MKKS wygrał pomimo braków kadrowych

2012-02-01, Autor:
MKKS Rybnik pewnie pokonał drugą drużynę KKS-u Mickiewicz Katowice.

MKKS Rybnik w swoim drugim meczu finału w grupie pierwszej pokonał we własnej hali katowiczan. Było to trudne zadanie, ponieważ trener Stanisław Grabiec miał do dyspozycji jedynie siedmiu zawodników. Od pierwszego momentu rybniczanie rzucali celnie. Słaba obrona drużyny z Katowic pozwoliła wyrobić im 19-punktową przewagę. Dobre spotkanie rozegrał Rafał Kachel, który w drugiej kwarcie trafił do kosza dwa razy za trzy punkty. Przed końcem pierwszej połowy MKKS Rybnik powiększył swoją przewagę o siedem punktów.

Po przerwie drużyna z Katowic weszła na parkiet bardziej zmobilizowana. Agresywna obrona katowiczan i duża ilość straconych piłek przez seniorów z Rybnika doprowadziła do zmniejszenia przewagi MKKS-u do czternastu punktów. W ostatnich dziesięciu minutach Mickiewicz Katowice próbował dogonić gospodarzy odrabiając cztery punkty, lecz to nie wystarczyło aby pokonać drużynę z Rybnika. Spotkanie zakończyło się wynikiem 93:83 dla MKKS-u Rybnik.

- Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, dobra skuteczność z dystansu i półdystansu. W drugiej połowie nasza gra była już gorsza. Powodem była duża ilość strat, co doprowadziło do tego, że końcówka spotkania była emocjonująca, ale to przez naszą słabszą grę - mówił po meczu trener rybniczan, Stanisław Grabiec. - Brakowało głębi składu, czyli zmiennika dla Rafała Chroboka, jakim jest Rafał Grzybek. Nie było Rafała Adamczyka gracza z pierwszej piątki oraz Daniela Smołki czy Michała Redlińskiego. Gdyby ich nie zabrakło wtedy nasze tempo gry w drugiej połowie nie spadłoby tak jak to miało miejsce.

Kolejny mecz rybniczanie rozegrają na własnym parkiecie już za dwa tygodnie, tj. 11 lutego o godzinie 15:00. Do hali ZS Ekonomiczno-Usługowych przyjedzie AZS Częstochowa.

MKKS Rybnik - KKS Mickiewicz Katowice II 93:83 (28:9,27:20,13:25,25:29)

MKKS Rybnik: Sidor 14, Chrobok 12, Kachel 15(3x3), E.Redliński(1x3), Badeński 18(3x3), Pilch 5, Grabiec 24(3x3)

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0