zamknij

Sport i rekreacja

Mrozek: wstaniemy z kolan. Zostanę, aż ROW zdobędzie mistrza Polski

2020-09-03, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

- Jestem na stanowisku, zostaję do momentu, aż nie odwoła mnie rada nadzorcza. To jest sport, najlepsza drużyna zdobywa mistrzostwo, a najsłabsza spada. Najsłabszą drużyną był nasz klub. Proszę mi wierzyć, wstaniemy z kolan – mówił Krzysztof Mrozek, prezes PGG ROW Rybnik. Dzisiaj klub rozmawiał z dziennikarzami o sytuacji i przyszłości rybnickiego zespołu.

Reklama

„Liczyłem, że będzie lepiej”

PGG ROW Rybnik pozostały dwa mecze do zaliczenia. Nawet najlepsze wyniki uzyskane z tych spotkań nie zapewnią nam utrzymania się w Ekstralidze. Dzisiaj z dziennikarzami spotkał się prezes klubu – Krzysztof Mrozek. Przyznał, że w Rybniku doszło do „małej” katastrofy sportowej.

- Obawiałem się, że to może wyjść słabo. Liczyłem jednak, że będzie lepiej. Dla mnie marzeniem jest „mistrzostwo Polski”, czyli 7. miejsce. Oczywiście to się nie spełniło. Proszę spojrzeć szerzej, kogo mogłem zakontraktować i kto mógł jechać. Generalnie dochodzimy do wniosku, że wyniki są związane z naszych błędami jak przeanalizujemy jazdę, zachowanie zawodników, podejście. To było i jest naszą bolączką – powiedział Krzysztof Mrozek.

Prezes PGG ROW Rybnik podkreślił, że na przedyskutowanie błędów jeszcze przyjdzie czas.

- Ten sezon jeszcze się nie skończył, ale mamy pełno wniosków. Na zakończenie sezonu zepniemy je w klamrę i przedyskutujemy. Wpierw to zrobimy w swoim gronie, a potem Was poinformujemy – zwrócił się do dziennikarzy, zdradzając, że już prowadzi rozmowy ze swoimi zawodnikami.

Musimy nauczyć się przegrywać?

Krzysztof Mrozek zwrócił uwagę, że taki jest sport – ktoś wygrywa, ktoś przegrywa.

- Najsłabszą drużyną był nasz klub. W sportowej walce spadliśmy piętro niżej. Nie dosypywaliśmy niczego, nic u nas nie płonęło, tor był regulaminowy, po prostu byliśmy słabsi sportowo. Jednej rzeczy, której nie udało się stworzyć, to fakt, że nie nauczyliśmy się przegrywać. To normalna rzecz, że ktoś musi przegrać. Tym razem padło na nas – zauważył.

Prezes odniósł się też do baneru podczas meczu z Grudziądzem. Przypomnijmy, że kibice w czasie spotkania domagali się dymisji szefa klubu.

- Cieszę się, że kibice wywieszali banery, pluli. Mnie to motywuje. Kibice są od kibicowania, a prezes od zarządzania. A co gdyby to poszło w kierunku jakiego zawodnika o słabszej psychice? Nie raz jako zarząd byliśmy na kolanach, ale wstawaliśmy. Proszę mi wierzyć z tych kolan też wstaniemy –zapowiedział.

Co z dalszą prezesurą Krzysztofa Mrozka? Oznajmił, że pozostanie na tym stanowisku tak długo, aż nie odwoła go rada nadzorcza.

- Wiem, że wybierają się pielgrzymki do Urzędu Miasta w Rybniku, zobaczymy co z tego wyniknie. Zawsze to powtarzam, chcę być prezesem klubu aż do momentu, gdy ROW nie zdobędzie mistrza Polski – podkreślił.

Głos zabrał trener klubowy – Lech Kędziora. Zwrócił uwagę, że przed sezonem nikt nie zakładał słabszej formy Kacpra Woryny.

- Ale taki jest sport. Grudziądz jest przed nami, budżet 3 razy większy od naszego, same gwiazdy. Z czego prezes miał zrobić zawodnika? To nie jest potęga ROW 30-40 lat temu. Dzisiaj są rekiny, krezusi – Lech Kędziora zwrócił uwagę w sten sposób na działaczy, którzy nie przebierają w środkach na zakup zawodników.

W tym duchu prezes klubu głośno rozważał też to, czy jest sens walczyć o Ekstraligę, gdy nie ma zamian w KSM-ie. 

Woryna zostanie w Rybniku?

Te pytanie musiało paść podczas konferencji. Krzysztof Mrozek zapewnił, że chce zatrzymać kapitana drużyny w Rybniku.

- Szanse jego startu oceniam na 100 procent. Będę walczył by pozostał – oznajmił krótko.

Wiadomo też, że w PGG ROW Rybnik pozostanie Wacław Milik i Siergiej Ługaczow, ponieważ podpisali 2-letni kontrakt. Prezes liczy też na pomoc Przemka Giery, Mateusza Szczepaniaka, Mateusza Tudzieża, czy Błażeja Wypiora.

- Objeżdżamy też Pawła Trześniewskiego. Gdy nadejdzie ten moment – 28 lipca 2021 wstawimy gotowego zawodnika do składu, który będzie się ścigać – zapowiada Krzysztof Mrozek.

Na efekty akademii trzeba poczekać

Prezes klubu jest zadowolony z Rybnickiej Akademii Żużlowej.

- Ta konfiguracja Skupień – Wyglenda jest rewelacyjna. To nie jest kwestia miesiąca czy dwóch, ale na profity przyjdzie czas – dodaje.

Krzysztof Mrozek odniósł się też do krytyki dotyczącej ruchów transferowych.

- Z jednej strony wszyscy mówią: jedźcie wychowankami, nie kontraktujcie cudzych. Robimy, co suweren chce, to potem pojawia się hasło: czemu nie zakontraktowałeś cudzego, jak nasi są niegotowi. Jak zawodnik się nie nadaje, to mu dziękujemy, ale wokół Rybnika od razu tworzy się larum, że „Mrozek skrzywdził dziecko”. To jest naturalna rzecz – mocni zostają, słabsi odpadają – wyjaśnia szef klubu.

Spotkanie w klubie relacjonowaliśmy na żywo. Oglądajcie wideo:

Pozostaje jeszcze temat juniora Dominika Tymana, o którym było głośno już w środowisku żużlowym. Tę sprawę również poruszymy wkrótce.

Oceń publikację: + 1 + 45 - 1 - 131

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
 • ~hanys z Rybnika 2020-09-03
  18:08:43

  Panie prezesie ale my kibice już nie chcemy pana na tym stanowisku.Miał pan mnóstwo czasu żeby zbudować w Rybniku silny klub z juniorami .Nie ma juniorów , nie ma wyników a pan dalej trzyma się stołka. Bo gdzie lepiej panu będzie jak nie w Rybniku ludzi w ci...la robić WYNOCHA Z RYBNIKA !!

 • ~ 2020-09-03
  18:18:16

  Jaki kraj taki Lukaszenka...

 • ~jose_23 2020-09-03
  18:24:06

  93 81

  zaraz mnie zminusujecie ale przed przyjściem mrozka było bużo gorzej, teraz jesteśmy za mocni na 1 lige a za słabi na ekstraklase.
  Łatwo powiedzieć żeby ściągnąc gwiazdy, bo po pierwsze trzeba dużo zapłacić a po drugie (to dużo trudniejsze) przekonać do przyjścia do Rybnika.
  Stawiać na juniorów to zawsze spoko pomysł ale to obniży poziom sportowy, a nawet jak któryś odpali to ciężko oczekiwać żeby każdy był tak lojalny jak Woryna.

 • ~rybol9999 2020-09-03
  18:35:29

  MROZEK , DWA DNI TEMU PRASA SPORTOWA NAPISAŁA, ŻE ANDRZEJ WYGLENDA NIE JEST JUŻ W ŻADNEJ AKADEMII, ŻE ODSZEDŁ Z TEGO PROJEKTU. A TY DZISIAJ ZNOWU POWOŁUJESZ SIĘ NA JEGO NAZWISKO....
  LUDZIE, CZY NIKT TEGO NIE WIDZI I NIE SŁYSZY????!!!!!
  MROZEK, OBIECYWALEŚ KIEDYŚ ZGOLIĆ WĄSY. NIE ZGOLIŁEŚ.
  MROZEK, OBIECAŁAŚ KIEDYŚ, ŻE ODEJDZIESZ Z KLUBU. NIE ODSZEDŁEŚ.
  I TAK MOŻNA PISAĆ CAŁĄ LISTĘ TWOICH OPOWIEDZIANYCH BAJEK.

  PANIE PREZYDENCIE KUCZERA, CZAS NA MESKĄ DECYZJĘ I MROZEK WIO Z G72.

 • ~waldus 2020-09-03
  18:48:33

  67 78

  Odsluchalem cala konferencje. Musze przyznac ,ze argumentacja prezesa i sztabu mnie przekonuje. Robienie zuzlowcow z chlopkow, ktorzy sie do tego nie nadaja ,nie ma sensu. Plynnosc finansowa to tez priorytet. Jesli to prawda coprezes mowi, trzeba mu obiektywnie przyznac racje.
  Prezees zostanie dlugo. Czy to dobrze? Czas pokaze. Oby z mlodych chlopakow cos wyszlo.

 • ~Dariusz Padowski 2020-09-03
  19:28:47

  5 4

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Jondekjondek 2020-09-03
  19:45:51

  Z tytułu wynika, że będzie prezesem do końca swojego życia. Ale się ustawił :).

 • ~orient 2020-09-03
  19:46:30

  Nie wyobrażam sobie aby po tej klęsce prezes Mrozek pozostał na stanowisku.

 • ~Longina b 2020-09-03
  20:09:42

  11 1

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~kontenstator 2020-09-03
  20:27:07

  Jak to mawiał klasyk : Trzeba umieć zejść ze sceny niepokonanym, i drugie Krzysiu daruj - wstydu oszczędź jeżeli nie sobie to swojej rodzinie i przede wszystkim nam kibicom i całemu Śląskowi i Całemu Rybnikowi. A i jeszcze jeden cytat. Złej baletnicy przeszkadza i rąbek u spódnicy . tyle w temacie.

 • ~bombi 2020-09-03
  20:40:16

  55 10

  Do ~waldus. Jaka płynność finansowa? Były prezio Szoltysek, teraz Mrozek to samo gada.
  Jakoś wszystkie kluby z ekstraligi maja hajsu sporo więcej niż jakiś Rybnik , dobrych zawodników. W każdym sporcie jest tak ,jak oszczędzasz to do niczego się nie dojdzie.
  Ekstraliga zawodnicy Row to Lambert, Woryna. Row to i tak najbiedniejszy klub w ekstralidze, tylko nie piszcie mi hanysy, ze Śląsk bogaty bo tak było 25-30 latek temu, tak samo 25 lat temu, starsze lata tez Row rządził.Row,jeszcze afera z tym młodym Tymanem.. Młodzieży w ogóle nie ma, a nie dają chłopakowi pojeździć.

 • ~palaczzasypowy 2020-09-03
  21:18:55

  28 2

  gdzie motorynka?

 • ~Rast Rasta 2020-09-03
  23:10:11

  16 12

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Dintojra 2020-09-04
  02:32:02

  39 21

  @Rast Rasta - po tonie i stylu wypowiedzi wiem, że do inteligentnych i elokwentnych ludzi Ty nie należysz niestety... taki bełkot frustrata.
  Ktoś Ci tu każe zaglądać lub tutaj mieszkać ? droga wolna... i pewno nikt tęsknił nie będzie.
  Podobnie @hanys z Rybnika - stary nie przewróciło Ci się zbytnio w główce, że wypowiadasz się za ogół ? kim Ty jesteś pisząc MY kibice ? ja jestem kibicem, a Cię nie znam i nie życzę sobie byś się wypowiadał w moim imieniu !
  @rybol999 - spoko, szanuję Twoje zdanie, ale wyraźnie widać, że brak Ci bladego pojęcia jak działa klub i kto jest właścicielem, podobnie jak @orient.
  Wam się wydaje, że z SSA PM Rybnik nie będąc udziałowcem może kogokolwiek usunąć ? chyba systemy i czasy Wam się pomerdały ")
  To tyle dygresji.
  Nie znaczy to, że bronię Chrisa... bardziej chciałbym wiedzieć czy starczy mojego i jego życia by zobaczyć to zdobywanie DMP ?
  a tak przy okazji: czy 2020 nie miał być rokiem walki o tytuł ? szkoda, że wyszło guano nie warte nawet komentarza.
  Chris mam pytanie: czy to kibice (którzy ostrzegali, że budujesz zespół na I-L) budowali ten skład ?
  Bądź facetem, uderz się w klatę i powiedz, że dałeś tyłów przy budowie składu zamiast bredzić o budżecie Grudziądza... serio taki Grudziądz zapyziałe miasto mniejsze od Rybnika (że nie wspomnę o Lesznie) mogą zbudować budżet 3 razy większy i mieć mieć same "gwiazdy" ? a my Milika, Batchelora czy Lebiedievsa (przy całym szacunku i sympatii do nich).
  Miał być Hancock, nie ma bo zrezygnował.
  Liczyliśmy na Hampela, nie ma bo nas nie stać
  Gorzów wziął Thomsena i Holdera, Wrocek starszego Holdera, a my Miedziaka... dziś Gorzów jest drugi, a my ostatni.
  Kurde jak się nie ma miedzi, to się w domu siedzi... a nie udaje krezusa i płacze jak to nas ładują, bo brak KSM.
  Żenada. Pan nie rozumie o co chodzi w biznesie, a sport zawodowy to też biznes, więc albo Pan tego szybko się nauczy (bo nikt nie będzie chodził na stadion oglądać wpie...l, za wpier...m poza alkusami), albo daj pan sobie z tym spokój !

 • ~nico9876 2020-09-04
  05:11:19

  69 10

  To jest chyba jakaś kpina ,klub leży na pysku i kwiczy a prezesio oznajmia że nikt i nic go nie ruszy ze stołka.Mrozek musi odejść mamy ciebie dość ,więcej wstydu nie będziesz nam robił.

 • ~kontenstator 2020-09-04
  07:50:38

  40 9

  Szanowni czytelnicy. proszę zwrócić uwagę na szerszy aspekt tej i innych spraw związanych ze sportem w rybniku. Pytanie Gdzie jest Nadzór nad tym wszystkim. klub żużlowy i cały czas afery z nim związane - bez konsekwencji. na innym miejscu zawodniczkom walczącym o puchar polski ktoś celowo i bardzo głupio uniemożliwia rozegranie arcyważnego meczu. to tylko według mnie wierzchołek góry lodowej , tym trzeba siezająć calościowo. klub który stara się o dofinansowanie z budrzetu miasta nie potrafi napiać pisma na przetarg- głupota albo pewnosć że i tak jest to wygrane. według mnie jest prosty sposób na wyczyszczenie rybnickiego ROWU. donie sienie do prokuraatury o podejżeniu popełnienia przestępstwa sprzeniewierzenia pieniędzy i ciekawe co wyjdzie. A powoli do tego wszystko zmierza że ludzie kierujacy rybnikiem czują sę bezkarni.

 • ~kontenstator 2020-09-04
  07:53:07

  40 4

  Poza tym należy zadac sibie pytanie dlaczego nikt z topu żużlowego nie chciał przyjść do rybnika? tylko z powodu pieniędzy? nie sądzę . a moze to wlaśnie sposób kierowania klubem i atmoswera w nim panujaca skutecznie odstrasza innych zawodników. zobaczymy kto faktycznie pozostanie po sezonie. a do do formacji juniorskiej i sposobu szkolenia to szkoda słów i to wymaga napewno wnikliwej kontroli.

 • ~frbro 2020-09-04
  08:43:08

  50 4

  Prezes jest od tego żeby budować wizerunek klubu i zaufanie sponsorów i jeśli brakuje pieniędzy to prezes za to odpowiada. Pan Mrozek nie rozumie, że nie można być specjalistą od wszystkiego i żeby iść do przodu, trzeba ze specjalistami współpracować. Klub z zewnątrz wygląda jak jakieś amatorskie poletko w którym panuje wieczny chaos i nie wiadomo co się wydarzy. Krzysztof Mrozek stał się medialnie popularniejszą "marką" niż klub. Jakiego rodzaju to popularność to osobna kwestia, ale generalnie taka sytuacja jest patologiczna i nie służy interesom klubu. Kto zainwestuje w coś takiego swoje pieniądze? Kto będzie chciał być kojarzony z klubem, którego działania są nieprzewidywalne, nie oparte na żadnej strategii a zarządzanie odbywa się wyłącznie w oparciu o emocje? Katastrofa.

 • ~rybol9999 2020-09-04
  10:45:00

  68 7

  WIDZĘ, ŻE NIEKTÓRZY LUDZIE DALEJ NIE ROZUMIEJĄ JAK WYGLĄDA ŻUŻEL PO RYBNICKU.
  OTÓŻ CAŁA TA DZIAŁALNOŚĆ OPIERA SIĘ NA PIENIĄDZACH Z MIASTA, CZYLI PIENIĄDZACH NAS WSZYSTKICH PODATNIKÓW I MIESZKAŃCÓW RYBNIKA.
  DO TEGO MIASTO UDOSTĘPNIA KLUBOWI STADION.
  TO JEST NAJWIĘKSZA I NAJWAŻNIEJSZA CZĘŚĆ BUDŻETU TEGO KLUBU - POMOC OD MIASTA.
  RESZTA TO WPŁYWY Z BILETÓW, CZYLI OD KIBICÓW.
  SĄ TEŻ PIENIĄDZE Z C+ ORAZ OD KILKUDZIESIĘCIU MNIEJSZYCH SPONSORÓW.
  MROZEK ZAMIAST SZUKAĆ SPONSORÓW I ZAPRASZAĆ FIRMY DO KLUBU, ZABAWIAĆ PREZESÓW I POLITYKÓW NA TRYBUNIE VIP, W CZASIE MECZU SIEDZI W PARKINGU I LANSUJE SIĘ PRZED KAMERAMI TV BĘDĄC TRENEREM, TOROMISTRZEM, LEKARZEM, NAPRAWIACZEM BANDY A NIEKIEDY TEŻ ROZDAJE PAMPERSY.

  DZISIAJ WYSTARCZY, BY MIASTO ZAKRĘCIŁO KUREK Z KASĄ I KAZAŁO MROZKOWI ZAPŁACIĆ ZA UŻYTKOWANIE STADIONU, TO JUTRO MROZKA NIE MA PRZY G72.
  NIE MA GO, BO NIE BĘDZIE PIENIĘDZY.

  PREZYDENCIE KUCZERA, DO DZIEŁA!!!

 • ~rybol9999 2020-09-04
  22:45:34

  15 1

  PRZECZYTAJCIE CO PISZĄ O TYM TYPIE POWAŻNI I SZANOWANI DZIENNIKARZE Z BRANŻOWYCH PORTALI SPORTOWYCH

  https://po-bandzie.com.pl/krzysztof-mrozek-prezesem-do-emerytury-przyklady-czerpie-z-centrali/

 • ~Bratek Adrian 2020-09-05
  09:42:28

  3 28

  Przestancie pisać te bzdury proszę najpierw o nazwisko nowego prezesa macie??? Prawda taka ze w koncu mamy klub bez długów i prada taka ze za mała kasa jest w Rybniku żeby szaleć po przejściu ligę wyżej

 • ~hanys z Rybnika 2020-09-06
  19:04:20

  9 1

  Do @ Bratek Adrian powiedz mi a co dalej Ci da prowadzenie przez prezesa drużynę. Powiem tyle radość w 1 lidze a pośmiewisko w najlepszej lidze świata tak jak się teraz cała polska śmieje z Rybnika . @Dintojra
  wypowiadam się za tych kibiców co tak samo myślą jak ja jak Ci do nie odpowiada proszę dalej słuchać prezesa co Cię co sezon w balona ładuje .Tylko pamiętaj jak w Rybniku za jakiś czas nie będzie żużla to i twoja wina będzie z tak broniłeś swego prezesa

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.