Miniżużel: Szymon Ludwiczak z Rybek Rybnik wygrał w Toruniu

2019-06-10, Autor:

Bardzo dobrze w zawodach miniżużlowych w Toruniu spisali się reprezentanci Rybek Rybnik.

W sobotę w Toruniu Szymon Ludwiczak z Rybek Rybnik wygrał IV rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski w miniżużlu. Rybniczanin po raz pierwszy w życiu zwyciężył w imprezie rangi IMP. Podium uzupełnili Mateusz Łopuski i Bartosz Lewandowski. W zawodach wystąpili również Dawid PiestrzyńskiSzymon Tomaszewski. Zawodnicy Rybek zajęli kolejno 9. i 12. miejsce.

W niedzielę miniżużlowcy rywalizowali w Toruniu w IV rundzie Pucharu Polski Par Klubowych. Wydarzenie zdominowali rybniczanie, którzy zdobyli 28 punktów na 30 możliwych. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy z Wawrowa i Gdańska.

IV runda Indywidualnych Mistrzostw Polski w miniżużlu:
1. Szymon Ludwiczak (MKMŻ Rybki Rybnik) - 12 (3,3,2,1,3) - I miejsce w finale A
2. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 14 (3,3,3,3,2) - II miejsce w finale A
3. Bartosz Lewandowski (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) - 12 (2,3,3,3,1) - III miejsce w finale A
4. Nikodem Czmut (SSSM Stal Toruń) - 10 (2,3,2,3,0) - IV miejsce w finale A
5. Emil Maroszek (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 11 (2,3,1,2,3) - I miejsce w finale B
6. Mikołaj Krok (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) - 10 (1,2,3,2,2) - II miejsce w finale B
7. Denis Andrzejczak (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) - 8 (2,2,1,2,1) - III miejsce w finale B
8. Mikołaj Duchiński (SSSM Stal Toruń) - 8 (3,d,2,3,0) - IV miejsce w finale B
9. Dawid Piestrzyński (MKMŻ Rybki Rybnik) - 9 (3,d,3,d,3) - I miejsce w finale C
10. Kacper Teska (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) - 8 (0,2,2,2,2) - II miejsce w finale C
11. Ksawery Słomski (SSSM Stal Toruń) - 7 (3,1,1,1,1) - III miejsce w finale C
12. Szymon Tomaszewski (MKMŻ Rybki Rybnik) - 6 (0,1,2,3,u) - upadek w finale C
13. Wiktor Andryszak (UKS Speedway Rędziny) - 9 (1,2,1,2,3) - I miejsce w finale D
14. Jakub Breński (KS Toruń) - 6 (u,w,3,1,2) - II miejsce w finale D
15. Paweł Caban (Bocar Włókniarz Częstochowa) - 6 (2,2,0,1,1) - III miejsce w finale D
16. Igor Sawicki (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 2 (d,0,1,1,d) - defekt w finale D
17. Maciej Kurzawski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 4 (d,1,0,0,3) - I miejsce w finale E
18. Kacper Tuczkowski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 3 (1,0,0,0,2) - II miejsce w finale E
19. Kacper Halkiewicz (Bocar Włókniarz Częstochowa) - 1 (1,d,d,-,-)