Motocross: Szymon Masarczyk z Rybnika trzeci w Grodkowie

2018-08-15, Autor:

Szymon Masarczyk z Rybnika wywalczył 3. miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w motocrossie w Grodkowie.

Prawie stu zawodników rywalizowało w Grodkowie podczas zawodów 5. rundy Mistrzostw Strefy Polski Południowej w motocrossie.

Motocykliści walczyli łącznie w ośmiu klasach, w tym kobiecej i juniorskiej. W kategorii MX65 trzecie miejsce zajął 9-letni rybniczanin, Szymon Masarczyk, reprezetunjący klub MTR Osielec. Do drugiego Wiktora Płodzika (KS LOBO RACING Przybyszowy) zabrakło mu zaledwie jednej sekundy! Kategorię MX65 wygrał Seweryn Gazda (Auto Moto Klub Gliwice).

W klasyfikacji generalnej sezonu Masarczyk plasuje się na 3. pozycji:

1 Seweryn GAZDA Auto Moto Klub Gliwice 482
2 Wiktor P£ODZIK KS LOBO RACING Przybyszowy 408
3 Szymon MASARCZYK MTR Osielec 370
4 Szymon CHLUDZIÑSKI AMK Grodków 351
5 Tomasz WICHER MTR Osielec 243

Warto dodać, że zawodach w Grodkowie bardzo dobrze spisał się również Klaudiusz Górny (Motocross Klub Czerwionka), który w kategorii Junior zajął pierwsze miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 2