zamknij

Biznes

Mszana: znamy oficjalną datę otwarcia sławetnego mostu

2014-01-08, Autor: mk, źródło: tuWodzisław.pl
Z dniem 30 czerwca tego roku całość inwestycji będzie zakończona - zapowiedział dziś Piotr Jurczyk, prezes firmy Intercor, wykonawcy mostu w Mszanie i autostrady A1 w naszym regionie.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że to najbardziej realny termin oddania do użytku mostu i autostrady A1 na odcinku Świerklany - Gorzyczki. Dziś z ust prezesa Intercoru padła ostateczna już według zapowiedzi data oddania drogi. - Trzeba zapomnieć o tym, co było i skupić się na tym, by jak najszybciej i szczęśliwie dokończyć budowę mostu i autostrady - zaznaczył Piotr Jurczyk.Wykonawca południowego odcinka autostrady A1, porozumiał się z władzami gminy Mszana w sprawie wysokości odszkodowania za drogi gminne uszkodzone w czasie budowy. Gmina dostanie 1 mln 300 tys. złotych. Dzisiaj w Urzędzie Gminy nastąpiło podpisanie porozumienia w tej sprawie.

>> Czytaj więcej na portalu tuWodzisław.pl

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~fandango1972 2014-01-08 16:57:04

  Brawo, nareszcie. Kiedy informacje o remontach okolicznych dróg dojazdowych?

  8 0
 • ~jurempus 2014-01-09 08:16:54

  Jak znam zycie to ten termin będzie jeszcze dwa razy przesuwany

  0 0
 • ~Afordancja 2014-01-09 21:52:14

  @~jurempus ale przynajmniej jest od czego odsuwać ;) , więc jak by nie patrzeć do dobra informacja.

  0 0
 • ~siedmiogrod1 2014-01-09 22:43:05

  Dla rybniczan to średnio dobra wiadomosć, bo po oddaniu tego mostu wprowadzą opłaty - postawią budy - no i wtedy nie dość, że za dojazdy do A4 ( Sośnica), czyli np. do Katowic, będziemy płacić, to jeszcze dojazd się znacznie wydłuży(znamy przecież z wielu innych miejsc dziadowską organizację poboru opłat - szczegolnie w polskim wydaniu). W Stronę Ostrawy i dalej na południe jeździmy jednak znacznie rzadziej niż w kierunku Katowic, dokąd niektórzy dojeżdżają nawet codziennie do pracy. Tak więc paradoksalnie oddanie tego odcinka autostrady A1 wraz z mostem utrudni życie mieszkańcom naszego subregionu. Faktem też jest jednak, że dla ogólnego ruchu tranzytowego to dobra wiadomość. Kilka lat temu skacząca po partiach poseł Kluzik -Rostkowska- startująca wtedy jako spadachroniarka z PO z listy rybnickiej - rzuciła kiełbasą wyborczą obiecując stawki zerowe za A1 dla lokalnego ruchu, dla mieszkańców subregionu rybnickiego. Nie wiem czy mam się jeszcze łudzić co do tych obietnic, mam duże wątpliwości, graniczące z pewnością, że była to czcza gadanina. Poza wszystkim dorzucę na koniec moj sprzeciw wobec systemu poboru bramkowego w ciągu autostrady - to najdurniejsza z możliwych metod, wypaczająca ideę płynnego i szybkiego ruchu samochodów.

  8 0
 • ~Arteks 2014-01-10 15:32:38

  Poza problemami jakie ten most przyniósł wszystkim: od projektantów, wykonawców, podwykonawców aż po mieszkańców Mszany i całego naszego subregionu, a przede wszystkim kierowcom zmierzającym objazdami, warto podkreślić, że to prawdziwa architektoniczna perełka. To będzie największa atrakcja architektoniczna Mszany i najciekawsza współczesna budowla mostowa województwa! Cała panorama mostu robi kapitalne wrażenie jak się wjeżdża na A1 w kierunku Czech na węźle Mszana. Naprawdę polecam wszystkim którzy lubią ciekawe i niebanalne konstrukcje i widoki. @siedmiogród1 - nie potrafię się doczekać na opłaty na A1. Bo będą one symboliczne, a z drugiej strony pozbędziemy się z autostrady niepoważnych kierowców, głównie nażelowanych cwaniaczków, którzy jadą parę kilometrów autostradą aby poszaleć i się popisać. Autostradą będą jeździć ci którym się śpieszy i którym na tym zależy. Czasami coś co jest za darmo nie jest szanowane. Byłem przeciwnikiem wysokich opłat za przejazdy autostradowe ale w przypadku 0,10 zł/km - to jestem jak najbardziej za. Natomiast bramki oczywiście będą spowalniać ruch co już widać na A4 w piątki, niedziele czy w okresie przedświątecznym. Ale bramki to polityczny pomysł POPiSu i to im za to podziękuj. SLD i ich minister Pol chcieli systemu winetowego ale zostali przegłosowani.

  0 1
 • ~storek 2014-01-16 11:29:44

  Jeżeli przy tak dobrej pogodzie autostrada będzie otwarta dopiero 30 czerwca to znaczy, że gdyby była gorsza pogoda, to znowu obiecany termin zakończenia budowy nie byłby dotrzymany...

  1 0
 • ~ 2014-06-29 19:59:16

  WIADUKT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE MOST!!!!!!!!!!! TAM NIE MA RZEKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Liderzy biznesu w regionie

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich?
Oddanych głosów: 4943