem miasta? Chyba tylko to, żeby pokazać, że Rybnik stać na wyrzucanie kolejnych pieniędzy na coś co będzie w tym przypadku wykorzystywane góra w 1 procencie. Ale kto bogatemu zabroni przypalać banknotem stuzłotowym cygaro, kiedy i banknot i cygaro pochodzą z zaciągniętego kredytu?

  2 0
 • ~superelektro 2014-09-04 08:44:57

  Który prawdopodobnie spłacał będzie ktoś całkiem inny.

  4 0
 • ~Arteks 2014-09-04 13:32:07

  @Jan R. - remont deptaka nie jest robiony z kredytów - kłania się brak znajomości tematu i czytania ze zrozumieniem. Rybnik ma na tyle zdrowe finanse, że może sobie pozwalać na co raz śmielsze projekty. A najbardziej mnie śmieszy to, że największymi przeciwnikami zmian wizerunkowych naszego deptaka są... mieszkańcy okolicznych mieścin bo mieszkańcy naszego miasta przez lata domagali się remontu Powstańców! Zawiść i zazdrość biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Dlaczego to niby bogaty i ktoś kogo stać ma sobie nie remontować ulic?! Co do Fudalego, nie jestem nim zaślepiony. Nawet pisałem kilka razy, że w związku z jego stanem zdrowia, powinien zrezygnować z kolejnej kadencji. Mógłbym go zamienić na innego, kto będzie dbał o rozwój miasta tak jak on. Ale wstydu nie ma bo to jeden z najlepszych samorządowców nie tylko w regionie ale kraju. Popatrz, właśnie został zaproszony na najważnieszą ekonomiczną imprezę jaka odbywa się w Krynicy i tam w obecności całej polskiej ekonomiczno-politycznej śmietanki została mu wręczona nagroda Lider samorządu - jako jedynemu samorządowcowi z kraju... A więc mieszkańcy Rybnika mogą być dumni ze swojego prezydenta, natomiast ty raczej nie masz żadnego powodu aby się pochwalić swoim... Jeszcze ani razu tego nie zrobiłeś i mnie to nie dziwi bo nie ma czym. Okoliczni włodarze to przeciętniacy, może za wyjątkiem Lenka i Newy którzy się wyróżniają pozytywnie. Reszta to sołtysi z dużym ego...

  0 3
 • ~Jan R. 2014-09-04 16:00:05

  Arteks "wizje" Adama Fudalego skrojone są na miarę wizji sołtysa z Pcimia Małego.

  1 0
 • ~orient 2014-09-06 21:30:49

  @Janie R, nie bądź śmieszny bo jeśli taka Ruda nie jest spektakularną inwestycją to co nią jest? Problem jest w czymś zupełnie innym. Właśnie na potrzeby kampanii wyborczej Fudali wykombinował tak, że finał kilka bardzo dużych inwestycji będzie miał miejsce przed... wyborami samorządowymi. Inwestycje które są realizowane w tym roku są bardzo drogie i spektakularne w skali całego województwa i obawiam się że ekipa Fudalego zrobi z tego "otwarcie olimpiady w Soczi" i gigantyczną kampanię medialną bo zapowiedzi jakie ostatnio usłyszałem na antenie Radia90 o tym świadczą. Już mówił o jakimś festiwale światła, o dniu nauki w czasie otwarcia parku tematycznego i nocy zakupów na deptaku czy czymś takim. Dla miasta to dobrze bo będzie miało dużą dawkę pozytywnej reklamy ale zwykli ludzie mogą być tym kupieni i będziemy mieli kolejną kadencję z Fudalim.

  2 0
 • ~ariss19 2014-09-07 01:40:36

  sorry takich mamy naiwnych ludzi

  3 0
 • ~IS 2014-09-08 17:47:49

  Cholera, no zepsują Adamowi przedwyborczy maraton kiełbasiany...

  2 0
 • ~IS 2014-09-08 17:51:53

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 3828