zamknij

Biznes

Muzyk dyrektorem

2007-07-18, Autor: 
Nowym dyrektorem rybnickiego szpitala wojewódzkiego został medyk z Katowic – Bolesław Gębarski. To samo stanowisko, ale w Jastrzębiu, objął rybniczanin – Norbert Prudel.

Reklama

O stanowisko dyrektora

rybnickiego szpitala

starał się m.in. jej były

dyrektor - Roman Gnot.

Bolesław Gębarski wcześniej pracował w Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej MSWiA. Pełnił tam rolę lekarza - orzecznika. Jego rywalem w walce o fotel dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku była m.in. Danuta Piecha – kierowniczka rybnickiej delegatury NFZ i żona wiceministra zdrowia – Bolesława Piechy. O stanowisko dyrektora starał się również były dyrektor – Roman Gnot, który został odwołany w czerwcu pod zarzutem doprowadzenia do zadłużenia rybnickiego szpitala.

 

Z kolei znany rybnicki pianista Norbert Prudel został dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu Zdroju. Absolwent I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku zawodowo zajmuje się głównie chirurgią stomatologiczną. Znany jest również z roli prezesa Towarzystwa Muzycznego im. Braci Szafranków. Wraz z Filharmonią Rybnicką uczestniczył w nagraniu dwupłytowego albumu CD pt. „Mojemu Rybnikowi”.

 

Zarząd Województwa Śląskiego powołał obu dyrektorów na jeden rok.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Teddy 2007-07-18
  07:42:47

  0 0

  No i bardzo dobrze!!!! Może muzyk (z natury o wiele bardziej wrażliwsi ludzie) będzie bardziej wrażliwy na problemy ludzi i pacjentów korzystających z tego szpitala bo to do czego doprowadził koleś pana Fudalego - dyr. Roman Gnot z Raciborza ze swoim kolesiem również z Raciborza - głównym księgowym to skandal !! Nie dość ze szpital zszedł jest zadłużony to jeszcze poziom usług medycznych i stosunek do pacjenta szedł na psy. Niestety jak większość w tym mieście za czasów kumoterskich układów obecnego prezydenta. Mam nadzieję ze Pan dyr. Gębarski nie ulegnie chorym układom panującym w tym mieście i utrzyma placówkę w wysokich standardach. Wszelkiej pomyślności, sukcesów i przychylnych ludzi Panie Dyrektorze! Wierzymy w Pana.

 • ~Simmonides 2007-07-18
  15:26:32

  0 0

  Teddy, po pierwsze - gdybyś umiał czytać (bo najwyraźniej jest Ci to obce) wiedziałbyś, że nowy dyrektor szpitala w Rybniku nie ma z muzyką nic wspólnego. Muzykiem jest nowy dyrektor w Jastrzębiu.
  Po drugie piszesz "że poziom usług medycznych zszedł na psy" a później, że masz nadzieję na "UTRZYMANIE" wysokich standardów. Albo były niskie i są do zmiany, albo były wysokie i można wtedy próbować je utrzymać. Ale dla Ciebie znaczenie słów i w ogóle jakiekolwiek czynności wymagające myślenia to niezbyt dobrze funkcjonują.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5118