MKSz Rybnik: Honorata Kucharska brązową medalistką mistrzostw Polski w szachach

2019-03-18, Autor:

Honorata Kucharska z MKSz Rybnik stanęła na podium mistrzostw Polski juniorów w szachach, które w sobotę zakończyły się w Szklarskiej Porębie.

Po tygodniu niezwykle emocjonujących zawodów zawodniczka Miejskiego Klubu Szachowego w Rybniku, Honorata Kucharska, wywalczyła brązowy medal w grupie dziewcząt do lat 18, a niewiele brakło do uzyskania tytułu mistrzyni Polski.

W mistrzostwach brali również udział Gabriela Króliczek, która zajęła 16. miejsce w grupie dziewcząt do lat 16 oraz Tomasz Posłuszny – 43. miejsce w grupie do lat 18.

W dniach 23.02-03.03.2019 również w Szklarskiej Porębie odbywały się mistrzostwa Polski młodzików do lat 10. MKSz Rybnik reprezentowała trójka zawodników, którzy zajęli wysokie miejsca - Zuzanna Gaszka 9. miejsce oraz Nadia Konkol 21. miejsce w grupie dziewcząt oraz Bartosz Kubik 14. miejsce w grupie chłopców.

Początkiem kwietnia w Sielpi w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zawodnicy MKSz Rybnik powalczą o pozostałe tytuły mistrzowskie do lat 12 i 14.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0