MKKS brązowym medalistą mistrzostw Polski

2017-06-19, Autor:

Młodzicy starsi MKKS-u Rybnik brązowymi medalistami mistrzostw Polski. Drużyna dowodzona przez Stanisława Grabca zajęła trzecie miejsce w finałowym turnieju, który odbył się w Opalenicy.

Młodzi rybniczanie turniej finałowy rozpoczęli od efektownej wygranej nad Exact Systems Śląskiem Wrocław. W kolejnym meczu musieli uznać wyższość drużyny TKM Włocławek. Rywale triumfowali 57:53. Dodać należy, że TKM sięgnął potem po mistrzostwo Polski.

Układ wyników w grupie sprawił, że pojedynek z gospodarzem - Basket Team Opalenica, był kluczowy w walce o awans do półfinału. Młodzi rybniczanie wytrzymali presję, wygrali 53:38 i mogli się przygotowywać do walki o medale.

W półfinale MKKS po pierwszej połowie prowadził z MKS Ochotą Warszawa różnicą punktu, ale w drugiej rywale ze stolicy Polski odjechali. Rybniczanom została walka o brąz.

Podrażniona sportowa ambicja sprawiła, że MKKS rozegrał jedno z lepszych spotkań, pokonał KK Wilki Morskie Szczecin aż 71:49 i stanął na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski. To ogromny sukces tych młodych zawodników i trenera Stanisława Grabca.

MKKS Rybnik - Wilki Morskie Szczecin 71:49

Brązowe medale mistrzostw Polski wywalczyli: Kacper Kowalczyk-Kudziarz, Igor Lewandowski, Igor Legierski, Franciszek Ośliźlok, Maciej Golda, Patryk Legierski, Adrian Fojcik, Adrian Ścieszka, Kacper Margiciok, Kamil Królikowski, Karol Piotrowski, Paweł Rzeszut, Jan Czorny, Sebastian Kołowrot. Trener: Stanisław Grabiec.

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 1