Mistrzostwa Śląska w judo: pięć złotych medali dla Polonii Rybnik

2016-01-21, Autor:
Dżudocy Polonii Rybnik wywalczyli 15 medali mistrzostw Śląska.

W Bielsku Białej odbyły się mistrzostwa Śląska w judo. Zawody zostały rozegrane w kategoriach wiekowych młodzików, juniorów młodszych i juniorów. W imprezie wystartowało 307 zawodników reprezentujących 25 klubów z województwa śląskiego, w tym 29 zawodników Polonii Rybnik. Zdobyli oni łącznie 15 medali, w tym 5 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych.Złote krążki wywalczyli młodzik Dawid Zduńczyk, juniorzy młodsi Wiola Kuczera i Kacper Widuch oraz juniorzy Zuzanna KomarekPaweł Borowski. Srebrne medale zdobyli juniorzy młodsi Anna Bober, Zuzanna Łogożna i Maciej Mikszta oraz junior Paweł Kejza. Z kolei młodzicy Julia Rzeszutek, Patrycja Stachowska i Michał Banet, juniorzy młodsi Damian Penkala i Adrian Zając oraz junior Daniel Kejza wywalczyli brąz.

W zawodach nie startowała Julia Kowalczyk, uczestnicząca w tym czasie w międzynarodowym campie w Mittersill w Austrii.
Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 0