MKKS: Marcin Sroka wrócił do Rybnika

2020-10-21, Autor:

Porażką II-ligowego MKKS-u Rybnik zakończył się wyjazdowy mecz w Jarosławiu. Do składu naszej drużyny wrócił po latach Marcin Sroka. Przed rybnickimi koszykarzami spotkanie z KK UR Bozza Kraków.

W miniony weekend MKKS Rybnik uległ na wyjeździe AZS-owi PWST Jarosław 74:100.

W pierwszej połowie rybniczanie dotrzymywali kroku miejscowym, przegrywając do przerwy 6 punktami 44:50. W naszym zespole dobrze w tym fragmencie grał „debiutujący” w zespole Marcin Sroka (wychowanek wracający do Rybnika po 20 latach), autor 15 punktów (w tym 4 celnych rzutów 3 punktowych) oraz Krzysztof Zieliński zdobywca 14 punktów.

Rafał Koczy, osamotniony na rozegraniu w pierwszej połowie (Maciej Stachowicz ze względu na kwarantannę nie trenował z zespołem od 12 dni, w ostatnim czasie chorowali także J. Czorny oraz Sz. Kukuczka) nieźle prowadził grę, a w całym spotkaniu rozdał 10 asyst.

W drugiej połowie gra rybniczan była zdecydowanie gorsza. Krytyczna dla wyniku okazała się 3 kwarta. Po punktach Tomasza Czajkowskiego MKKS ostatni raz w tym meczu zbliżył się do rywala na odległość jednego posiadania piłki (54:51) w 23 minucie spotkania. Następnie zdecydowanie spadła skuteczność w ataku, a w obronie w drugim kolejnym meczu rybniczanie nie byli w stanie upilnować lidera przeciwników. Tym razem katem MKKS-u okazał się Cezary Gumiński zdobywca 27 punktów, w tym aż 17 punktów w przegranej 13:27 trzeciej kwarcie.

Grający zespołowo gospodarze w ostatniej czwartej części spokojnie bronili wypracowaną 20-punktową przewagę, dokładając do niej kolejne 6 oczek.

W następnym spotkaniu, miejmy nadzieję w pełnym składzie (do tego czasu kwarantannę zakończy m.in. Łukasz Ochodek oraz trener Łukasz Szymik), MKKS Rybnik zmierzy się we własnej hali z zespołem KK UR Bozza Kraków. Mecz odbędzie się w sobotę 24 października o godzinie 17:30.

AZS PWST Jarosław - MKKS Rybnik 100 : 74 (28:21, 22:23, 27:13, 23:17)

MKKS Rybnik: K.Zieliński 21, M.Sroka 19 (4x3), T.Czajkowski 16 (12 zb.), A.Białdyga 10, R.Koczy 2 (10 as.), A.Anduła 2, P.Kawczyński 2, J.Czorny 2, Sz.Kukuczka, M.Stachowicz