Miniżużel: sukcesy Rybek w Wawrowie

2010-08-31, Autor:
Na minitorze w Wawrowie dominowali zawodnicy Rybek Rybnik.

W drugiej rundzie rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski w miniżużlu zdecydowane zwycięstwo odnieśli rybniczanie. W Wawrowie zawodnicy Rybek zdobyli 46 punktów i o 16 oczek wyprzedzili gospodarzy i żużlowców z Gdańska. Najskuteczniejszym zawodnikiem Rybek był Mike Trzensiok, który wywalczył 13 punktów. Po 12 oczek dorzucili Krzysztof WojaczekKacper Woryna.

Z kolei w Turnieju z Okazji 60-lecia PZM tryumfował Kacper Woryna. Rybniczanin uzbierał komplet 15 punktów. Kolejne dwa miejsca zajęli gdańszczanie - Patryk BeśkoDominik Kossakowski. Ten drugi w dodatkowym biegu o miejsce na pudle pokonał Krzysztofa Wojaczka z Rybek Rybnik.

Wyniki zawodów o Drużynowe Mistrzostwo Polski:

1. miejsce - Rybki Rybnik - 46 pkt. 5. Mike Trzensiok - 13 (3,2,3,3,2), 6. Krzysztof Wojaczek - 12 (2,3,2,2,3), 7. Kamil Wieczorek - 4 (-,1,-,1,2), 8. Kacper Woryna - 12 (3,3,3,3,-), 18. Robert Chmiel - 5 (3,2,0)

2-3. miejsce - GUKS Speedway Wawrów - 30 pkt. 1. Karol Kubacki - 5 (1,1,1,1,1), 2. Stanisław Januszkiewicz - 5 (-,2,2,d,1), 3. Daniel Kopiec - 9 (1,3,1,2,2), 4. Patryk Zalewski - 0 (u,-,-,-,-), 17. Kamil Nowacki - 11 (2,2,1,3,3)

2-3. miejsce - Lotos Wybrzeże Gdańsk - 30 pkt. 13. Dominik Kossakowski - 11 (3,3,0,2,3), 14. Patryk Beśko - 11 (2,2,3,1,3), 15. Dawid Dawidowski - 8 (1,0,3,2,2), 16. brak zawodnika, 20. brak zawodnika

4. miejsce - Speedway Częstochowa - 10 pkt. 9. Paweł Portas - 1 (0,0,1,0,0), 10. Przemysław Portas - 9 (2,1,2,3,1), 11. brak zawodnika, 12. brak zawodnika, 19. brak zawodnika