Młodzi koszykarze zagrają w finale mistrzostw Polski

2017-06-06, Autor:

Od piątku młodzicy MKKS-u Rybnik rywalizowali w Ostrowie Wielkopolskim w półfinale mistrzostw Polski. Drużyna prowadzona przez Stanisława Grabca w niesamowitych okolicznościach wywalczyła awans do turnieju finałowego, a co za tym idzie już teraz zapewniła sobie miejsce w najlepszej ósemce drużyn w naszym kraju.

Już pierwszego dnia rybniczanie zmierzyli się z gospodarzami turnieju, zespołem UKS Kasprowiczanka. Po trzech kwartach ostrowianie prowadzili 39:35. Finisz należał jednak do graczy MKKS-u. Serię punktów zaliczył najlepszy na parkiecie Kacper Kowalczyk-Kudziarz, to pozwoliło odrobić straty i wygrać.

W drugim dniu rywalem rybniczan był zespół MKS Ochota Warszawa. Zawodnicy ze stolicy byli postrzegani jako faworyt całego turnieju. Podopieczni Grabca podjęli rękawicę. Po niesamowicie wyrównanym meczu musieli jednak przełknąć gorycz porażki różnicą zaledwie dwóch oczek.

Ostatnimi rywalami byli rówieśnicy z Zielonej Góry. Turniej tak się ułożył, że był to mecz o wszystko, czyli o awans do turnieju o mistrzostwo Polski. Po pierwszej kwarcie sytuacja nie wyglądała dobrze – rywale prowadzili 21:12.

Nasi zdołali jednak wrócić do gry i na trzy minuty przed końcem prowadzili nawet 57:47. Zielonogórzanie nie poddawali się, doprowadzili do nerwowej końcówki, ale w niej MKKS zdołał dowieźć bezcenny triumf do końca.

Tym samym młodzi rybniczanie zapewnili sobie drugie miejsce w turnieju i awans do finałów mistrzostw Polski. Na razie nie wiadomo, gdzie turniej ten będzie zorganizowany.

4. UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. 3 0-3 162:190

MKKS w turnieju wystąpił w składzie (w nawiasie ilość punktów zdobytych we wszystkich meczach): Kacper Kowalczyk-Kudziarz (53), Igor Lewandowski (44), Igor Legierski (16), Adrian Ścieszka (15), Kacper Margiciok (13), Adrian Fojcik (12), Jan Czorny (11), Maciej Golda (8), Patryk Legierski (4), Franciszek Ośliźlok (2), Seweryn Cysarz (0), Karol Piotrowski (0), Paweł Rzeszut (0), Sebastian Kołowrot (0), Kamil Królikowski (0).

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 0