MKKS Rybnik: nieudany początek roku

2022-01-04, Autor:

Koszykarze MKKS-u Rybnik rozpoczęli 2022 rok od wyjazdowej porażki z Cracovią Kraków.

Początek meczu z Cracovią to dobry fragment MKKS-u Rybnik, który szybko objął prowadzenie i wygrał pierwszą kwartę 21:15. Warto podkreślić fakt dobrej gry w wykonaniu Jana Czornego i Adriana Ścieszki, którzy zagrali niezłe minuty. Druga kwarta to początkowo dalsze powiększanie prowadzenia. Wszystko szło zgodnie z planem dopóki nie odpalił się Kacper Nowak, który trafiał na wysokiej skuteczności rzuty trzypunktowe lub wymuszał faule w tej sytuacji. Jego 21 punktów do przerwy oraz seria skutecznych trójek Błażeja Karlika sprawiły, że w drugiej kwarcie MKKS stracił aż 29 oczek, rzucając tylko 18. Efekt był taki, że rybniczanie schodzili do szatni przegrywając 39:44.

MKKS wygrał trzecią kwartę 19:17 i zbliżył się do gospodarzy. Jednak za każdym razem Cracovia miała odpowiedź na punkty rybniczan. Sama końcówka meczu przyniosła jeszcze trochę emocji, lecz liderzy Cracovii nie pozwolili rybniczanie na wyrwanie więcej niż dwóch piłek. Ostatecznie MKKS przegrał w Krakowie 80:88.

Najbliższy mecz rybniczanie rozegrają 8 stycznia na wyjeździe z Iskrą Częstochowa.

KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków – MKKS Rybnik 88:80 (15:21, 29:18, 17:19, 27:22)

MKKS Rybnik: Kosiorowski Marcin 15, Kawczyński Piotr 2, Anduła Adam 8, Wydra Kacper 12, Tomanek Tomasz 3, Koczy Rafał 0, Ośliźlok Franciszek 0, Czorny Jan 0, Kukuczka Szymon 4, Lewandowski Igor 11, Majewski Kacper 19, Ścieszka Adrian 1

16. kolejka II ligi: BS Polonia Bytom - KK UR Bozza Kraków 93 : 84 KKS Ragor Tarnowskie Góry - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 78 : 89 KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków - MKKS Rybnik 88 : 80 Basket Hills Bielsko-Biała - TS Wisła Kraków 104 : 60 Oknoplast Korona Kraków - AZS Częstochowa 78 : 84 Niedźwiadki Chemart Przemyśl - GTK Sordrew AZS II Gliwice 100 : 37 Miejski Czeladzki Klub Sportowy - MUKS 1811 Tarnów 92 : 85 MKS II Dąbrowa Górnicza - AK Iskra Częstochowa