zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

Młoda rybniczanka z koronawirusem

2020-04-11, Autor: bf

Koronawirus atakuje zarówno osoby starsze, jak i te młode. Przykład? Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach informuje o nowych zarażeniach wśród młodych osób naszego województwa, w tym w Rybniku.

Reklama

Jak informuje ŚUW, zarażona została młoda mieszkanka Rybnika. Urząd nie podaje jednak w jakim jest wieku. Jej stan zdrowia pozwolił na to, by leczyła się w domu.

Podobnie zdecydowano w przypadku 4 mieszkańców powiatu tarnogórskiego: 2 mężczyzn, kobieta i nastoletnie dziecko, 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego: 2 mężczyzn, kobieta i kilkuletnie dziecko. Zarażeniu uległą też młoda mieszkanka powiatu będzińskiego, mieszkaniec w sile wieku z powiatu lublinieckiego, kilkuletnie dziecko z powiatu cieszyńskiego.

- Dobry stan zdrowia pozwala także na domowe leczenie 2 mieszkanek powiatu raciborskiego, 3 mieszkańców Mysłowic: młodej kobiety i mężczyzny oraz kobiety w sile wieku, kobiety w sile wieku z powiatu częstochowskiego, starszego mieszkańca powiatu lublinieckiego, kobiety w średnim wieku z powiatu żywieckiego, starszego mieszkańca Gliwic, kobiety w średnim wieku z powiatu wodzisławskiego, mężczyzny w sile wieku z Katowic oraz 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (młodego mężczyzny i kobiety) – mówi Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

Dodatnie wyniki na obecność wirusa pokazały także próbki pobrane od osób ze szpitala specjalistycznego nr 1 w Bytomiu – są to mieszkańcy powiatu będzińskiego, tarnogórskiego, częstochowskiego i Bytomia, z których najmłodszy ma 35 lat a najstarszy – 87.

W szpitalu w Łańcucie hospitalizowana jest z kolei młoda mieszkanka powiatu częstochowskiego.

W sumie Śląski Urząd Wojewódzki informuje o 34 nowych zarażeniach koronawirusem.

Oceń publikację: + 1 + 108 - 1 - 71

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (31):
 • ~luxOn997 2020-04-11 12:12:29

  Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  27 13
 • ~yeti36 2020-04-11 12:26:52

  Zdrowych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych , Mokrego Dyngusa niestety nie , Wesołego Alleluja i do przodu :-)

  69 5
 • ~adamczykhenryk1 2020-04-11 13:20:54

  Antonow An-124 "Rusłan" przywozi sprzęt medyczny z Chin do Polski . Zastanawiam się ?
  Po co LOT kupił niemieckiego Condora

  31 49
 • ~tf2 2020-04-11 14:29:34

  Henryku w dlatego, że te samoloty służą do transportu towarów.
  A dlaczego nasza firma jest w tracie negocjacji przejęcia linii pasażerskiej? Zapytaj zachodnie firmy, w jakim celu przejmowały nasze.

  39 20
 • ~Franek7 2020-04-11 14:45:15

  ~Franek7 2020-04-11 14:43:03
  Poniżej informacjami tym, że w połowie lutego rządowa Agencja Rezerw Materiałowych wyprzedała za bezcen 30 tys maseczek, które dziś są na wagę złota. W normalnym kraju minister Sasin został by odwołany ale my nie jesteśmy normalnym krajem:


  Półtora miesiąca temu Agencja Rezerw Materiałowych wyprzedała ze swoich magazynów zapas profesjonalnych pełnotwarzowych masek. Po 10 złotych za sztukę. Jednocześnie ogłaszała przetarg na zakup nowych masek, które mają zostać dostarczone w listopadzie.
  Archiwalne ogłoszenie o przetargu z lutego na sprzedaż niemal 63 tysięcy pełnotwarzowych masek, nadal można odnaleźć na stronie internetowej Agencji Rezerw Materiałowych.
  "Sprzedaż towaru będzie prowadzona w trybie negocjacji. Istnieje możliwość negocjacji cen w zależności od kupowanej ilości towaru. Negocjacje będą przeprowadzone w drodze bezpośrednich rozmów lub w formie korespondencyjnej" – takie warunki ogłosiła ARM.
  Urzędnicy zaproponowali cenę 10 złotych za "pełnotwarzową maskę neoprenową Panoramasque".

  46 38
 • ~Jacek Jędrzejewski 2020-04-11 15:12:33

  "Jej stan zdrowia pozwolił na to, by leczyła się w domu."

  Po kolei, bo w tym piertolniku pogubić się można:

  Objawy mogą występować nawet po 2 tygodniach.
  Przez 2 tygodnie bóg wie gdzie małolata była, z kim, z iloma osobami itd itd.
  Przez te 2 tygodnie biorąc na logikę mogła zarazić X osób, nawet w głupim sklepie.
  Teraz kiedy stwierdzono wirusa, to "leczenie" w domu, gdzie są/były też pewnie inne osoby.
  Dom/mieszkanie z pewnością nie odkażone, a każdy kto tam był/jest w tym momencie staje się potencjalnym chodzącym rozpylaczem.

  Wszyscy, z którymi miała kontakt oczywiście skontaktowali się z sanepidem, kwarantanna jest, badania przeprowadzone?

  Tyle warte jest to państwo i te pseudo zakazy zaczynając od mandatów, które psiarskie rozdają na lewo i prawo bo ludzie są zbyt durni i leniwi, żeby doczytać, że taki mandat jest nic nie warty i żaden sąd go nie utrzyma za jakieś NIESTOSOWANIE SIĘ DO ZALECEŃ (uwaga - zalecenia to nie obowiązki) bo (uwaga ponownie) mając do dyspozycji 3 stany wyjątkowe nie został wprowadzony żaden z nich, więc jest to zwykłe naruszanie swobody obywatelskiej, no ale wiadomo katole i pisiory świata nie widzą poza telewizją i gdyby kazali im szczać sobie na te puste łby, to też by to robili bez zastanowienia. Byle wybory były, bo do sierpnia połowa elektoratu pisu zdechnie ze starości więc trzeba na już.

  Tfu na państwo polin z dykty i gówna.

  80 69
 • ~Franek7 2020-04-11 15:13:15

  Tf2 zachodnie firmy przejmowały nasze po to żeby zarabiać pieniądze i to jest normalne bo o to chodzi w biznesie. My przejęliśmy Condora żeby wyrzucić w błoto 360 mln złotych. Linie Condor nie posiadały ani jednego samolotu transportowego więc nie wciskaj nam rządowej propagandy. Linie Condor Polska kupiła razem z wysokim zadłużeniem. Ktoś powinien za to pójść siedzieć tak jak w wielu podobnych sprawach w których dyletanci z PiS utopili grube miliony jak w Janowie czy w Polskiej Fundacji Narodowej. Te grube miliony byłyby teraz jak znalazł w czasie kryzysu.

  49 48
 • ~Franek7 2020-04-11 15:26:09

  Kompletną kpiną są ostatnie wydarzenia dotyczące obchodów 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej w wykonaniu polityków PiS wśród których było wielu ministrów, premier czy poseł Kaczyński, którzy ostentacyjnie zignorowali przepisy, które sami wprowadzili i które z całą surowością stosują w całym kraju przeciw swoim obywatelom. Całe to zgromadzenie liczyło kilkadziesiąt osób, które za nic miały przepisy o izolacjonizm zachowaniu odległości minimum 2m . Nikt nie miał maseczki ani rękawiczek jednorazowych. W czasach PRLu tez tak było że władza mogła więcej niż szarak i jest to kolejny przykład na to, że Kaczyński zrobił z Polski kraj na wzór PRLu. Plują nam w twarz a my udajemy że deszcz pada. Kiedy my się w końcu obudzimy i pogonimy tych oszołomów?

  97 44
 • ~toomann 2020-04-11 15:50:16

  "A kapusta rzecze smutnie:
  Moi drodzy, po co kłótnie,
  Po co wasze swary głupie,
  Wnet i tak zginiemy w zupie!

  55 7
 • ~zak 2020-04-11 15:57:18

  @ Franek7 i towarzystwo wzajemniej adoracji :) a gdzie artykuł o pośle Krząkale i maseczkach ? Franek 7 no gdzie go podziałeś?
  za dużo minusów było i znikł .

  44 31
 • ~Jacek Jędrzejewski 2020-04-11 16:29:22

  @Franek7

  " Plują nam w twarz a my udajemy że deszcz pada. Kiedy my się w końcu obudzimy i pogonimy tych oszołomów? "

  Odpowiedź brzmi - nigdy.
  W polsce dalej jest komuna i zaściankowe komunistyczne myślenie jak i mentalność BO RZĄD KAZAŁ, BO CO LUDZIE POWIEDZĄ, EE TAM NIC LEPIEJ NIE ROBIĆ SIĘ NIE NARAŻAĆ, W TELEWIZJI MUWIOM TO TAK JEST BO TO MONDRE LUDZIE W TEJ WARSZAWIE.
  Jest parcie na wybory, bo jak napisałem wcześniej - emeryci wyginą do sierpnia, więc dużo głosów pis straci.
  Dziecioroby - to już najgorsza warstwa społeczna. Sprzedali się za 500zł MIESIĘCZNIE od jednego kaszojada, gdzie najtańsza diva z roksy bierze więcej za jedną noc. Więcej mówić nie trzeba o nich bo nie oszukujmy się, pożytku z nich nie ma, a jedynie problemy typu "znowu kaszojad postawił klocka na kąpielisku; kąpielisko zamknięte". Swołocz wali się po kątach jak króliki i myślą, że do końca świata ktoś ich będzie utrzymywał.
  Górnicy - no kuwa serio, 15 wypłat i jeszcze mało? Też więcej mówić nie trzeba.
  Milicjanci (bo qrwa do policji to daleko) jeszcze się potem dziwią, że ludzie ich nie lubią, ale jak strajkowali to płacz jak to źle oni mają. No ale to mało istotne, bo trzeba żerować na niedouczonych ludziach, którym surwiała PRLowska mentalnośc sprała mózgi i nadupcają na mandatami na lewo i prawo za parę stówek premii. To samo można powiedzieć, co o dzieciorobach.

  NO I TERAZ WCHODZI GOSPODARKA CAŁA NA BIAŁO.
  Rozpiendolona na miliardy kawałków. Masowe zwolnienia, zawieszania działalności - brak kasy do budżetu, dziecioroby bez pieniędzy zostaną to pis znowu straci wyborców. Górnicy (pytam poważnie - po co w tym kraju reanimuje się trupa jakim jest górnictwo?) nie dostaną 15 wypłat tylko 12-13 (oj biedaczki).
  Tarcza antykryzysowa - 212mld PLN = ~47 MLD € (i już robią kolejne wersje, czyli kaska się kończy)
  Ludzie na śmieciówkach - jakieś 2000zł brutto (no qrwa śmiech na sali, prawie połowę i tak trzeba z miejsca oddać)
  Zwolnienia ze składek ZUS (3 dni od momentu możliwości składania takich wniosków ZUS pochwalił się wybitnie wysokim wynikiem - 15 WNIOSKÓW ROZPATRZONYCH, BRAWO!)

  Dla porównania Włochy na taką tarczę u siebie dały 750 MLD €, to tak marginesem, ale jednocześnie pokazując, że nie ma na takie manewry u nas pieniędzy i nigdy nie będzie.

  NO TO WUJ TAM Z LUDŹMI, ZRÓBMY WYBORY JUŻ, BO NIEDŁUGO GOSPODARKA NIE BĘDZIE CAŁA NA BIAŁO, BO NIE BĘDZIE JEJ WCALE A KILOFIARZY I DZIECIOROBÓW TRZEBA PRZY SOBIE ZATRZYMAĆ, A POTEM VATEUSZ MORAWIECKI WALNIESZ Z 50 PODATKÓW I ZNOWU BĘDZIE JAK W 89r. ALE DALEJ BĘDZIEMY RZĄDZIĆ.

  Po dzieciorobach nie oczekuję, że wpadną w ogóle na taki tor myślenia, bo dla nich samo spłodzenie i urodzenie kaszojada to życiowy sukces, za który powinna należeć się dozgonna gratyfikacja. ALE BYNAJMNIEJ BOMBELKOM DAŁY (xdd niedouczone tłuki).
  Górnicy to świata nie widzą dalej niż do najbliższej hałdy węgla, których jest od uja i będzie jeszcze więcej.

  Czerwiec/Lipiec/Sierpień skończą się budżetowe pieniążki, tutaj będzie jak w Wenezueli.
  Stonoga swoje za uszami ma i święty nie jest, ale jedno bardzo dobrze powiedział - NIKT WAS TAK NIE WYRUCHA, JAK WAS PIS BĘDZIE RUCHAŁ.

  Chcecie cokolwiek zrobić, to wykorzystajcie to, że karty do głosowań dostaniecie do domów i zagłosujcie już nawet na byle kogo, bo to i tak jeden wuj, tutaj nie ma "lepszy-gorszy" tylko "mniejsze zło" byle nie na pis. Albo nie głosujcie wcale, Duda nie dostanie żadnego mandatu i elo. No ale o czym my tu mówimy, polacy nawet do tego nie są zdolni BO KTO TO WIDZIAŁ, PO CO, NIE MA SENSU, E TAM PEŁO ZŁODZIEJE

  taki obraz wasz polacy

  67 54
 • ~Jacek Jędrzejewski 2020-04-11 16:47:17

  A jeśli zatrzyma Was milicja i będzie wciskała Wam mandat to poproście o to, żeby wskazali która ustawa i który jej (ustawy) zapis pozwala im interpretować co jest Waszą potrzebą dla której wyszliście i że tylko ich interpretacja jest słuszna a Wasza nie (no przecież inni wiedzą lepiej, czego Wam w życiu trzeba) a następnie obserwujcie reakcję.

  SPOILER:
  "Proszę Pani/Pana, rząd kazał (zalecił, przypominam), należy się stosować, przyjmuje Pani/Pan mandat, czy wniosek do sądu?"

  Nic nie Wam nie wskażą, ani ustawy ani zapisu bo takich nie ma.

  Ci co pamiętają PRL - znajome, prawda obywatelu?

  52 29
 • ~Trop leminga 2020-04-11 17:43:57

  Nie mogą już czytać tych komentarzy, jakim trzeba być betonem aby nie rozróżniać dobra od zła i za wszystko obwiniać obóz rządzący a przy tym korzystać z tego dobrego co oferuje im ten rząd już od ponad pięciu lat.

  44 61
 • ~Trop leminga 2020-04-11 17:50:43

  do Jacka - jest tzw. specustawa przegłosowana przez sejm, w związku z pandemią. Na podstawie tej specustawy, dostaniesz mandat. Oczywiście, możesz nie przyjąć mandatu, wtedy sprawa idzie do sądu. I masz problem. Będziesz wzywany do składania wyjaśnień, będziesz tracić swój czas, zwalniać się z pracy, tracić koszty dojazdu i co tam jeszcze. Możesz ponieść koszt sądowe. Czy warto???

  32 50
 • ~Franek7 2020-04-11 18:35:50

  Leming nie wprowadzaj ludzi w błąd i skończ siać rządową propagandę.Pokaz gdzie z ustawy wynika prawo do nakładania mandatów? W spec ustawie zabrakło właśnie tego jednego zapisu, który dawał by prawo karać. Najwyraźniej w pośpiechu zapomnieli o takim zapisie. Dlatego nie mają prawa karać. Mówią to wszyscy prawnicy w kraju. Do tego konstytucja jest aktem wyższym rangą od ustawy a ta daje nam prawo do swobód obywatelskich. Wsadź więc sobie tą spec ustawę wiesz gdzie... A później dołóż rozporządzenie.

  Mandatów nie należy przyjmować. Nie mamy tez obowiązku odpowiadać policjantowi na żadne pytania dotyczące tego co tu robimy i gdzie idziemy. To on ma nam udowodnić, że popełniamy wykroczenie a nie my, że jesteśmy niewinni. Albo nie odpowiadamy nic ( najlepszy sposób)albo odpowiadamy zdawkowo, że udajemy się w celu załatwienia tych ich ważnych życiowych spraw i nic więcej. Nic na temat tego co to za sprawy i gdzie- na to odmawiamy udzielenia odpowiedzi. I niech robi wniosek do sądu i udowadnia, że jest inaczej. Niech się w końcu nauczą, że są od tego aby nam służyć a nie prześladować. Przysięgali na konstytucję a nie na Jarka Kaczyńskiego.

  41 26
 • ~Franek7 2020-04-11 18:47:30

  Tak dla przypomnienia nadgorliwym policjantem:

  "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...”

  36 17
 • ~Trop leminga 2020-04-11 18:50:57

  do franek lat 7 - mimo świąt dalej pierwszy na froncie walki z PiS. Szkoda, że wszyscy teraz zajmują się wirusem, a nie chorobami ze łbem! Poziom logiki i stan umysłu opozycji totalnej więcej niż przeraża. I oni chcą nami rządzić. Nikt tak nie dzieli Polaków jak PO !

  34 44
 • ~Franek7 2020-04-11 19:00:00

  Trop Leminga pierwszy na froncie pomocy w walce ze społeczeństwem obywatelskim i z prawami obywatelskimi. Pierwszy piewca antyobywatelskiego, komunistycznego rzadu PiS...

  28 26
 • ~Franek7 2020-04-11 19:06:09

  Jacek Jędrzejewski zgadzam się z twoim postem w 120 procentach. Ale myśle, że warto uświadamiać ludzi i pokazywać im jak antyobywatelskim i szkodliwym rządem jest rząd PiS. Kropla drąży skalę. Jak śpiewał Młynarski- róbmy swoje może to coś da. Kto wie? ;)

  29 29
 • ~Franek7 2020-04-11 19:33:21

  Czy po wczorajszym sposobie obchodów 10.04 czujecie, że Kaczyński pokazał nam wszystkim gest Lichockiej?

  42 23
 • ~Piotr Czaja 2020-04-11 19:54:23

  Kaczor który rządzi folwakiem /zwierzęcym/wjechał na cmentarz powązkowski limuzyną w licznej obstawie ochrony.Cmentarz jest zamknięty, ale nie dla Kaczora.Czysty depota!W Polsce są dwa prawa-jedno dla plebsui drugie dla PiSuaru.

  40 22
 • ~Piotr Czaja 2020-04-11 20:23:27

  Tej młodej Rybniczance życzę szybkiego powrotu do zdrowia.Panu Trop leminga też życzę wylecznia się z paranoi.Oby leczenie było skuteczne.W Twoim przypadku zmieniłbym lekarza bo ten u którego się leczysz oszukuje Cię.Z niczego Cię nie wyleczył.

  25 16
 • ~Idaho 2020-04-12 01:25:35

  Ja w przeciwieństwie do Franka 7, Leminga i wielu innych, nie mam szczególnych sympatii politycznych. Komendant określił kiedyś polską klasę polityczną jednoznacznie "wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić" i uważam to za aktualne do dziś. Co do meritum czyli zakażonych obywateli miasta Rybnika, zastanawia mnie dlaczego nie można otrzymać bliższej informacji, typu dzielnica ( przynajmniej ), wiek, zawód. Nie narusza to RODO, a wiele ludzi spałoby spokojniej.

  25 8
 • ~Franek7 2020-04-12 07:35:33

  Kolego Idaho ja swoich sympatii politycznych nie ujawniam. Ujawniam za to moje antypatie.

  8 17
 • ~Idaho 2020-04-12 09:22:22

  Franek, niech będzie, antypatie. Spokojnych i zdrowych Świąt
  wszystkim , niezależnie od sympatii i antypatii politycznych !!!

  20 0
 • ~Franek7 2020-04-12 12:01:59

  Wystarczyło 5 lat żeby PiS z Policji zrobił Milicję...

  13 15
 • ~Franciszka Tania 2020-04-12 12:39:47

  Najpierw ich nakarmią na parkingu .straż miejska w samochodach pilnuje. Nastepnie grupami siadają na ławeczkach.My siedzimy w domach a te osoby robią co chcą.Dlaczego ścieżka rowerowa nie jest zamknięta od strony Hallera okolice dużego parkingu.

  4 10
 • ~rzyt 2020-04-13 11:07:40

  Franek 7 na prezydenta. Ma rekomendację Beta vulgaris. Takiej wiedzy na tym portalu nikt nie posiada.

  6 5
 • ~Zbigniew Martyniak 2020-04-19 14:12:12

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 0
 • ~Zbigniew Martyniak 2020-04-19 14:17:14

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~silesia-first 2020-04-24 16:34:16

  Stan Ślaskiej służby zdrowia pokazuje jasno czarno na białym w jakim państwie żyjemy, ale była kasa na F35 może trzeba sprzedać parę do BRD , lub innego UK. A za kase kupić maseczki i respiratory i testy, gdyby Slask miał silna polityczno-gospodarcza autonomie mógły sobie sam poradzić o wiele lepiej bez ogladania się na W-we bez pytania sie namiestnikow o jakakolwiek zgode.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2406