Miniżużel: Dawid Piestrzyński z Rybek Rybnik mistrzem Polski

2019-09-13, Autor:

Główna Komisja Sportu Żużlowego anulowała 12. rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski w miniżużlu. Tym samym najlepszym zawodnikiem w naszym kraju został Dawid Piestrzyński z Rybek Rybnik!

W związku z odwołaniem finału (12. runda) Indywidualnych Mistrzostw Polski 85-125cc w dniu 8 września w Rybniku-Chwałowicach z powodu opadów deszczu, Główna Komisja Sportu Żużlowego postanowiła zweryfikować zawody IMP 85-125cc biorąc pod uwagę 10 rozegranych rund tych zawodów.

Tym samym indywidualnym mistrzem Polski z miniżużlu został Dawid Piestrzyński z Rybek Rybnik, który w klasyfikacji końcowej uzbierał 140 punktów. Drugie miejsce zajął Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk, 125 punktów), a trzecie - Bartosz Lewandowski (GUKS Speedway Wawrów, 115 punktów).

Tuż za podium uplasował się inny zawodnik Rybek Rybnik, Szymon Ludwiczak. Na swoim koncie uzbierał on 109 punktów. Dalsze pozycje zajęli jego klubowi koledzy - Szymon Tomaszewski (19 punktów, 17. miejsce) i Marcel Kowolik (3 punkty, 24. miejsce).

Klasyfikacja końcowa IMP 85-125cc: