Mistrzostwa świata w miniżużlu w Rybniku: Niemiec ze Złotym Trofeum

2018-07-29, Autor:

Norick Bloedorn z Niemiec został najlepszym zawodnikiem turnieju FIM Speedway Youth Gold Trophy 85cc, który w sobotę i niedzielę był rozgrywany na minitorze w Rybniku-Chwałowicach.

W niedzielę na stadionie Rybek Rybnik w Chwałowicach odbył się finał zawodów o Złote Trofeum. Impreza organizowana pod auspicjami Światowej Federacji Motocyklowej to nieoficjalne mistrzostwa świata miniżużlowców.

Bezapelacyjnym zwycięzcą rybnickiego turnieju został Niemiec, Norick Bloedorn, który w zarówno w sobotnim półfinale, jak i niedzielnym finale, wywalczył komplet 15 punktów.

Drugi w Rybniku był Stian V. Nielsen (12 punktów) z Danii, a trzeci - Mathias Pollestad (11 punktów) z Norwegii.

Jedyny Polak w finale, Jacek Fajfer, zdobył 5 punktów i zakończył zawody na 11. miejscu.