Miniżużel: MKMŻ Rybki Rybnik drużynowym mistrzem Polski!

2019-09-08, Autor:

Złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski w miniżużlu zdobyli zawodnicy Rybek Rybnik.

W sobotę na torze w Rybniku-Chwałowicach odbyła się finałowa runda Drużynowych Mistrzostw Polski w miniżużlu. Imprezę wygrali zawodnicy Wybrzeża Gdańsk, a drugie miejsce ex aequo zajęli MKMŻ Rybki Rybnik i Just Fun GUKS Speedway Wawrów.

Wyniki mogły być inne, ale z powodu złych warunków atmosferycznych zawody zostały przerwane po rozegraniu jedynie 14 biegów.

W klasyfikacji generalnej Drużynowych Mistrzostw Polski najlepsi okazali się rybniczanie, którzy przez turniejem w Chwałowicach wygrali wszystkie rundy.

Srebrny medal DMP zdobył Just Fun GUKS Speedway Wawrów, a brązowy - UKS Speedway Rędziny.

W niedzielę w Chwałowicach miała odbyć się finałowa runda Indywidualnych Mistrzostw Polski – turniej o Złoty Kilofek. Z powodu opadów deszczu impreza została odwołana i przełożona na sobotę 21 września na godzinę 13:00.