MKKS: rybniczanie wygrali po dogrywce

2012-01-10, Autor:
Po emocjonującej końcówce rybniccy koszykarze w doliczonym czasie gry pokonali AZS Katowice 85:73.

W III lidze trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł MKKS Rybnik, który pokonał drużynę z Katowic. Dzięki wygranej rybniczanie zapewnili sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek o wejście do II ligi.

Mecz MKKS-u z AZS-em zaczął się od prowadzenia koszykarzy z Rybnika. Jednak katowiczanie zniwelowali stratę i objęli prowadzenie. Niewykorzystane sytuacje MKKS-u spod kosza doprowadziły do 5-punktowej przewagi gości, która utrzymywała się do połowy trzeciej kwarty. Dzięki rzutom osobistym i dokładnym trafieniom Rafała Kachla za trzy punkty MKKS Rybnik pod koniec tej części gry wyszedł na 9-punktową przewagę. W ostatnich dziesięciu minutach meczu rybniczanie popełniali dużo błędów. Wynik 69:67 dla MKKS-u utrzymywał się przez cztery minuty. Dopiero w ostatnich sekundach goście z Katowic doprowadzili do remisu. W dogrywce rybniczanie wyszli na boisko z dużym skupieniem. Oddali kilka dobrych rzutów i to wystarczyło, aby wygrać mecz. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 85:73 dla MKKS-u. – My doprowadziliśmy do tego, że dzisiejszy mecz był wyrównany, bo nie graliśmy na swoim optymalnym poziomie – mówił po meczu trener rybniczan, Stanisław Garbiec. – Nie jestem zadowolony z gry mojej drużyny. Zwycięstwo cieszy, lecz styl pozostawia dużo do życzenia. W tym sezonie awans do najlepszej ósemki to już coś, a co będzie dalej, to liga pokaże – dodał trener MKKS-u.

Następny mecz MKKS Rybnik rozegra w sobotę 14 stycznia na wyjeździe z MOSiR-em Cieszyn.

MKKS Rybnik - AZS Katowice 85:73 (14:18,18:17,27:15,10:19,16:4)

MKKS Rybnik: Sidor 3(1x3), Chrobok 10(1x3), Gawęda 15, Badyński 4, Widenka 4, Kachel 14(4x3), M.Redliński 0, Smołka 0, E.Redliński 0, Adamczyk 9, Grzybek 3, Grabiec 23(1x3)

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0