MŚ w ju jitsu: rybnickie dziewczyny na medal

2017-03-21, Autor:

Bardzo dobrze w mistrzostwach świata w Grecji spisały się reprezentantki Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego. Srebrne medale do Polski przywiozły Martyna Wowra, Wiktoria Lechowicz i Paulina Szumska.

W dniach 17-19 marca w Atenach odbyły się Mistrzostwa Świata Młodzieżowców i Juniorów w Ju Jitsu. Do kadry Polski zostało powołanych czterech zawodników Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego: Martyna Wowra, Wiktoria LechowiczPaulina Szumska w kategorii młodzieżowiec oraz Patryk Śleboda w kategorii junior.

Pozostał niedosyt

W pierwszym dniu zawodów startowały dziewczyny: Paulina Szumska w Ne Waza oraz Martyna Wowra i Wiktoria Lechowicz w Duo System. – Paulina w pierwszej walce, którą wygrała 10:0 z zawodniczką z Kazachstanu, została zdyskwalifikowana, ponieważ według sędziów zrobiła technikę niedozwoloną przekładając nogę przez oś ciała – komentował trener rybniczanki, Mariusz Wowra. W drugim starciu Szumska przegrała przegrała karą, przy stosunku 0:0. – Był to bardzo wielki niedosyt, ponieważ Paulina była faworytką tej kategorii wagowej – dodał Wowra. Natomiast dziewczyny Wowra i Lechowicz w Duo System zajęły 7. miejsce.

Protest Grecji i wicemistrzostwo świata

W drugim dniu zawodów Szumska startowała w Fighting System. Po opracowaniu taktyki walki z trenerem kadry narodowej, a zarazem jej trenerem klubowym Mariuszem Wowrą, po bardzo dobrych walkach zdobyła wicemistrzostwo świata młodzieżowców w ju jitsu w kategorii wagowej do 55 kg.

Jednakże droga do finału była bardzo trudna. – Paulina musiała stoczyć dwa razy walkę o wejście do finału po złożonym proteście przez reprezentację Grecji. Paulina wygrywając walkę 7:6 była już w finale, jednak po proteście komisja sędziowska i prezydent JJJF uznali, że był remis. W powtórzonej walce Paulina pokonała zawodniczkę Grecji zdecydowaną przewagą punktową – powiedział trener Wowra. W finale Szumska uległa doświadczonej zawodniczce z Belgii, która w 2016 roku była trzecia na mistrzostwach świata seniorów w ju jitsu w kategorii wagowej do 55 kg.

Martyna i Wiktoria ze srebrem

W trzecim dniu zmagań ponownie zaprezentowały się Martyna Wowra i Wiktora Lechowicz tym razem w Duo Show. Zawodniczki rybnickiego klubu odniosły wielki sukces zdobywając wicemistrzostwo świata młodzieżowców

>> Martyna Wowra i Wiktora Lechowicz na podium mistrzostw świata młodzieżowców

Ostatniego dnia walczył również Patryk Śleboda, który w Ne Waza musiał uznać wyższość zawodników z Mołdawii i Izraela.

Reprezentacja Polski w klasyfikacji drużynowej 40 krajów zajęła 5. miejsce. – Jestem bardzo zadowolony z występu całej reprezentacji Polski, a szczególnie z moich zawodników – zakończył trener Wowra.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 0