Stowarzyszenie Działań Lokalnych „Spichlerz” szykuje coś dla młodych.
Jego członkowie wyznają zasadę, że dziedzictwo angażuje emocje, więc w od początku swojej działalności pracuje na lokalnych historiach. Tym razem projekt ma być skierowany dla dzieci i młodzieży.
– Nikt nie jest za młody na zainteresowanie się swoimi korzeniami – mówią organizatorzy.
Stowarzyszenie realizuje projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty - dodaj do ulubionych”.
– Celem projektu jest "odczarowanie" wielkiego słowa jakim jest dziedzictwo historyczne. Pokazanie młodzieży, że wielkie słowa mają tak naprawdę bardzo bliskie nam znaczenie i można o nich opowiadać każdemu – podkreśla koordynator projektu.
Pierwszy etap zakłada organizację warsztatów dla młodzieży, które staną się inspiracją do stworzenia „odziedziczonych bajek” - dzieł literackich opowiadających o dziedzictwie.
Czytelnikami utworów zostaną dzieci w wieku przedszkolnym. Książki trafią do nich w ramach organizowanych w przedszkolach spotkaniach. Na podstawie powstałych bajek zostanie stworzony także spektakl „Teatru na byfyju”, który stworzy Spółdzielnia Socjalna "Horyzonty Kultury" z Czernicy.
Organizatorzy poszukują młodzieży w wieku 13-16 lat z terenu powiatów wodzisławskiego i rybnickiego – osób, które nie boją się wyzwań i chcą spróbować swoich sił jako pisarze.
Zgłoszenia są przyjmowane do 31 maja.
Kontakt: [email protected]
Tagi: Stowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz, Czernica, Spółdzielnia Socjalna Horyzonty Kultury z Czernicy
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Hajer z Rybnika wyrzeźbił figurę z węgla dla światowej sławy skrzypka
15168Znamy ceny biletów na Lyski Rock Festival! W taki sposób możecie je nabyć
9480Charytatywny stand-up dla Marcina z Celtic Pubu
7349Rybnickie Dni Integracji po raz VIII! Przejdą korowodem ulicami miasta
4567DKF Ekran Rybnik: repertuar na czerwiec 2025
2497Hajer z Rybnika wyrzeźbił figurę z węgla dla światowej sławy skrzypka
+57 / -9Charytatywny stand-up dla Marcina z Celtic Pubu
+45 / -5Sara Stempka w finale Miss Polski! Jejkowice pękają z dumy
+31 / -8Rada dzielnicy zaprasza na piknik rodzinny w Parku Górnika. Co w programie?
+6 / -1Rybnickie Dni Integracji po raz VIII! Przejdą korowodem ulicami miasta
+15 / -12Charytatywny stand-up dla Marcina z Celtic Pubu
2Znamy ceny biletów na Lyski Rock Festival! W taki sposób możecie je nabyć
2Hajer z Rybnika wyrzeźbił figurę z węgla dla światowej sławy skrzypka
1Tydzień egzotycznych przygód w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Rybniku
0Rybnickie Dni Integracji po raz VIII! Przejdą korowodem ulicami miasta
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert