MP juniorek w boksie: dziewczyny lubią brąz

2018-03-02, Autor:

Oliwia Buchta i Anna Pierchała z RMKS-u Rybnik stanęły na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski juniorek.

W mistrzostwach Polski juniorek w Grudziądzu sekcję bokserską RMKS-u Rybnik reprezentowały dwie zawodniczki - Oliwia Buchta (51 kg) i Anna Pierchała (57 kg). Obie zawodniczki zdobyły brązowe medale, wygrywając walki eliminacyjne i ćwierćfinałowe. Dopiero w walce o finał przegrały swoje pojedynki z mistrzyniami Polski.

Natomiast trzech zawodników RMKS-u Rybnik reprezentowało Śląsk wraz z zawodnikami z Myszkowa w I Turnieju Międzynarodowej Ligi Boksu w Nitrze (Słowacja). W imprezie wzięli udział pięściarze ze Słowenii, Słowacji, Czech, Węgier i Śląska. Kadet Artur Skorupa (50 kg) i juniorzy Szymon Skorupa (56 kg) oraz Paweł Masternak (75 kg) dotarli do finałów, w których przegrali kolejno z Adolfem Stankiem ze Słowacji, Aleksandrem Tanko z Galanty i Lukasem Ferneza ze Słowenii. Tym samym wszyscy rybniczanie wrócili do domu ze srebrnymi medalami. Złoty medal dla Śląska zdobył Pawlik z Myszkowa, a dwaj jego klubowi koledzy zdobyli brązowe medale. W ringu sekundowali im Anatoli Jakimczuk i niegdyś znakomity zawodnik i zawodowiec, Krzysztof Szot.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1