MKKS Rybnik: dwie wyrównane kwarty to za mało

2021-01-31, Autor:

W 18. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik zmierzyli się na wyjeździe z KK UR Bozza Kraków. Spotkanie było zacięte do 25 minuty.

Rybniccy koszykarze dosyć długo dobrze radzili sobie na parkiecie w Krakowie. W połowie drugiej kwarty prowadzili nawet 10 punktami (27:17 dla MKKS-u), ale wtedy zaliczyli wpadkę. Gospodarze zdobyli 11 oczek z rzędu i na przerwę schodzili z przewagą 1 punktu (28:27 dla KK UR Bozza).

Pierwsze minuty drugiej połowy były zacięte, o czym świadczy wynik remisowy 33:33. Później jednak zaczęli dominować krakowianie, którzy szybko zdobyli 13 punktów i prowadzili 46:33. To był cios, po którym rybniczanie nie byli w stanie się pozbierać. KK UR Bozza Kraków stopniowo powiększał przewagę, żeby ostatecznie wygrać 77:51.

Najskuteczniejszym graczem MKKS-u był Adam Anduła, który zdobył 16 punktów.

W następnej kolejce rybniczanie zmierzą się we własnej hali z Polonią Bytom. Mecz odbędzie się w sobotę6 lutego o godzinie 17:30.

KK UR Bozza Kraków - MKKS Rybnik 77:51 (17:16, 11:11, 24:11, 25:13)

Punkty dla MKKS-u: Anduła 16, Stachowicz 9, Kukuczka 8, Koczy 7, Kawczyński 6, Tomanek 3, Kosiorowski 2, Białdyga 0, Ośliźlok 0, Czorny 0, Ścieszka 0

18. kolejka II ligi (grupa C): KŚ AZS Politechnika Śląska - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 88 : 115 KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków - BS Polonia Bytom 84 : 97 KK UR Bozza Kraków - MKKS Rybnik 77 : 51 AZS AGH Kraków - AZS Częstochowa 115 : 60 AZS PWSTE Jarosław - KKS Ragor Tarnowskie Góry 71 : 80 MKS II Dąbrowa Górnicza - GTK Sordrew Gliwice