MKKS rozpoczął nowy rok od wygranej

2016-01-11, Autor:
Po przerwie świątecznej do gry wrócili koszykarze 3-ligowego MKKS-u Rybnik. Podopieczni Łukasza Szymika w Zabrzu pewnie pokonali tamtejszy MKS, aplikując przy tym swoim rywalom aż 104 punkty! MKKS pozostaje liderem rozgrywek z zaledwie jedną porażką na koncie.

Początek spotkania był wyrównany, jednak z każdą kolejną minutą MKKS zyskiwał coraz większą przewagę. W pierwszej kwarcie ciężar gry na swoich barkach trzymał Łukasz Piórkowski, natomiast kluczową dla losów spotkania okazała się kwarta numer dwa. Rybniczanie zdecydowanie poprawili defensywę, a w ataku szalał Adam Białdyga. Lider MKKS w samej tej części meczu uzbierał na swoim koncie 17 punktów, a kwarta zakończyła się triumfem rybnickiego zespołu 35:8.

Po zmianie stron podopieczni Łukasza Szymika w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Konsekwentna i zespołowa gra sprawiła, że ostatecznie MKKS pokonał MKS 104:51 udanie rozpoczynając zmagania w 2016 roku oraz rundę rewanżową.

- Nasz zespół jest na obecną chwilę w bardzo dobrej formie fizycznej. W okresie przerwy świątecznej pracowaliśmy bardzo mocno i efekty było widać. Cieszy też poprawa organizacji gry w ataku, która będzie miała duże znaczenie w tych najważniejszych meczach, jakie są przed nami - powiedział Szymik.

Kolejny mecz zawodnicy MKKS-u Rybnik rozegrają w sobotę 16 stycznia. Wtedy to w hali rybnickiego „Ekonomika” podejmą KS Tarnowskie Góry. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 17:30.

MKS Zabrze - MKKS Rybnik 51:104 (16:24, 8:35, 17:23, 10:22)

Punkty dla MKKS: A.Białdyga 31, D.Czkór 14, Ł.Piórkowski 13, A.Grocki 12, R.Grzybek 8, K.Zieliński 6, R.Koczy 6, T.Tomanek 4, B.Sładek 4, E.Tomko 4, R.Królikowski 4.