zamknij

Wiadomości

Mikołowska nieprzejezdna. Tworzą się olbrzymie korki

2021-10-26, Autor: bf

Wygląda na to, że nie wszyscy zaznajomili się z informacją o zamknięciu odcinka ul. Mikołowskiej. Od rana tworzą się z jednej i drugiej strony korki. Ruchem ma kierować policja. Radzi też, jak omijać utrudnienia w ruchu.

Reklama

Kilka dni temu pisaliśmy o utrudnieniach, jakie szykują się od wtorku. Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj rano część Mikołowskiej została zamknięta dla ruchu. Magistrat tłumaczył, że powodem zamknięcia drogi jest konieczność przeprowadzenia przez Miasto, wspólnie z Lasami Państwowymi, awaryjnej wycinki drzew, związanej z zagrażającym bezpieczeństwu w ruchu drogowym stanem fitosanitarnym drzew.

Problem dotyczy fragmentu od zjazdu do budynku nr 142 (początek lasu) do skrzyżowania z ulicą Sosnową.

Mimo zapowiedzi, na drodze wyjazdowej/wjazdowej od rana tworzą się korki. Zgłoszenia o problemach otrzymuje rybnicka policja, która już interweniuje.

Poleciliśmy wydłużenie czasu wyświetlania zielonego światła na skrzyżowaniach. Na miejsce zostali skierowani policjanci, by udrożnić ruch – mówi nam asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik policji w Rybniku.

Mundurowi radzą, jak omijać utrudnienia. Jeżeli jedziemy autostradą A1, przejedźmy zjazd w Bełku i kierujmy się dalej – na węzeł Żory. Od strony centrum Rybnika najlepiej skierować się w stronę Paruszowca-Piasków i jechać na ul. Żorską.

Dodajmy, że magistrat wprowadził też objazdy zamkniętego odcinka:

Objazd 925 Katowice: ulica Mikołowska (DW 925), ulica Stawowa, ulica Sosnowa do ulicy Mikołowskiej (DW 925),

Objazd Centrum: ulica Mikołowska (DW 925), ulica Sosnowa, ulica Stawowa do ulicy Mikołowskiej (DW 925).

Z informacji przekazanych policji wynika, że utrudnienia potrwają do jutra włącznie.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 26

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~tesla 2021-10-26
  10:16:13

  63 24

  Nie można było w weekend przeprowadzić tych prac przy mniejszym natężeniu ruchu? Ewentualnie w nocy jak ktoś wspomniał w poprzednim artykule? Wzdłuż tego odcinka są przede wszystkim przedsiębiorstwa. Magistrat używa głowy do czegoś więcej niż kiwania w rytm muzyki puszczanej w TVN? Zablokujmy jedną z najbardziej ruchliwych dróg w mieście, co może się stać. A już wiem, było wsiąść na rower. Szczególnie kierowcy pojazdów ciężarowych.

 • ~Arteks 2021-10-26
  10:41:08

  20 73

  Stoją głównie ci którzy nie interesują się informacjami medialnymi bo ci osłuchani i z wyobraźnią wybrali pociąg lub omijają tę drogę szerokim łukiem . @tesla - odpowiem argumentem tych którzy popierają zamknięcie marketów i galerii w niedzielę. Ci pracownicy też mają rodziny i chcą w weekend odpocząć, a noc spędzić w domu.

 • ~PawelE39 2021-10-26
  11:59:12

  34 7

  Emigrant, jak jedziesz do Pleszewa, Bytowa, Elbląga etc to za każdym razem sprawdzasz czy są remonty i gdzie? Skończ pieprzyć

 • ~FAKOFPIS 2021-10-26
  16:30:40

  23 5

  Arteks dotychczas miałem się za płatnego trolla z UM. Ale teraz przekonałeś mnie że za wpisy nikt Ci nie płaci. Wynikają one po prostu ze stanu Twego umysłu. Jakim łukiem można ominąć to miejsce w godzinach szczytu by dostać się gdzie autostradą lub z niej zjechać? Przez Żory by utknąć zaraz po zjechaniu z dwupasmówki? W odwrotną stronę korki takie że często brakuje pasa do zjazdu z A1 na Żory. Może przez Knurów by postać sobie od zjazdu aż do końca miejscowości dla checy zwanej miastem? A z tym pociągiem to już poleciałeś...

 • ~Arteks 2021-10-26
  16:40:28

  3 26

  Jeśli z Mikołowa i Łazisk pełno ludzi dojeżdża pociągiem do Katowic to przy takiej samej ilości pociągów można to robić od strony Czerwionki czy Orzesza do Rybnika. A już na pewno jak się słyszy o jakichś pracach remontowych na Mikołowskiej. A jeśli ktoś nie chce skorzystać z takiej opcji to niech jedzie którędy chce. Dróg w okolicy Rybnika nie brakuje. Korki na innych drogach? A kto je powoduje? Święta Helena czy kierowcy i nadmiar aut? Jeśli ktoś chce zrobić po swojemu i nie szanuje swojego czasu niech stoi na objeździe.

 • ~Lateks 2021-10-26
  19:02:50

  9 9

  Tam by wystarczyło wyłączyć sygnalizację świetlną, ale to zbyt skąplikowane i trudne rozwiązanie

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2651