zamknij

Wiadomości

Mundial na Kampusie. W Strefie Kibica obejrzysz wszystkie mecze

2018-06-12, Autor: bf, źródło: UM Rybnik

Już za dwa dni ruszają Mistrzostwa Świata w Rosji – impreza sportowa, której nie mogą się doczekać niezliczeni fani piłki nożnej. Mamy dla Was ciekawą informację - wszystkie mecze mundialowe będzie można zobaczyć w Strefie Kibica na terenie Kampusu przy ul. Rudzkiej.

Reklama

Organizator Strefy Kibica, czyli rybnicki MOSiR i jego partnerzy przygotują telebim (5 x 3,5 metra) oraz blisko 1 tys. miejsc siedzących w wyznaczonej strefie. W jej okolicach pojawią się punkty gastronomiczne, działające podczas transmisji spotkań. Strefa Kibica będzie uruchamiana 30 minut przed pierwszym meczem w danym dniu i zamykana pół godziny po ostatnim.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski rozegra swoje mecze 19 czerwca z Senegalem, 24 z Kolumbią i 28 czerwca z Japonią. O frekwencję w te dni organizatorzy są spokojni. Aby była ona zadowalająca również w podczas pozostałych spotkań, w okolicach strefy odbywać się będą imprezy towarzyszące.

W niedziele 17 i 24 czerwca na terenach zielonych Kampusu - powstanie Miasteczko Piłkarskie, czyli dmuchane boisko, na którym odbędą się otwarte zajęcia dla chłopców i dziewczynek, oparte na ćwiczeniach sprawnościowych, grach i konkursach dla najmłodszych. Treningi będą się obywać w trzech grupach; U-7, U-9, U-11 – pod okiem trenerów Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W przerwie uczestnicy będą mogli sprawdzić precyzję strzału na bramkę celnościową, refleks na trenażerach, quick feet czy przejść piłkarki tor z przeszkodami.

Dla najmłodszych przygotowane zostaną kolorowanki i gry zręcznościowe w specjalnie wydzielonej strefie malucha. Aktywnie czas spędzą również rodzice, dla których przygotowane zostanie studio fitness.

17 czerwca od godz. 9.00 trwać będzie turniej dzikich drużyn „Mundial Czeka, Rybnik Czeka” dla dzieci od 9. do 12. roku życia – na boiskach na Kampusie. Drużyny będą czteroosobowe. Zapisy cały czas trwają – szczegóły www.mosir.rybnik.pl.

Jeżeli imprezy te spotkają się z zainteresowaniem, niewykluczone, że w inne dni również Miasteczko Piłkarskie pojawi się w okolicach strefy kibica.

W trakcie mundialu odbędzie się także turniej piłki nożnej „Mundial 2018 Dla Dzielnic”, którego gospodarzem jest dzielnica Golejów.

Oceń publikację: + 1 + 33 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (19):
 • ~ 2018-06-12 15:06:59

  Będą race? Mam nadzieję, że nikt nie powie w pewnym momencie "Mamy dość" i nie rozwali telebima.

  10 17
 • ~zalele 2018-06-12 15:43:42

  Jak można twierdzić, że ludzie zasiadający na strefie kibica to kibole? Trzeba chyba mieć coś na prawdę nie tak z głową :) Mi pomysł jak najbardziej się podoba, a jeżeli osobom o wosokiej kulturze się to nie podoba, to zawsze na fenomenalne spektakle, czy koncerty w tym czasie mogą zobaczyć w teatrze - chyba to jest miejsce dla ludzi z niebywale wysoką kulturą, albo dla tych co chociaż tak myślą.

  20 3
 • ~Arteks 2018-06-12 15:52:48

  Człowieku, który podszywasz się za mnie z wpisu o 15.16. Chciałbym ci zakomunikować, że dla ciebie podszywanie się pod kogoś i psucie komuś opinii to zabawa. Dla mnie nie. Dopuściłeś się złamania Art. 190a z kodeksu karnego oraz złamałeś prawo autorskie w związku z wykorzystaniem nie swojego zdjęcia. W związku z czym poproszę redakcję o usunięcie twojego wpisu i konta. Ale komunikuję ci publicznie, że jeśli zrobisz to jeszcze raz - założę ci sprawę w sądzie. A screen tej wypowiedzi też zrobię jako dowód, że to się powtarza.

 • ~Dador 2018-06-12 15:56:35

  Super sprawa. Jeśli tylko okoliczności dopiszą, to się zjawię z rodziną. Wspólne kibicowanie wywołuje ciary. Kto choć raz przeżył, ten wie. Piwko przed telewizorem w domu nie umywa się. Powtarzam, bardzo fajny pomysł, oby tylko nie zapomniano o bezpieczeństwie, skoro jest to impreza dla rodzin z dziećmi.

  12 2
 • ~ 2018-06-12 17:24:20

  Arteks to zakładaj sprawę a nie strasz. Krowa co dużo muczy mało mleka daje. Poza tym nie dziw się że na tym forum jesteś w taki sposób "odbierany". Spójrz do lustra a potem zadaj pytanie czemu tu jestem taką "gwiazdą".

  25 14
 • ~Arteks 2018-06-12 17:50:25

  @islamista - potrzebna jest dokumentacja, zbieram ją, poza tym nigdy nie robię czegoś bez ostrzeżenia bo nie wiem z kim mam do czynienia. Może to być np. osoba publiczna lub biedna - a dla takich sprawa karna byłaby szczególnie kłopotliwa. Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę, że od kilku lat kradzież tożsamości jest w naszym kraju karalna. Nie często mi się to zdarza ale kiedyś napisałem osobie które kilka razy użyła wobec mnie wulgaryzmów, że jeśli zrobi to jeszcze raz, pójdę z tym do prawnika. Nigdy więcej tego nie zrobił, a teraz jest jednym z bardziej kulturalnych użytkowników. Czasami mamy spięcia - ale on zrozumiał, że do dyskusji wulgaryzmy personalne nie są potrzebne, a mogą zaszkodzić. To jak jestem odbierany przez ciebie czy kogolwiek innego kompletnie mnie nie obchodzi. Ale na pewno nie pozwolę aby ktoś podszywał się pode mnie i za sprawą mojego nicka i avatara próbował hejtować innych. Tak się składa, że kibicowanie na kampusie naszej reprezentacji uważam za bardzo dobry pomysł więc ten tekst tej "podróby" hejtujący kibiców dotknął mnie szczególnie. Bo ja bardzo lubię sport i kulturalne kibicowanie. :D

 • ~ 2018-06-12 18:53:01

  @Arteks wybory blisko więc imprez też sporo. Ja tam mecz wolę w piwkiem w domu z znajomymi zobaczyć. Bardziej się cieszę, że dzieci będą mogły swój turniej zagrać. Mogłaby każda szkoła wystawić swoje drużyny i zrobić jakiś turniej podstawówek, ale... nauczyciele już żyją wakacjami, oceny wystawione. Kto będzie się fatygował.

  7 7
 • ~ 2018-06-12 20:33:20

  a w obraźliwej wypowiedzi skierowanej do jednego z komentujących "(…) W przyszłości puknij się lepiej w swój prymitywny łeb zanim cokolwiek napiszesz." (2018-06-11 10:08:11) też się ktoś podszywa pod tego który straszy sądem ? chyba nie, czy mamy tutaj mentalność Kalego ?

  7 1
 • ~Arteks 2018-06-12 21:45:23

  @ursus - mylisz obopólne uszczypliwości wyrwane z kontekstu ze złamaniem praw autorskich i podszywaniem się pod czyjąś tożsamość. ("Prymitywny łeb" to coś obraźliwego wobec osoby która w wątku o 105-letniej jubilatce która przyprowadziła się z Cieszyna do Czerwionki pisze o "gorolach" - sam pomyśl)? Twoje porównanie jest tak samo nie na miejscu jakby cieszyć się, że koledze którego nie lubisz ktoś coś ukradł. Mimo, że wiele nas różni jeśli chodzi o poglądy, gdyby ciebie coś takiego dotknęło, na pewno potępiłbym sprawcę. A ty atakujesz ofiarę, zachowując się przy tym stronniczo i nieprzyzwoicie. ;(

 • ~ 2018-06-12 22:19:03

  @Arteks - spokojnie, nie karm trolla. Jak ktoś ma podobny nick co Twój, to jeszcze nie jest jeszcze kradzież tożsamości. Tożsamość człowieka określa sie przy pomocy imienia i nazwiska (i nie tylko), a nie ... nicka na forum internetowym. Po prostu warto wyluzować, trzeba potrafić odróżnić świat rzeczywisty od świata wirtualnego. Najlepiej, aby nie wpaść w paranoję, czasem warto odpocząć od aktywności na tutejszym forum.

  Przyznaję, ostatnio też się dałem wkręcić w komentarz napisany przez kogoś, kto miał bardzo podobny nick do Ciebie. To, że ktoś się na Ciebie uwziął, to zwykły trolling. Oczywiście nie jest to poważne zachowanie, ale równie poważnym zachowaniem nie jest kogoś straszeniem sądem, tylko dlatego, że ktoś miał ... bardzo podobnego nicka. Bądźmy poważni, chyba nie będa ludzie Ciebie wytykać na ulicy za to, że ktoś użył podobnego nicka jak Ty i napisał coś głupiego.

  29 1
 • ~piotr.gawlik 2018-06-12 23:02:21

  ARTEKS, nie szalej tak z tymi minusami. Masz tu 3 komentarze i negatywnych ocen odpowiednio: 1248, 1354, 1171.

  31 4
 • ~jabibe 2018-06-12 23:06:59

  ~islamista_za_dwa300
  Serio uważasz, że nauczyciele mają ochotę spędzać wolną niedziele z dzieciakami które widzą 5 dni w tygodniu? Daruj sobie. Od tego są rodzice.

  25 4
 • ~ 2018-06-12 23:14:37

  Arteks mamy tu dwie różne sprawy
  poszywania się nie zamierzam komentować, bo spawa wydaje oczywista, a w drugim temacie, za kogo się uważasz, że rościsz sobie prawo do bezkarnego obrażania tych, których wypowiedź, nie wnikając w jej treść, Ci nie odpowiada ?

  33 2
 • ~isIamista_za_dwa300 2018-06-12 23:21:30

  Arteks przepraszam, to moja wina. Ja sie podszywalem za Ciebie.

  30 2
 • ~Arteks 2018-06-12 23:22:22

  @piotr.gawlik - w ciągu kilku minut przybyło ponad 1000 minusów. To świetny dowód na to jak ktoś potrafi łatwo okiwać system minusowania czy plusowania i ile on jest warty. Na szczęście nigdy się nie przejmowałem tym czy ktoś mnie plusuje czy minusuje - i dobrze skoro jak się teraz przekonałem można tym tak łatwo manipulować jeśli zna się pewne sztuczki. ;) @siwy_rybnik - dzięki za radę ale nie wiesz o co chodziło w tym wpisie, a bynajmniej nie był to jakiś niesforny żarcik ale coś poważniejszego. I mylisz się odnośnie kradzieży tożsamości. Nick czy nazwisko nie ma żadnego znaczenia w stalkingu czy kradzieży własności intelektualnej. Gdybyś kogoś zniesławił to nie ma to żadnego znaczenia czy zrobiłeś to pod nickiem czy pod nazwiskiem. Poza podszyciem się pode mnie ktoś ukradł wykonany przeze mnie avatar i naruszył moje prawa autorskie.

  3 53
 • ~ 2018-06-12 23:25:25

  @Arteks - mniejsza z tym wszystkim. Widzę, że wszystko się już wyjaśniło. Przynajmniej wiesz, kto Ciebie podrabiał. @islamista_za_dwa300 - wielki szacun, że miałeś się odwagę przyznać. Faktycznie to głupie było, ale myślę, że @Arteks szybko zapomni o sprawie.

  20 1
 • ~Arteks 2018-06-12 23:45:45

  @islamista - jeśli piszesz to poważnie to przyjmuję przeprosiny. Choćby dlatego, że sam przyznałeś się do błędu, a to również wymaga odwagi. Ale nie rób tego więcej bo to co dzisiaj zrobiłeś było złamaniem prawa i przegięciem z jakim nie spotkałem się jeszcze nigdy odkąd 14 lat temu pojawiłem się na tym portalu. @ursus - człowieku, ale jak można uważać za zwrot, że ktoś ma "prymitywny łeb" znając kontekst dyskusji za obraźliwy? Nie jest ci głupio mieszać i kierować dyskusję na jakieś kompletnie boczne tory. Mundial i kibicowanie są ci kompletnie obojętne? Wolisz swój czas poświęcać aby kogoś hejtować? Moje opinie to Wersal w porównaniu do tego co chociażby dzieje się w naszym parlamencie i jakie tam lecą sformułowania, za które prawie nikt się nie obraża. Bardzo poważnie respektuję zasady netykiety, nie używam wulgaryzmów. Jeśli ktoś mnie zaatakuje może liczyć się z moją ciętą ripostą. A jeśli ktoś jest obraźliwy - dyskusje internetowe nie są dla niego.

  7 12
 • ~ 2018-06-13 00:24:01

  "Moje opinie to Wersal" przy takim argumencie z Twojej strony nie mam już niczego do powiedzenia

  9 1
 • ~hub381 2018-06-18 12:09:36

  Nie znam ale ten "rybnicki mądrala"czasami-p......i ale nie soli !

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 908