zamknij

Wiadomości

Mieszkaniec Rejewskiego: „od 2 dni nie mamy wody”

2020-06-04, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Mieszkaniec ul. Rejewskiego w Rybniku-Boguszowicach Starych skarży się na to, że od dwóch dni w jego okolicy nie ma wody w kranach. - Jacyś robotnicy są, ale nic się nie dzieje – mówi. Co na to firma Hydroinstal, która odpowiada za doprowadzenie wody w tym rejonie miasta?

Reklama

Czytelnik informuje nas, że na drodze wewnętrznej ul. Mariana Rejewskiego od wczoraj rano nie ma wody.

- Jest jakaś awaria, ale nie wiadomo dokładnie o co chodzi. Ekipy, która ma się tym zająć nie za bardzo widać. Podstawili jedynie beczkowóz, ale mam wrażenie, że nie dzieje w tym temacie – mówi mieszkaniec.

Za doprowadzenie wody w tym rejonie Rybnika odpowiada firma HydroinstalDzwoniąc na całodobową pomoc wodociągową dowiedzieliśmy się, że w ciągu dwóch dni doszło do dwóch awarii.

- Jednego dnia pojawiła się nieszczelność na głównym rurociągu, drugiego na jego odnodze. Nie wiadomo, skąd nagle taka ilość awarii w tak krótkim czasie. To nie prawda, że mieszkańcy Rejewskiego od dwóch dni nie mają wody, maksymalnie przerwa w dostawie może wynosić nie więcej niż 8 godzin. Dzisiaj awaria zostanie usunięta – słyszymy.

Hydroinstal już zawczasu informuje odbiorców, że w planach jest wymiana rurociągu, który posłuży na kolejne lata – tym razem już bez usterek technicznych.

AKTUALIZACJA (godz. 16.30): jak informuje nas Czytelnik, po naszym artykule w kranach znów pojawiła się woda.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 20

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Jan Krupa 2020-06-04 13:45:40

  zas wina PISu niemamy wody ahhh

  15 8
 • ~ 2020-06-04 13:56:15

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  5 2
 • ~Woziwoda 2020-06-07 21:41:12

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3961