zamknij

Wiadomości

Mieszkańcy bloku protestują. Nie chcą bramek blokujących parking

2017-07-03, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Miały rozwiązać problem, wywołały konflikt. Lokatorzy bloku 37 przy ul. Kardynała Kominka protestują przeciwko bramkom blokującym dojazd do parkingu. Nikt nie pytał się ich o zdanie, a za bramki trzeba teraz płacić. Marek Newe, wiceprezes Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapewnia, że zostaną przeprowadzone konsultacje w tej sprawie.

Reklama

O niezadowolonych mieszkańcach bloku 37 dowiedzieliśmy się od jednego z naszych Czytelników. - Jakieś 3-4 tygodnie temu zaczęto przekopywać kawałek drogi przy wjeździe do bloków znajdujących się przy ulicy Kardynała Kominka 37 i 39 w Rybniku. W zeszłym tygodniu postawiono bramki na wjeździe i wyjeździe. Również w zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że mieszkańcy mają wykupić sobie piloty do bramek (do końca czerwca za 45 zł, później - 60 zł). Nikt nie pytał nas o zgodę, czy w ogóle chcemy bramki, za które teraz trzeba płacić. Na klatkach obu bloków wiszą informacje o zadłużeniach na kwoty przekraczające 20 000,00 i 30 000,00 zł. Po co więc dodatkowe koszty? - czytamy.

W miniony czwartek (29 czerwca) Mirosław Śliwiński  – przedstawiciel protestujących złożył w Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej protest z podpisami mieszkańców. - Podpisało się 65 osób. Nikt nie pytał się nas o zdanie, na nic się nie zgadzaliśmy. Chcą zamknąć dojazd do bloków, a my mamy „po promocji” kupić piloty do otwierania bramek. Muszą to zrobić też osoby niepełnosprawne, a to jest niezgodne z prawem. Najgorsze jest to, że nawet one nie gwarantują nam miejsca parkingowego – wyjaśnia.

Zdaniem pana Mirosława bramki utrudnią życie nie tylko lokatorom bloków, ale również gościom, ekipom budowlanym czy służbom ratunkowym. - W naszym bloku mieszka pewna starsza pani, chodzi o kulach. Syn zawsze ją zabiera samochodem. Jak po nią przyjedzie do lekarza, jak nie będzie mógł podjechać pod blok? - pyta.

Z mieszkańcem bloku rozmawiał wiceprezes Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej – Marek Newe. Był przekonany, że postawienie bramek było konsultowane z mieszkańcami. - W ogóle nie było żadnych konsultacji. To robota byłego przewodniczącego rady nadzorczej RSM i jego kolegów – przekonuje Mirosław Śliwiński.

- Najprawdopodobniej przewodniczący w imieniu mieszkańców nieruchomości, którą sam zamieszkuje stworzył wniosek jako efekt problemu wynikającego z braku miejsc do parkowania. Pojawił się pomysł bramek, ponieważ zatrzymywały się tam samochodami obce osoby. Jeżeli więc przychodzi do nas z takim wnioskiem twierdząc, że jest to pomysł sporej liczby mieszkańców, to nie mamy podstaw, by mu nie wierzyć – tłumaczył Marek Newe.

Wiceprezes RSM zapowiedział rozwiązanie problemu. - Z tego co zauważyłem, mamy do czynienia z sytuacją konfliktową. Trzeba przeprowadzić konsultacje z każdym mieszkańcem budynku i znaleźć rozwiązanie. Proponuję to zrobić za pomocą ankiet, każdy mógłby się wypowiedzieć i przedstawić swoją propozycję – dodał.

Jak dalej potoczy się ta sprawa? Do tematu jeszcze wrócimy.

Czy Waszym zdaniem bramki zaporowe są dobrym pomysłem na walkę z obcymi osobami szukającymi miejsc parkingowych?

Oceń publikację: + 1 + 34 - 1 - 118

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~Andrzej Kozłowski 2017-07-03 17:30:12

  To jest naprawdę chory pomysł. Bramki nie zagwarantują nam wolnego miejsca na parkingu niestety, przykre jest to że nas mieszkańców bloku nikt nie pytał o zdanie!!!

  76 17
 • ~co to jest ? 2017-07-03 18:31:42

  Skoro mieszkańców nie pytano o zdanie, to bramki powinno się zdemontować. Za montaż oraz za demontaż bramek powinno się w 100% obciążyć wyłącznie osobę/osoby, które w tej konkretnej sprawie decydowały. Wydaje mi się, że to jedyny sposób, aby nauczyć odpowiedzialności za wykonywaną pracę. RSM traktuje mieszkańców, jakby nie zauważała, że PRL już nie istnieje.

 • ~cezar13 2017-07-03 20:35:25

  SPRAWA POWINNA WYDAWAĆ SIĘ JASNA Z WYPOWIEDZI PANA PREZESA WYNIKA ŻE ZA CAŁĄ SPRAWĄ STOI PAN ZIĘBA.PRAWDOPODOBNIE BYŁO TO ZAŁATWIANE JESZCZE KIEDY PAN ZIĘBA BYŁ PRZEWODNICZĄCYM RADY NADZORCZEJ I BYĆ MOŻE POD WPŁYWEM NACISKÓW Z JEGO STRONY JAK RÓWNIEŻ BEZ ZGODY WIĘKSZOŚCI MIESZKAŃCÓW DOSZŁO DO CHYBIONEJ INWESTYCJI .ZGODNIE Z PRAWEM SPÓŁDZIELCZYM CZŁONEK RADY NADZORCZEJ KTÓRY SWYM DZIAŁANIEM NARAŻA NA STRATY SPÓŁDZIELNIĘ PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ FINANSOWĄ.
  SPRAWĄ POWINNA ZAJĄĆ SIĘ KOMISJA REWIZYJNA RADY NADZORCZEJ I WYJAŚNIĆ KTO JEST WINNY,TYLKO CZY TO SIĘ MOŻE UDAĆ ? SKORO ZASTĘPCĄ PRZEWODNICZĄCEGO RADY NADZORCZEJ JEST SYN PANA ZIĘBY. MÓWIĄC PO ŚLĄSKU LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ CIULAĆ .

  74 12
 • ~wulec 2017-07-03 22:23:43

  NO ,ALE DZIEKI BRAMKOM DO RADY NADZORCZEJ DOSTAŁ SIĘ SYNEK ZIĘBY. ERA ZIĘBÓW W ORGANACH SPÓŁDZIELNI TRWA.

  65 10
 • ~Lateks 2017-07-04 07:34:41

  "Czy Waszym zdaniem bramki zaporowe są dobrym pomysłem na walkę z obcymi osobami szukającymi miejsc parkingowych?"
  A co to znaczy obca osoba? Jeżeli mam jakąś sprawę do załatwienia w tym bloku to normalne że tam chcę zaparkować. Ale też nie będę tam blokować miejsca parkingowego jeśli tam nie zostanę na noc. Większość normalnych ludzi pracuje i przez większą część dnia nie ma problemu z parkowaniem pod blokowiskami. Problem jest wieczorem, ale który "obcy" tam będzie parkować jeśli nie ma sprawy do załatwienia w tym miejscu ? I cieszy mnie że większość mieszkańców tego bloku myśli. Na Kilińskiego zrobili coś podobnego bo kilka upierdliwych osób twierdziło że od zapory powiększy się parking.

  41 7
 • ~MArudzia 2017-07-04 09:18:33

  RSM to w ogóle dziwny twór, czas w nim zatrzymał się w PRL. Każdy z nas płaci m.in "fundusz remontowy" na który przez wiele lat uzbierała się niezła sumka na konkretne inwestycje (malowanie klatek, termoizolacja,wymiana windy itp.), ale żeby nie było tak kolorowo robi się jakąś małą inwestycję ( wymiana schodów, wymiana kostki brukowej) za grubą kasę przez firmę pana "Kazia" (kasa jest wyprowadzona, dzielona (do kogo trafia - proszę sobie odpowiedzeć samemu ) a niech lokatorzy widzą że coś się dzieje . Tak samo jest z waszymi szlabanami, kluczami do domofonu ( płacisz pan tyle lat , a za klucz po wymianie zamka w drzwiach przez RSM musisz sobie zapłacić sam .)Pozdrawiam

  46 9
 • ~Nicole Dreja 2017-07-04 10:08:04

  tam gdzie ludzie proszą się i potrzebują bramek, a chociażby znaku zakaz wjazdu, za wyjątkiem mieszkańców to nie chcą postawić.

  24 2
 • ~Mariusz Grodecki 2017-07-04 10:47:19

  Największym problemem braku miejsc na osiedlowych parkingach są rodziny w których jest więcej niż jeden samochód. Według mnie sprawę załatwiłaby administracyjna polityka dla ludzi a nie przeciwko nim. Jedno mieszkanie jeden samochód, jeżeli masz dwa, trzy a nawet cztery (a taką rodzinę znam), kombinuj, wynajmij prywatne miejsce, zrób cokolwiek aby inni mogli parkować pod swoim miejscem zamieszkania.

  29 20
 • ~auralfloat 2017-07-04 10:56:26

  To nie żadne dodatkowe koszty, tylko próba uzupełnienia budżetu z powodu tych nieplacacych czynszów. Problemem jest to, ze cierpią ci co mają auta, czyli prawie wszyscy. Pomijam fakt istnienia rsm jako komuszego, socjalistycznego tworu.

  20 5
 • ~MArudzia 2017-07-04 19:23:28

  Do wszystkich co nie zgadzają się z moją opinią i dali mi minusy - może napiszecie coś konstruktywnego, odnosząc się do mojego posta/u, a może jesteście tak ślepi że wszystko wam pasuje . Pozdrawiam

  3 6
 • ~slawek287 2017-07-04 21:04:49

  Widzicie jak to teraz jest przyjemnie jak sie ma problem? Ale kablować na kogoś kto kopci z komina 10 razy na dzień to wy umicie najlepiej

  4 13
 • ~sara 2017-07-08 14:49:15

  Zięba myśli że to jego prywatny folwark ,wszyscy mieszkańcy płacą podatek i nie chcą żeby bramki stawiać bo Zięba nie może podjechać pod drzwi jak wraca z działki a za czyją kasę prezes SM postawił te bramki

  7 0
 • ~sara 2017-07-08 14:53:37

  Panie Mirku Popieram pana Gonić tego Ziębę bo to czysty me--*-l

  8 0
 • ~sara 2017-07-11 15:54:05

  Kpina Panie prezesie nadaje się pan do brania kasy i słuchania Zięby żeby pana nie wysadzili ze stołka jak poprzedni zarząd

  8 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2381