Monika Brzostek i Kinga Kołosińska odpadły z turnieju

2016-08-14, Autor:

Siatkówka plażowa: dzisiaj nad ranem duet Brzostek/Kołosińska zmierzył się z Australijkami - Louise Bawden i Taliqua Clancy. Niestety, po udanym pierwszym secie Polki musiały uznać wyższość swoich rywalek. Mecz zakończył się 2:1 dla reprezentacji Australii.

Przypomnijmy, Monika Brzostek i Kinga Kołosińska grały dzisiaj w 1/8 finału. Początek meczu rozpoczął się wręcz idealnie dla naszych siatkarek plażowych. Od pierwszych minut były bardzo skoncentrowane, co przełożyło się na wysoką skuteczność w ataku i bloku. Polki wyprzedzały rywalki o 5 „oczek” (13:8) i zakończyły I set 21:15.

Role odwróciły się w drugiej partii meczu. Tym razem to Louise Bawden i Taliqua Clancy były bardziej skoncentrowane i co ważne – zaczęły unikać popełnianych wcześniej błędów. Polki nie mogły już pochwalić się skutecznością, czego dowodem jest wynik końcowy 16:21 dla Australijek.

Tie-break był z początku wyrównany aż do stanu 6:6, wtedy to rywalki zdołały dzięki kontrom odskoczyć Polkom o 3 punkty. Nie oddały już prowadzenia do końca spotkania wygrywając pewnie 15:11.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska odpadły z turnieju olimpijskiego. Ich bilans meczów jest równy – siatkarki wygrały 2 mecze, tyle samo spotkań przegrały.

Kołosińska/Brzostek (Polska) - Bawden/Clancy (Australia) 1:2 (21:15, 16:21, 11:15)