Mistrzostwa Europy juniorów w szermierce: medal był blisko

2016-03-26, Autor:
Anna Mroszczak z RMKS-u Rybnik była blisko zdobycia medalu w turnieju drużynowym mistrzostw Europy juniorów w szermierce.

Mistrzostwa Europy juniorów w szermierce w Nowym Sadzie już za nami. Zawodniczka RMKS-u Rybnik, Anna Mroszczak, w stawce 90 zawodniczek zajęła w turnieju indywidualnym 27. miejsce. W walkach eliminacji grupowych wygrała 4 z 6 walk i została rozstawiona z numerem 30. W pierwszym swoim starciu o „32” rybniczanka wygrała z brązową medalistką ubiegłorocznych ME Juniorek Asą Linde ze Szwecji 15:10. W kolejnej walce o najlepszą „16” Mroszczak spotkała się z Mariem Ngom z Francji, z która po bardzo wyrównanym starciu przegrała 11:15.

64.MAZANEK Karolina

Dwa dni później odbył się turniej drużynowy, gdzie nasza zawodniczka wraz z koleżankami z reprezentacji: Barbarą Brych, Karoliną Mazanek, Weroniką Rabczewską liczyły się w walce o medale. W turnieju wystartowało 19 zespołów. Reprezentacja Polski w pierwszym meczu o „8” pokonała Szwecję 45:25.W następnym, o najlepszą „4” turnieju i możliwość walki o medale, Polki musiały walczyć z faworyzowanymi Ukrainkami. Po bardzo wyrównanym meczu nasze reprezentantki wygrały 40:39, a kończąca w meczu była Mroszczak, która po znakomitej końcówce wygrała z brązową medalistką turnieju indywidualnego Vladą Kharkovą 8:5. W walce o finał nasze reprezentantki przegrały z Francją 31:45, choć po siódmej walce było 25:25. Niestety, również w meczu o brązowy medal więcej sił zachowały Niemki, które pokonały Polskę 45:32.

Klasyfikacja turnieju drużynowego:
1.Rosja
2.Francja
3.Niemcy
4.POLSKA (BARBARA BRYCH, KAROLINA MAZANEK, WERONIKA RABCZEWSKA, ANNA MROSZCZAK)
5.Włochy
6.Austria
7.Ukraina
8.Hiszpania

– Ten etap już za nami, teraz przygotowujemy się do Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się w kwietniu we francuskim Bourgeos. Ania do tego czasu będzie się przygotowywała w klubie oraz na krótkim zgrupowaniu w Spale – powiedział trener, Artur Fajkis.

Oceń publikację: + 1 + 25 - 1 - 3