MKKS Rybnik zmierzył się z Wisłą Kraków. Koszykarze niejednokrotnie walczyli o piłkę w parterze

2017-02-05, Autor:

Dla rybnickiego klubu na drugoligowych parkietach nie ma łatwych meczów i ten z Wisłą Kraków w hali "Ekonomika" tylko to potwierdził.

Pierwsza połowa meczu MKKS-u Rybnik z Wisłą Kraków to niesamowita walka w defensywie. Niejednokrotnie zawodnicy obu zespołów walczyli o piłkę w parterze. Efekt? Po dwudziestu minutach gry wynik bardzo niski, bo zaledwie 29:26.

Po zmianie stron rybniccy koszykarze w końcu wstrzelili się zza łuku! Przy stanie 38:33 podopieczni trenera Łukasza Szymika trafili cztery razy z rzędu zza łuku. W kluczowym momencie przełamał się Adam Białdyga, kolejną trojkę dołożył Rafał Królikowski, a dwie dodał Łukasz Ochodek.

Trzecią kwartę rybniczanie zakończyli serią 15:0 i właśnie ten fragment był decydujący. W ostatniej części krakowianie postawili na agresywną defensywę na całym boisku. Gospodarze popełnili kilka strat, rywale zdobyli dwanaście punktów z rzędu, ale ostateczni MKKS dowiózł sukces do końcowej syreny. Była to już dwunasta wygrana rybniczan w sezonie!

Koszykarze z Rybnika zebrali z tablic aż 62 piłki, z czego aż 20 w ataku. 18 zbiórek zaliczył Tomasz Czajkowski, 5 w ataku dodał Edmund Tomko. Wygrana cieszy, pomimo aż 21 strat i słabszej skuteczności.

W następnej kolejce MKKS zmierzy się na wyjeździe z Polonią Bytom (11 lutego, godz. 18:00).

MKKS Rybnik - TS Wisła Kraków 69:55 (12:12, 17:14, 23:7, 17:22)
MKKS: Łukasz Ochodek 19, Adam Białdyga 9, Marek Sidor 8, Edmund Tomko 8, Tomasz Czajkowski 7 (18 zb), Rafał Grzybek 6, Łukasz Piórkowski 6, Rafał Królikowski 3, Daniel Sikora 2, Rafał Koczy 1, Błażej Sładek 0