zamknij

Wiadomości

Minister i wojewoda z wizytą w Świerklanach. O czym mówili?

2019-06-25, Autor:  Bartłomiej Furmanowicz

Wczoraj w Świerklanach gościła Bożena Borys-Szopa – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W towarzystwie wojewody Jarosława Wieczorka i wójta Tomasza Pieczki rozmawiała z mieszkańcami gminy. O czym?

Reklama

To było wydarzenie w gminy Świerklany. Wczoraj po południu przed tamtejszym urzędem pojawiła się minister Bożena Borys-Szopa razem z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem. Powód? Bezpieczne wakacje. - Jesteśmy dzisiaj z panią minister w Świerklanach, by uświadamiać młodych ludzi o spędzaniu wakacji w bezpieczny sposób. Ważna jest też odpowiednia reakcja, która może uratować komuś życie. Województwo śląskie jest przygotowane, ale myślę, że treningów i przygotowań nigdy nie za wiele. Dzięki temu będziemy mieli większe szanse na udane wakacje – tłumaczy Jarosław Wieczorek.

Minister rozmawiała z dziećmi, kołami gospodyń wiejskich, a także ze strażakami, policjantami czy ratownikami. - Jestem pod wielkim wrażeniem dzieci, które w lot łapią wiedzę związaną z pierwszą pomocą. To jest ważne. Z drugiej strony chcemy zapewnić rodzinom bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi Bożena Borys-Szopa.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina, że od lipca rusza zmieniony program 500 plus obejmujący wszystkie dzieci. - Zachęcamy rodziców, by korzystali z Internetu i zgłaszali się od 1 lipca, by pod koniec miesiąca już mieć pieniądze. W ten sposób można zaplanować sobie drugą połowę wakacji – dodaje.

Nasza rozmówczyni przypomina również o 300 plus, które także rozpoczyna się od 1 lipca. - Kto nie zdąży złożyć wniosku przez internet, może zrobić to w formie „papierowej” od 1 sierpnia. Uważam jednak, że nie warto czekać – słyszymy.

W Świerklanach tylko w 2018 roku przyjęto około 1350 wniosków do programu 500 plus. - To spora liczba. W naszej gminie jest przyrost naturalny, pojawiają się nowe zabudowy, młode małżeństwa zakładają rodziny. Może dlatego pan wojewoda zdecydował się pojawić właśnie u nas? - żartuje wójt Tomasz Pieczka.

Dodajmy, że liczba mieszkańców Świerklan wynosi 12 274.

Oceń publikację: + 1 + 39 - 1 - 47

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Jan R. 2019-06-25
  15:44:56

  31 41

  Przyrost naturalny może się jeszcze w Swierklanach zwiększyć, jeżeli dojdzie do akcji wieczorem w szopie.

 • ~smr 2019-06-26
  00:01:44

  23 22

  Szukają na wsi kolejnych sprzedawczyków ..

 • ~arkussinus 2019-06-26
  07:13:57

  15 7

  kazo...."nie cudzołóż"( i znów nie na temat)!!! Zapytam cie kolejny pseudoekspercie od transportu:"szer.0.5m"...50 cm na rower? Wychodzi, że "myszczu" proponujesz jednokierunkowe ścieżki rowerowe? Bo jak sie mijać na ścieżce o szer.0.5m? Kto ma ustąpić i na jakich zasadach? Koleś odpuść ..... i powtarzam "nie cudzołóż"( bo nie wypada przeklinać)

 • ~Barakuda 2019-06-26
  14:25:22

  8 14

  Kampania się zaczęła. Bolszewicy z PiSu szukają głupich. Po frekwencji na fotografiach widać na szczęście, że wielu nie znaleźli...

 • ~hub381 2019-06-26
  15:06:01

  6 4

  A cóż to szukali w Świerklanach ? Bo to taka jałowa gadka do Władka.

 • ~Barakuda 2019-06-26
  18:40:26

  4 5

  Sasin wygwizdany w Ożarowie Mazowieckim. „Niech pan się z tego wycofa”
  Olbrzymie emocje, krzyki i gwizdy towarzyszyły spotkaniu posła Jacka Sasina z PiS z mieszkańcami Ożarowa Mazowieckiego. Ożarów to jedna z gmin, która miałaby być przyłączona do Warszawy. Jej mieszkańcy jednak nie chcą być częścią stolicy i domagają się referendum.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wiceprezydent powinien "dorabiać" w innych miastach i spółkach?
Oddanych głosów: 403