MKKS: na koniec roku zwycięstwo z AZS-em

2011-12-19, Autor:
W ostatnim w tym roku spotkaniu III ligi koszykarze z Rybnika pokonali we własnej hali AZS Gliwice 87:69.

Mecz z MKKS-u Rybnik z AZS-em Gliwice był bardzo zacięty i wyrównany. Pierwsza kwarta rozpoczęła się niepowodzeniem rybniczan. Duża liczba strat i nieskończonych kontr doprowadziła w 4 minucie do sześciopunktowego prowadzenia drużyny z Gliwic. Celne rzuty i dobra obrona AZS-u były ich mocnym punktem. Tuż przed końcem drugiej kwarty rybniczanie objęli prowadzenie 40:38, lecz tylko na chwilę. Goście nie dali im uciec i od razu zdobyli cztery punkty. Na przerwę koszykarze z Gliwic schodzili prowadząc 42:40.

Druga połowa rozpoczęła się od remisu. Rybniczanom nie udawało się jednak wyrobić przewagi, ponieważ skutecznie przeszkadzali im goście. Dopiero w 5 minucie trzeciej kwarty udało im się zdobyć kilka punktów i objąć prowadzenie. Po trzeciej kwarcie MKKS prowadził 61:57. W ostatnich 10 minutach przewaga rybniczan rosła z każdą minutą. Dzięki pięciokrotnym rzutom za trzy punkty mecz zakończył się po myśli gospodarzy, którzy wygrali 87:68.

Po meczu trener MKKS-u Rybnik Stanisław Grabiec powiedział: - Jestem średnio zadowolony z dzisiejszego spotkania ponieważ przez trzy kwarty gliwiczanie prowadzili równy mecz za sprawą dominacji na obydwu tablicach, lecz nasza dobra egzekucja zza linii za trzy punkty, bo aż 13-krotnie trafialiśmy w całym spotkaniu, doprowadziła do takiego wyniku i naszego zwycięstwa.

Najlepiej punktującym zawodnikiem MKKS-u był Rafał Kachel (24 pkt.).

Od początku sezonu MKKS Rybnik rozegrał dziesięć spotkań, z których sześć wygrał i cztery przegrał.

MKKS Rybnik - KŚ AZS PS Gliwice 87:68 (15:20, 25:22, 21:15, 26:11)

Punkty dla MKKS-u Rybnik zdobyli: Sidor 9(1x3), Chrobok 10(2x3), Gawęda 0, Badyński 17(1x3), Widenka 6(2x3), Kachel 24(4x3), M.Redliński 0, Smołka 5(1x3), E.Redliński 0, Adamczyk 8, Grabiec 8(2x3).

Następne spotkanie MKKS Rybnik rozegra w 7 stycznia 2012 roku we własnej hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych z KŚ AZS Katowice.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 2