Mistrzostwa Polski w ju jitsu: „ciężka praca przynosi efekty”

2015-04-02, Autor:
W Katowicach odbyły się mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w ju jitsu. W imprezie wzięło udział 20 zawodników Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego, zajmując w klasyfikacji drużynowej drugie miejsce.

Drugie miejsce wywalczone w klasyfikacji drużynowej, tuż za klubem Budowlani Sosnowiec, to zasługa przede wszystkim tych reprezentantów Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego, którzy zdobyli w Katowicach złote medale. Swoich rywali pokonali juniorzy Rafał Szymura (50 kg), Szymon Wycisk (66 kg), Wojciech Spieha (73 kg) i najlepsza zawodniczka RKKJS, Paulina Szumska (52 kg). W odmianie walki duo-system złoto wywalczyły juniorki Lidia SitekPatrycja Tkocz oraz seniorki Magdalena Kalbarz i Martyna Wowra. – Cieszymy się, że ciężka praca, którą wkładamy w prowadzenie treningów, przynosi takie efekty – powiedział trener Mariusz Wowra.

Warto dodać, że trener Wowra został powołany przez zarząd Polskiego Związku Ju Jitsu do roli selekcjonera kadry narodowej w kategoriach junior i młodzieżowiec w odmianie walki fighting system.