MKKS Rybnik z pierwszą wygraną

2016-10-05, Autor:

Rybniccy koszykarze zaliczyli swoją pierwszą wygraną na drugoligowych parkietach w sezonie 2016/2017. W swoim drugim meczu podopieczni Łukasza Szymika na wyjeździe MKS II Dąbrowa Górnicza 79:47.

Rybniczanie od początku przejęli inicjatywę na boisku. Nie do zatrzymania w pierwszej kwarcie był przede wszystkim Krzysztof Zieliński, a swoje dołożyła defensywa. Po dziesięciu minutach było 15:3, a dąbrowianie punkty zdobywali tylko z linii rzutów wolnych.

Gracze MKKS-u starali się maksymalnie wykorzystać przewagę pod koszami, gdzie w pełni dominowali warunkami fizycznymi. Ze swoich centymetrów użytek robili Tomasz Czajkowski czy Łukasz Ochodek dzięki czemu przewaga rybnickiego zespołu rosła z każdą minutą spotkania.

Gdy swoje trójki dołożył Adam Białdyga, a seryjnie szybkie ataki skutecznie kończył Kamil Szczepaniak jasne stało się, że MKKS wygra w Dąbrowie Górniczej wysoko. W ostatniej akcji meczu za trzy punkty trafił Ochodek, a zespół z Rybnika wygrał ostatecznie aż 79:47.

Dominacja MKKS-u nie podlegała dyskusji pomimo ogromnej determinacji i woli walki młodej drużyny z Dąbrowy Górczniej. Warto dodać, że na swój triumf na drugoligowych parkietach wszyscy związani z klubem czekali ponad 7 lat. Szansa na kolejny triumf już w najbliższą sobotę, kiedy to do Rybnika zawita zespół z Przemyśla.

MKS II Dąbrowa Górnicza - MKKS Rybnik 47:79 (3:15, 19:25, 8:13, 17:26)

MKKS: Kamil Szczepaniak 12, Krzysztof Zieliński 11, Adam Białdyga 9, Łukasz Ochodek 9, Tomasz Czajkowski 9 (13 zb), Marek Sidor 8, Edmund Tomko 5, Rafał Królikowski 5, Artur Grocki 5, Rafał Grzybek 3, Rafał Koczy 3, Karol Zoń 0.