Miniżużel: Rybki najlepsze w Polsce

2010-09-28, Autor:
Zawodnicy Rybek Rybnik zostali Drużynowymi Mistrzami Polski w miniżużlu, natomiast Kacper Woryna wygrał wyścig o Indywidualne Mistrzostwo Śląska.

W ostatniej finałowej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski 80-125cm3 Rybki Rybnik pokonały na własnym torze ekipy z Gdańska, Wawrowa i Częstochowy. Na uwagę zasługuje wyrównany skład rybnickiej drużyny. Każdy z zawodników w ważny sposób przyczynił się do wywalczenia mistrzowskiego tytułu. Najwięcej – 11 punktów wywalczył Kacper Woryna, natomiast jego koledzy: Kamil Wieczorek – 10, Robert Chmiel – 9, Krzysztof Wojaczek – 8 i Mike Trzensiok – 9.

Po turnieju drużynowym na torze w Chwałowicach został rozegrany Turniej Indywidualny o Puchar Firmy Famous. Wygrał go Dominik Kossakowski z Lotosu Gdańsk, przed Kacprem WorynąPatrykiem Beśko.

Wyniki finałowej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski 80-125cm3:

I miejsce - MKMŻ Rybki Rybnik - 47 pkt.

1. K.Wieczorek 10 (3,3,-,2,2), 2. R.Chmiel 9 (3,3,2,1,-), 3. K.Wojaczek 8 (d,-,2,3,3), 4. M.Trzensiok 9 (3,1,-,3,2), 17. K.Woryna 11 (3,3,3,2).

II miejsce - Lotos Wybrzeże Gdańsk - 38 pkt.

9. D.Kossakowski 12 (w,3,3,3,3), 10. P.Beśko 10 (2,1,2,2,3), 11. D.Dawidowski 9 (1,2,1,2,3), 12. K.Wittstock 7 (1,1,1,2,2).

III miejsce - GUKS Speedway Wawrów - 18 pkt.

5. D.Kopiec 8 (2,2,3,0,1), 6. K.Nowacki 10 (3,2,2,3,0).

IV miejsce - UŚKS Speedway Częstochowa - 8 pkt.

13. Prz.Portas 7 (2,2,1,1,1), 14. P.Portas 1 (0,1,d,d,0).

Turniej Indywidualny o Puchar Firmy Famous:

I - D. Kossakowski, II - K. Woryna, III - P. Beśko, IV - K. Wieczorek.

W miniony weekend na torze w Chwałowicach odbyła się również finałowa runda Pucharu Polski Par Klubowych 80-125cm3. Najlepiej w deszczowych warunkach poradzili sobie zawodnicy z Wawrowa – Kamil NowackiDaniel Kopiec. Para ta wypadła słabiej w poprzednich rundach PPPK, przez co nie zdołała zająć medalowej pozycji w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w rybnickich zawodach zajęli zawodnicy Lotosu Wybrzeża Gdańsk, a trzecie ekipa Rybek Rybnik – Mike Trzensiok, Krzysztof Wojaczek i Kamil Wieczorek. Trzecie miejsce w zawodach zapewniło tej parze brązowy medal w całej serii PPPK.

Po turnieju parowym rozegrano dwa biegi z okazji pożegnania Krzysztofa WittstockaPatryka Beśko z miniżużlem, a po nich wyścig o Indywidualne Mistrzostwo Śląska. W tym ostatnim zwyciężył Kacper Woryna, który wykorzystał upadek jadącego przed nim Roberta Chmiela.

Wyniki finałowej rundy Pucharu Polski Par Klubowych 80-125cm3:

I miejsce - GUKS SPEEDWAY WAWRÓW - 22 pkt.

11. K. Nowacki (3,3,3,2,2) 13 pkt., 12. D. Kopiec (2,2,2,0,3) 9 pkt.