zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

Miliony na walkę z koronawirusem. Ile dostanie szpital w Rybniku?

2020-04-14, Autor: bf

123 mln zł na walkę z koronawirusem w województwie śląskim zostały podzielone. Wsparcie trafi do 27 podmiotów medycznych w naszym regionie. Ile trafi do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku?

Reklama

105 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. 12 mln zł to środki z budżetu państwa. Natomiast 6 mln zł to wkład beneficjentów.

27 beneficjentów będzie mogło skorzystać z tych funduszy i przeprowadzić niezbędne modernizacje, zakupić sprzęt i doposażenie. Środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup wyposażenia, modernizację infrastruktury szpitalnej, środki ochrony osobistej, środki dezynfekcyjne i urządzenia do dezynfekcji, materiały do diagnostyki niezbędne do leczenia pacjentów w stanie nagłego zagrożenia życia wynikającego z zaostrzenia choroby COVID-19 oraz pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

- Troska o zdrowie mieszkańców i walka z pandemią koronawirusa jest priorytetem dla mnie i Zarządu Województwa. Szczególną rolę pełni nasza służba zdrowia. Dlatego dla władz województwa priorytetem jest wsparcie placówek medycznych. Cieszymy się, że dofinansowanie otrzymają nie tylko duże szpitale kliniczne, ale i mniejsze szpitale miejskie, rejonowe czy oddziały pogotowia – podkreśla wicemarszałek województwa – Wojciech Kałuża.

Wojciech Kałuża zauważa, że województwo śląskie jest trzecim regionem, który środki z Regionalnego Programu Operacyjnego przesunął na wsparcie służby zdrowia.

- Dziękujemy Komisji Europejskiej i rządowi premiera Mateusza Morawieckiego za zrozumienie sytuacji i umożliwienie takiego transferu unijnych środków – dodaje wicemarszałek.

Środki otrzymają następujące placówki:

- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie – 7,6 mln 
- Szpital
 Specjalistyczny w Chorzowie – 3,9 mln 
- Szpital
 Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu – 1,5 mln 
- Zespół
 ZOZ w Cieszynie – 7,9 mln 
- Szpital
 Powiatowy w Zawierciu – 3,5 mln 
- Szpital
 Rejonowy w Raciborzu – 9,3 mln 
- Megrez
 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach – 2,9 mln 
- Wojewódzki
 Szpital Specjalistyczny w Rybniku – 10,2 mln 
- Szpital
 Wojewódzki w Bielsku-Białej – 3,4 mln 
- Wojewódzki
 Szpital Specjalistyczny w Sosnowcu – 10,8 mln 
- Wojewódzki
 Szpital Specjalistyczny w Jastrzębiu-Zdroju – 7,7 mln 
- Górnośląskie
 Centrum Zdrowia Dziecka – 4,6 mln 
- Górnośląskie
 Centrum Medyczne – 6,5 mln 
- Centrum
 Pulmunologii i Torakochirurgii w Bystrej – 3,6 mln 
- ZOZ
 MSWiA w Katowicach - 2,4 mln 
- Miejskie
 ZOZ w Żorach – 6,4 mln 
- Szpital
 Wielospecjalistyczny w Jaworznie – 2,5 mln 
- Szpital
 Powiatowy w Myszkowie – 3,8 mln 
- Centrum
 Pediatrii w Sosnowcu – 0,9 mln 
- Wojewódzkie
 Pogotowie Ratunkowe w Katowicach – 5,3 mln 
- Samodzielny
 Publiczny ZOZ w Sosnowcu – 2,2 mln 
- Stacja
 Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie – 2,7 ml 
- Beskidzkie
 Pogotowie Ratunkowe w Bielsku-Białej – 0,5 mln 
- Cieszyńskie
 Pogotowie Ratunkowe – 2,7 mln 
- ZOZ
 w Żywcu – 2,4 mln 
- Miejski
 Szpital Zespolony w Częstochowie – 4,00 mln 
- Śląski
 Park Technologii Medycznych w Zabrzu – 3,5 mln zł.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 87 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (34):
 • ~Trop leminga 2020-04-14 14:03:47

  Z zestawienia wynika, że Rybnik jest drugi w tym rankingu z 10,2 mln zł (pierwszy Sosnowiec z 10,8 mln zł). Pamiętamy jak było za PO cytat z klasyka Arłukowicza - "Chłopie zamknij 4 szpitale i przyjdź po 200 baniek, a nie po miliard".

  56 62
 • ~Lahcim 2020-04-14 14:03:48

  2 miliardy na TVP. I tyle w temacie.

  81 61
 • ~Trop leminga 2020-04-14 14:17:59

  do Lahcim - strata za 8 lat nie rządów PO, tylko na samym vat to 250 mld zł, za które można by wybudować prawie 1000 nowych szpitali.

  53 70
 • ~zak 2020-04-14 14:18:16

  @Lahcim- Bodnar pyta - dlaczego państwowe spółki nie ogłaszają się w GW i TVN ? - mówi ci to coś ? Duży szpital , to i kasa większa - prawidłowo.

  39 30
 • ~Lahcim 2020-04-14 14:23:58

  ~Trop leminga ~zak bla bla bla przez 8 ostatnich lat, wina Tuska, wina PO, wina niemców, wina rosjan, wina UE, wina reptilian, wina wrogów ojczyzny itd.....
  Jakoś odzyskali 250 mld a nowych szpitali nie ma, służba zdrowia niedofinansowana a szkolnictwo w tragicznej kondycji a w kryzysie wystarczy pieniędzy na max 3 miesiące. No ale, w końcu to wina PO, bo 2 kadencje to za mało żeby naprawić kraj po poprzedniej władzy.
  No i tyle osób skazanych z tej mafii vatowskiej no i Tusk za kratami i cała poprzednia władza, ah wait... to się chyba nie stało.

  63 37
 • ~frbro 2020-04-14 14:30:31

  Ochłapy dla plebsu rzucone. Można kraść dalej.

  50 35
 • ~Trop leminga 2020-04-14 14:37:20

  do Lahcim - kłamiesz. Nikt nie mówi, że wina Niemców, Rosjan. Wina tylko 8 lat nie rządów PO. Rząd PO to najgorszy rząd po 1945 roku. Przez 8 lat szerzyła się degradacja i rozkradanie Polski, niszczenie państwowości, ze słynnym „Polskość to nie normalność”. Potrzeba wielu lat ciężkiej pracy, aby znowu nadgonić to co zostało stracone.

  39 70
 • ~Lahcim 2020-04-14 14:43:09

  ~Trop leminga ja się pytam w takim razie kiedy oni wylądują w więzieniu???!!! jak kradli to należy się więzienie!!! ba, powiem więcej może coś gorszego niż więzienie!!! dobrze, że nasze słońce narodu Jarosałw Polskezbaw robi z nimi porządek i przywraca nam godność! I odzyskał Tupolewa od Rosjan, ah wait ... znowu to sie nie stało. No ale może na to też 2 kadencje to za mało też na to? hmmm

  A i nie odwołałeś się do reptilian? Czy to oni może są temu wszystkiemu winni? Może PO to reptilianie, Jezusku kochany co oni z tym krajem czynią? DO WIĘZIENIA!

  48 28
 • ~Trop leminga 2020-04-14 14:52:07

  do Lahcim - przyjdzie czas na rozliczenie. Sam czekam na ustawę cela+. Niestety sądy są nie rychliwe, zawładnięte przez PO, i zgodnie z doktryną Neuman jeżeli jesteś w PO, nic nie zrobią w tych sprawach.

  33 53
 • ~Robert Kowalewski 2020-04-14 14:53:46

  Pieniądze jak pieniądze..Teraz je mądrze wydać.Bo i z tym jak wiemy mają problemy.

  43 3
 • ~frbro 2020-04-14 14:58:10

  @Trop Leminga, prokuratora przejęta, sądy przejęte, trybunał przejęty, NIK przejęty, a i tak od 5 lat żadnych zarzutów. Pewnie się zrobi ustawę na kolanie, która każe aresztować wszystkich, którzy mają inne zdanie i będzie po twojemu. Mam nadzieję, że będziesz wtedy szczesliwy z poczynań swojego reżimu. Zastanów się tylko czy takiej Polski właśnie chcesz.

  49 25
 • ~Lahcim 2020-04-14 15:00:53

  ~Trop leminga zaraz, zaraz, jak to nierychliwe, przecież była już chyba Dobra Zmiana w sądownictwie? Przecież ta obrzydliwa Unia Europejska już wtrąca się w nasze wewnętrzne wspaniałe sprawy? Czy to może przez UE nasz Trybunał Konstytucyjny jest niewydajny jak nigdy? hmmm jak to możliwe, że sądów jeszcze nie udało się oczyścić? Może przydałoby się zrobić sądy ludowe i obecnych sędziów też DO WIĘZIENIA? Ja myślę, że Cela+ powinna być wprowadzona już teraz i powinno się wrogów prosto do więzienia. Po dłuższym namyśle to chyba nawet sądy nie są potrzebne. Prosto do paki!!!! Jezusku kochany jakie to by było piękne i jakie nowoczesne i jakie w ogóle wydajne i wyśmienite. Chyba przechodze na strone Światła, w sensie jedynej słusznej partii. Bo moje pomysły zaczynają mnie zachwycać.

  38 22
 • ~frbro 2020-04-14 15:01:05

  Z internetowej dyskusji:

  - Czy myślicie, że zachowanie Kaczyńskiego 10 kwietnia okaże się jednak jednym krokiem za daleko?

  - Nie. Jeden epizod nie wystarczy. Musi tego być więcej. I musi do tego być powiązanie. Np z tym newsem o tym jak policja kupuje sprzęt do tłumienia protestów.

  PiSowski elektorat dzieli się na dwie grupy. Na ludzi którzy popierają PiS ze względów ideologicznych i na ludzi którzy popierają PiS dla pieniędzy.

  Ci pierwsi popierają ich bo PiS uosabia ich z reguły prostackie, narcystyczne, roszczeniowe podejście do świata i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje w kierunku ludzi którym się zazdrości. Tacy ludzie będa popierac PiS do końca świata bo PiS jest w ich oczach biczem bożym na tych "złodziei, aferantów, liberałów" itd itd. To są ludzie dla których ważniejsze jest to by inni nie mieli lepiej niż oni mają. To jest prawdziwa twarz socjalizmu lub komunizmu, tyle że w wydaniu prostaka a nie inteligenta.

  Ci drudzy popierają ich bo z kolei PiS dzieli się łupem - jak Robin Hood czy Janosik. Ci ludzie popierają PiS bo PiS skutecznie przekonuje ich że dzieli się łupem wszędzie. Pieniądze, kultura, samoocena, prawa itd. To jest czysto plemienna, zbójecka mentalość która postrzega politykę w prostych barwach - dobry herszt bierze dla siebie ale zostawia zbojnikom. Jak herszt przestaje dawać zbójnikom to trzeba zmienić herszta. I to jest z kolei bardziej prymitywna mentalność politycza, ale mniej ukierunkowana na wymuszaną równość dla poprawy samooceny. Ci ludzie rozumieją że jedni maja więcej inni mniej. Ważne by było "sprawiedliwie" - czyli tak jak ich zadowala. To jest faktycznie slogan "solidarnej polski".

  Ponieważ grupa pierwsza ładnie zawiera się w grupie drugiej wszystko gra i buczy i PiS ma te 25% poparcia elektoratu które daje mu obecną większość.

  I teraz: gdyby twoja babcia była w pierwszej grupie to by zgrzytała zębami w ciszy a pluła na platformę bo ból wyborców platformy jest ważniejszy niż jej własny dyskomfort na widok tego że jest dymana. Tak działa narcyzm - jak czujemy się gorsi i nie możemy na siebie zwrócić uwagi dla poprawy samopoczucia to poprawiamy sobie tą samoocenę atakując innych. Tacy ludzie cierpią na zaburzenia narcystyczne i dobierają się w grupki światopoglądowe na zasadzie tego co znają. Stąd np grupki świętojebliwych jak Kaja Godek "ja mam dziecko z downem? wszyscy będą mieli dzieci z downem!". Narcyz nie jest w stanie nawet przetrawić faktu że czuje sie gorszy, tak więc ile być nie mówił "babciu ale popatrz" to ona by odpychała to od siebie "abopeło". Wszystko by nie czuć się gorszym - na tym polega narcyzm.

  Dlatego twierdze że u twojej babci jest po prostu prosta mentalność zbójnika - bardzo powszechną w społeczeństwie, każdym zresztą. Ona potrafi przyjąć do wiadomości że została oszukana i nie podoba jej się to. Nie jest to zatem narcyzm którego zwalczyć się nie da, tylko złość na bycie oszukaą. Twoja babcia nagle zorientowała się że herszt jednak nie dzieli sie wszystkimi łupami. Kradł ale dawał pieniądze. Wmuszał religię ale to była jej religia. A tu, on może łamać kwarantannę dla upamiętnienia brata a ona ma siedzieć w domu jak chce na cmentarz pójść??? Nie po to popiera Herszta by ten ją oszukiwał. To jest trasakcja. Co mi dasz za mój głos?

  I tu jest klucz. Herszt może odkupić winy dzieląc się czym innym. Np 13 emeryturą a potem jakąś 14 emeryturą. Nie będzie w stanie zrobić tego plując w jej imieniu na innych jak to może zrobić z narcystycznym elektoratem "żelaznym". Tamci za zgrzytanie zębami w ciszy dostaną poczucie że oto inni zostali poniżeni w ich oczach. Ale twojej babci, która ma umowę transakcyjną musi dać coś co odkupi tą winę. I to jest niestety do zrobienia jeżeli to będzie jednorazowy epizod.

  Jak zaczna sie powtarzać to cena za odkupienie win będzie rosła.

  Pytanie tylko czy twoja babcia - lub inni - rozumieją że to co miało miejsce 10 kwietnia miało miejsce codziennie tylko oni byli zajęci rzucanymi ochłapami. Musi też zrozumieć że jak się "ciemny lud" zorietuje to nie dostaną nowych ochłapów ale pałą przez grzbiet bo ideą władzy jest to że władza dyktuje co się komu należy. Lud ma się słuchać a nie rekę na władzę ludową podnosić. A jak podniesie to mu władza ludowa tę rękę odrąbie.

  Jak to zrozumieją, jest po PiSie bo nagle ujrzą rachunek krzywd którego nie byli świadomi a który nie zostanie wyrównany niczym innym jak ofiarą ze zbrodniarza który ich tak skrzywdził. A jak nie...bo ważniejsze by micha była pełna - co jest prawdopodobne w czasach kryzysu? To będzie komuno wróć zaraz po świętach.

  40 27
 • ~Lahcim 2020-04-14 15:08:12

  Panie ~frbro, ~Trop leminga zaczyna mi tu oczy otwierać! Ja zaczynam dostrzegać już te nieczyste siły pełowskie i tych złodziei! Proszę się wczytać w konwersację, to na prawdę wszystko ma sens. To wrogowie narodu nam wszystko psują a pan Trop to wszystko wie, tylko my ślepi jesteśmy żeby to dostrzec! Te 2mld na TVP to tylko mały kawałek większej układanki, żeby nam było dobrze. A te miliony na służbę zdrowia powinny nas cieszyć jak Burka kiełbasa. Jezusku jakie to wszystko teraz przejżyste i piękne!

  32 21
 • ~zak 2020-04-14 15:14:50

  Szpital dostanie pieniądze, o co to larum ? @Frbro , a do jakiej ty należysz opcji w KO ? pewnie do tej popierającej totalsów z głupoty ?
  bo nie wiem , skąd ten artykuł którego nikt nie przeczyta zerżnłeś ?

  18 30
 • ~zak 2020-04-14 15:19:10

  @Lahcim _ z twojego wywodu wynika , że to żle , gdy rząd przeznacza pieniądze na szpitale . No tak , niech ludzie mrą setkami , byle Kidawa wygrała . Pocieszę cie , macie duże szanse , bo ona bardzo mądra jest ;))))

  19 32
 • ~Trop leminga 2020-04-14 15:21:41

  do frbro - a co Kaczyński ma z tą informacją o szpitalu? Ale skoro już napisałeś, wiedz, że Jarosław Kaczyński nie odwiedził tylko grobu matki. Złożył hołd wszystkim ofiarom katastrofy smoleńskiej, ze wszystkich opcji politycznych, pochowanych w Warszawie i okolicach, miał stosowne zgody i za wszystko sam zapłacił. Żenada, no i co, był złożył kwiatki wszystkim, i co takiego się stało, ja też byłem na cmentarzu, niby zamknięte, a otwarte i ludzi też sporo, ale osobno nie w grupach. To jest takie robienie afery z niczego. Cały TVN i GW, tylko szczucie i jątrzenie.

  17 41
 • ~Lahcim 2020-04-14 15:28:47

  ~zak to widzę, że ze zrozumieniem u ciebie kruchutko, ~Trop mi tu wszystko tłumaczy i już wiem, że ochłapy na służbę zdrowia są dobre bo to wina PO.

  26 14
 • ~frbro 2020-04-14 15:35:06

  @zak, ja z tych którzy używają własnego rozumu, ale możesz takiej grupy nie kojarzyć.

  21 13
 • ~frbro 2020-04-14 15:36:44

  @zak, Wyzwanie mnie od ko i totalsow to wszystko na co cie stać? xd

  Próbuj dalej.

  22 12
 • ~frbro 2020-04-14 15:45:18

  @Trop leminga, ją swojej matki, którą w zeszłym roku zmarła na raka odwiedzić nie mogłem. Zapalić znicza pod krzyżem za ofiary katastrofy smoleńskiej też nie mogłem.

  Ale ja nie jestem zwykłym posłem, tylko zwykłym plebsem, który ma znać swoje miejsce, zamknąć mordę i nie szczekać.

  28 12
 • ~Bobby Firmino 2020-04-14 16:08:35

  Robert trochę ma rację.
  Oby nie przehulac tej kasy na głupoty i wspieranie krewnych i znajomych..Jeśli wiecie co chcę powiedzieć.

  18 5
 • ~Trop leminga 2020-04-14 16:27:55

  do frbro - a co ty na to: Przez postawę Koalicji Obywatelskiej i Konfederacji, posłowie - mimo stanu epidemii - musieli obradować w tradycyjny sposób. Oznacza to, że naraz w jednym budynku znajdowało się około tysiąc osób!

  17 21
 • ~gruba 2020-04-14 16:29:11

  No nie mogę. Rybnik dostał najwięcej w województwie a koledzy od tego "nima piniydzy i nie bydzie" dalej płaczą. Mało mało mało.

  19 12
 • ~frbro 2020-04-14 16:43:35

  @Trop leminga, zabrakło argumentów? Poczytaj co to sofizmat rozszerzenia. Nie interesuje mnie postawa innych poslow, bo to nie oni są przy wladzy. Interesuje mnie tylko rozliczanie rządzących, bo to oni po 5 latach ponoszą pełną odpowiedzialność za stan państwa. Po takim czasie nie zasługują na ulgowe traktowanie.

  19 13
 • ~exx 2020-04-14 16:46:06

  A na walkę ze smogiem to już kasy nie ma. W maseczkach to cały sezon grzewczy na śląsku trzeba chodzić.
  Kara za wyjście z domu min. 3000zł, a za palenie odpadów 500zł. Na tyle wyceniono nasze zdrowie!
  Różnica taka, że smog zabija wolniej i to już rządzącym pasuje.

  21 7
 • ~waldus 2020-04-14 17:44:17

  a mnie ciekawi gdzie sa wszyscy zwolennicy Uni Europejskiej, która jakby się zapadła pod ziemię. Rząd działa, wprowadza nowe ulgi , a EuroUnia pomoże finansowo, ale ... tylko krajom z EuroWalutą.W praktyce to nic innego jak "finansowy terroryzm".
  Czyli, znowu Polacy "wydmuchani" przez brukselskich eurokratów.

  Pomijam już fakt, że jak wirus zaczął się rozprzestrzeniać to urzędnicy ze strachu jak mniemam, pozamykali się w biurach. Zamiast działań była ... cisza.

  Wirus pokazał, że Unia to twór zbędny i taki ,który nie nadaje się do niczego. Jak to mówią "prawdziwych generałów poznaje się w czasie wojny". Niestety, z tym w Brukseli jak gorzej niż marnie. Czarna, ups ... niebieska dziura.

  15 11
 • ~Robert Kowalewski 2020-04-14 18:02:17

  ~Trop leminga.
  Witaj. Że tak spytam z pewną taką nieśmiałością..Ty masz jakiś uraz psychiczny z powodu politycznej i społecznej opozycji?
  Strasznie to wygląda.Normalnie jakbym się przeniósł się w czasie .
  Słownictwo jak na zebraniach PZPR .
  Kolego ochłoń, powaga.

  16 13
 • ~Trop leminga 2020-04-14 18:33:37

  do Roberta - jesteś nie sprawiedliwy i od razu widać twoją opcję polityczną. Dlaczego nie napiszesz tego do tych wszystkich nicków, którzy złośliwie komentują obecny obóz rządzący, w każdym komentarzu jest Kaczyński, Smoleński, Rydzyk i co tam jeszcze . Czy naprawdę tego nie zauważasz?

  12 17
 • ~Jan R. 2020-04-14 19:18:11

  Lahcim pisze się "przejrzyste" nie "przejżyste". Ośle bez matury.

  6 3
 • ~Robert Kowalewski 2020-04-14 19:37:28

  ~Trop leminga.
  Nie jestem zwolennikiem PIS.To prawda..ale tez nie mam klapek na oczach i widzę błędy opozycji.
  Ale liczy się konstruktywna krytyka.
  Tak która ma treść i coś wnosi.
  Obelgi które tutaj rzucają niektórzy są śmieszne..
  Jak dzieci w przedszkolu.
  Jakbym słyszał stare hasło ..a u was biją Murzynów . Istnieje spora grupa internautów, która na jakąkolwiek krytykę PiSu odpowiada ale PO też to robiło. Abstrahując już od tego, że jednak PO było znacznie spokojniejsze w zawłaszczaniu państwa, o czym przekonamy się łatwo porównując choćby media publiczne za PO i za PiS, czy stosunek do stojącej ponad rządami konstytucji, pozostaje i tak pytanie: no i co z tego?. Przecież teraz rządzi PiS. Kaczyński nie jest już liderem opozycji, ale rządzi krajem. To co kilka lat temu robiło PO nie jest żadnym argumentem, który rzeczywiście zbijałby krytykę obecnego rządu.
  Tak więc więcej samokrytki. No chyba że jesteś etatowym członkiem partii rządzącej.

  13 6
 • ~Lahcim 2020-04-14 19:51:44

  ~waldus Coronavirus Response Investment Initiative, przeczytaj ile Polska dostanie na walkę z wirusem. A potem szerz pisowskie dezinformacje.

  11 8
 • ~Jacek Kamiński 2020-04-15 11:13:30

  do waldus
  Z Twej krytyki UE bardzo pan Putin się cieszy. Gdy już z niej wypadniemy, on się nami zaopiekuje.
  A nazywanie pomocy w strefie euro terroryzmem... cóż sami sobie winni jesteśmy. Euro było w naszym zasięgu. Ale antyunijni obecnie rządzący politycy wola "suwerenność" . Im podziękuj.
  P.S. Porównaj inflację na Słowacji i u nas. I komu mniej ona oszczędności zjadła.

  1 4
 • ~Jacek Kamiński 2020-04-15 11:15:03

  Do trop leminga:
  W tamtych czasach przybyło 10 tysięcy łóżek w szpitalach, obecni zmniejszyli o 5 tysięcy. Więc Twój argument jest bezsensowny.

  3 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1075