Na drogach Rybnika oraz powiatu rybnickiego trwają działania „Motocykl”. Policjanci kontrolują, czy motocykliści przestrzegają ograniczeń prędkości, nie wykonują niebezpiecznych manewrów i czy posiadają wymagane uprawnienia. Mundurowi sprawdzają też stan techniczny jednośladów.
Celem mundurowych jest zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących bez wymaganych uprawnień oraz motocykli niesprawnych technicznie
- Z troski o mniej widocznych na drogach motocyklistów zwracamy uwagę do kierowców samochodów, żeby częściej zerkali w lusterka. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stając się przez to mniej widoczni dla pozostałych uczestników ruchu. Nagminne jest również rozpoczynanie manewru wyprzedzania bez zerknięcia w lusterko. Kierowcy samochodów nie zdają sobie sprawy jak z pozoru prosta czynność nabiera w tym przypadku ogromnego znaczenia, bo przecież jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś zdrowie, a nawet życie - mówi st. asp. Bogusława Kobeszko z KMP Rybnik.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Tragedia na autostradzie A4, tuż za węzłem Sośnica. Droga do Katowic całkowicie zablokowana (wideo)
38298Rybnik przegrywa sprawę o parkingowy mandat. „Nie chodziło o pieniądze, tylko o sprawiedliwość”
25691Szaleńczy rajd kierowcy, uszkodził co najmniej 10 pojazdów. Mamy informacje od policji w Rybniku
23502Rybnik wyludnia się. Nie jest już 130-tysięcznym miastem! Żory regionalnym ewenementem
21680Rybniczanka ma szansę wygrać w konkursie miss. Wasze głosy byłyby prezentem na jej urodziny
18349Rybnik przegrywa sprawę o parkingowy mandat. „Nie chodziło o pieniądze, tylko o sprawiedliwość”
+345 / -10Miejsca relokacji imigrantów w Rybniku? Mamy konkretną odpowiedź MSWiA
+376 / -69Rybnik wyludnia się. Nie jest już 130-tysięcznym miastem! Żory regionalnym ewenementem
+163 / -13Jest prawomocny wyrok w sprawie byłego posła Grzegorza J. Spędzi 2,5 roku w więzieniu
+106 / -32To tor dla rolkarzy czy spacerowiczów? „Grożono mi pobiciem”
+86 / -14Do wyborów pozostało 10 dni. Nie wiesz, na kogo głosować? Sprawdź quizy wyborcze!
25Jest prawomocny wyrok w sprawie byłego posła Grzegorza J. Spędzi 2,5 roku w więzieniu
25Szymon Hołownia odwiedzi po majówce Rybnik
24Aquapark? W Rybniku nie ma na to szans, a sąsiedzi zapowiedzieli budowę
23Poseł z Rybnika rozsierdził wicepremiera tekstem o polskich żołnierzach w Ukrainie. „Skończ pan z tymi ordynarnymi kłamstwami” (wideo)
23Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~Fischer 2024-07-25
10:27:34
Na drodze P-R też?
Na tym filmie jest OK https://www.facebook.com/reel/462468666718972
ale w innych miejscach Rybnika już nie był taki grzeczny.
~anettk 2024-07-25
10:36:22
Kiedy akcja STOP debilom w stunningowanych wrakach,zagłuszających ciszę nocną ?
~wolf67 2024-07-25
11:06:25
zapraszam pod kopalnie jankowice na światła tam dawcy organów dają takie popisy że głowa boli
~ 2024-07-25
12:18:20
Rudzka okolice zalewu w weekend. Kompletne pofyrtanie motocyklistów. Tam są jazdy jak na autobanie.
~Laczek Ferdynanda Kiepski 2024-07-25
14:25:25
Ciekawe kiedy będzie akcja "trzeźwy rowerzysta" na rudziej w okolicach zalewu, jak i na trasie rowerowej Rybnik-Rudy to co drugi z baru wyjeżdża wypity i jeżdżą jak oszołony, szczególnie z baru obok Pniowca. tak samo po mieście do ogródka na piwko i na rower. To jakieś przyzwolenie w Rybniku jest na jeżdżenie po alkoholu na rowerze?
~norton 2024-07-25
15:39:22
Sprawniej i bardziej dynamicznie... Takie same przepisy obowiazuja i motocyklistów i kierowców samochodów.
~Fischer 2024-07-25
18:55:38
Słaba ta lupa. Od 2 godzin jakiś jegomość kursuje po P-R i zjeżdża na zjazd śródmiejski. Słychać w całej dzielnicy. Ale łatwiej złapać kogoś kto zjeżdża tamtędy i ma jakieś 62 km/h.
~ 2024-07-25
19:14:51
Ja sobie na moto śmigam z yanosikiem, od razu głoszę jak widzę próbę zarabiania na suszeniu. Natomiast nie głoszę jak stoją z alkomatem :]
~romcost 2024-07-25
20:03:03
A może by ktoś w końcu skontrolował poziom emitowanego przez nie hałasu???
~ 2024-07-25
21:44:25
romcost, ale co Ci to da? Wystarczy wsunąć/wkręcić db kiler i policja może nachuchać. To tak samo jak w samochodach z zamontowanymi klapami :]
~Fischer 2024-07-26
12:00:23
corona a ma to homologację? Dla kolegi pytam. ;)
~ 2024-07-26
14:40:08
Owszem, ma. Dbkiler jest oficjalnie nie demontowalny, a policjant mierzy poziom hałasu. Na wydechu jest wybita homologacja. Z tym że reszta motocykla musi być sprawna bo za takie cwaniactwo Pan policjant może ładnie przetrzepać motocykl
~StaszekU 2024-08-02
23:03:09
A może mierzyć też poziom hałasu motocykli!