zamknij

Wiadomości

Minister i wojewoda z wizytą w Świerklanach. O czym mówili?

2019-06-25, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Wczoraj w Świerklanach gościła Bożena Borys-Szopa – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W towarzystwie wojewody Jarosława Wieczorka i wójta Tomasza Pieczki rozmawiała z mieszkańcami gminy. O czym?

To było wydarzenie w gminy Świerklany. Wczoraj po południu przed tamtejszym urzędem pojawiła się minister Bożena Borys-Szopa razem z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem. Powód? Bezpieczne wakacje. - Jesteśmy dzisiaj z panią minister w Świerklanach, by uświadamiać młodych ludzi o spędzaniu wakacji w bezpieczny sposób. Ważna jest też odpowiednia reakcja, która może uratować komuś życie. Województwo śląskie jest przygotowane, ale myślę, że treningów i przygotowań nigdy nie za wiele. Dzięki temu będziemy mieli większe szanse na udane wakacje – tłumaczy Jarosław Wieczorek.

Reklama

Minister rozmawiała z dziećmi, kołami gospodyń wiejskich, a także ze strażakami, policjantami czy ratownikami. - Jestem pod wielkim wrażeniem dzieci, które w lot łapią wiedzę związaną z pierwszą pomocą. To jest ważne. Z drugiej strony chcemy zapewnić rodzinom bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi Bożena Borys-Szopa.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina, że od lipca rusza zmieniony program 500 plus obejmujący wszystkie dzieci. - Zachęcamy rodziców, by korzystali z Internetu i zgłaszali się od 1 lipca, by pod koniec miesiąca już mieć pieniądze. W ten sposób można zaplanować sobie drugą połowę wakacji – dodaje.

Nasza rozmówczyni przypomina również o 300 plus, które także rozpoczyna się od 1 lipca. - Kto nie zdąży złożyć wniosku przez internet, może zrobić to w formie „papierowej” od 1 sierpnia. Uważam jednak, że nie warto czekać – słyszymy.

W Świerklanach tylko w 2018 roku przyjęto około 1350 wniosków do programu 500 plus. - To spora liczba. W naszej gminie jest przyrost naturalny, pojawiają się nowe zabudowy, młode małżeństwa zakładają rodziny. Może dlatego pan wojewoda zdecydował się pojawić właśnie u nas? - żartuje wójt Tomasz Pieczka.

Dodajmy, że liczba mieszkańców Świerklan wynosi 12 274.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 39 - 1 - 47

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Jan R. 2019-06-25 15:44:56

  Przyrost naturalny może się jeszcze w Swierklanach zwiększyć, jeżeli dojdzie do akcji wieczorem w szopie.

  31 41
 • ~smr 2019-06-26 00:01:44

  Szukają na wsi kolejnych sprzedawczyków ..

  23 22
 • ~kazo64 2019-06-26 03:17:11

  Prezydencie Kuczera przyznaje jestem na kanikulach w oslawionym na caly świat mieście przyjaznym rowerzystom i z nowymi"ścieżkami"dla rowerow!

  No spróbowałem tych "ścieżek"i gdybym NIE był niesPOtykanie sPOkojny człowiek to albo bym nerwicy,zawału lub innego wylewu dostał!CO TO K,,,WA JEST?
  Jedziesz kilkaset metrow i ci...ul wiadukt na Chwałowice i jak go mam POkonać na kole?
  Ok.zawracam i jade do Bazyliki i k..wa przed samą Bazyliką muszę jechać przez przystanek autobusowy POtrącając oczekujących na transPOrt.?
  Ja już dużo w życiu widziałem ale takiego DZIADOSTWA I BADZIEWIA jeszcze NIGDZIE i NIGDY!!!
  POdPOwiem Panu Koperowi i Panu Kuczerze że ja nie mam zamiaru jeździć dookoła ronda lub kilkaset metrow PO WYBLAĶŁYCH czerwonych pasach BEZ CELU, ale ja mam za zadanie przejechać z punktu A do punktu B!
  Boże jak chcecie Wy "geniusze"inżynierii ruchów prowadzić "ścieżki rowerowe wokół rond bym w kólko bez sensu jezdzil,dyć bym kręciołka dostał.GENIUSZE ja Wam POdPOwiem jak się to robi ,WYSTARCZY na ciągach komunikacyjnych (ulicach) POprowadzić JEDEN PAS (obojetnje jakiego koloru,ja widziałem przeważnie zielone,ale NIEWAŻNY kolor,WAŻNA LOGIKA i POmyślunek!) szer.0.5m(W TYM SAMYM CIĄGU CO AUTA) NA WSZYSTKICH JEZDNIACH!!!Że np.jadę ul.Gliwicką i tą samą trasą jak jadą auta dojadę do Chwałowic,lub jadąc z Wodzisławia TAK SAMO jak auta dojadę do Żor lub Gliwic!!!PO jaką cho..rę ja mam jechać przez PRZYSTANKI autobusowe,PARKI itd itp.Ten "geniusz"co to "dziadostwo" wymyśił POwinien być na Rynku w dybach zakuty przez min.pół roku,a każdy rowerzysta POwinien się PO nim choc raz przejechać!!!

  20 35
 • ~kazo64 2019-06-26 04:19:59

  Minusowicze DO ROBOTY,NIE spać,bo ŻYCIE Wam przez palce wycieka.

  5 23
 • ~arkussinus 2019-06-26 07:13:57

  kazo...."nie cudzołóż"( i znów nie na temat)!!! Zapytam cie kolejny pseudoekspercie od transportu:"szer.0.5m"...50 cm na rower? Wychodzi, że "myszczu" proponujesz jednokierunkowe ścieżki rowerowe? Bo jak sie mijać na ścieżce o szer.0.5m? Kto ma ustąpić i na jakich zasadach? Koleś odpuść ..... i powtarzam "nie cudzołóż"( bo nie wypada przeklinać)

  15 7
 • ~kazo64 2019-06-26 12:34:21

  Arkussinus-Dokladnie TAK,jednokierunkowe i jak jestes szerszy w barach no to moze 60cm.
  "Jezdzac" POnad 1h w srodku dnia PO tej PARODII ruchu i sciezek rowerowych Arkussinusie wiesz z ILOMA rowerami sie MIJALEM,
  Dokladnie z ZERO, i to przy pieknej pogodzie!

  6 5
 • ~Barakuda 2019-06-26 14:25:22

  Kampania się zaczęła. Bolszewicy z PiSu szukają głupich. Po frekwencji na fotografiach widać na szczęście, że wielu nie znaleźli...

  8 14
 • ~hub381 2019-06-26 15:06:01

  A cóż to szukali w Świerklanach ? Bo to taka jałowa gadka do Władka.

  6 4
 • ~Barakuda 2019-06-26 18:40:26

  Sasin wygwizdany w Ożarowie Mazowieckim. „Niech pan się z tego wycofa”
  Olbrzymie emocje, krzyki i gwizdy towarzyszyły spotkaniu posła Jacka Sasina z PiS z mieszkańcami Ożarowa Mazowieckiego. Ożarów to jedna z gmin, która miałaby być przyłączona do Warszawy. Jej mieszkańcy jednak nie chcą być częścią stolicy i domagają się referendum.

  4 5
 • ~kazo64 2019-06-26 20:30:47

  Barakudo ty POczekaj na wizyte Trzaskowskiego i Rabieja w Ozarowie co wtedy na nich" POleci."

  6 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy na Żorskiej powinna działać sygnalizacja?
Oddanych głosów: 651