zamknij

Wiadomości

Miasto zachęca do korzystania z biletu rodzinnego za złotówkę

2016-07-02, Autor: bf, źródło: UM Rybnik

Przez całe wakacje będzie można korzystać z przejazdów autobusami komunikacji miejskiej za 1 zł, w ramach tzw. biletu rodzinnego. 

Reklama

Jak skorzystać z biletu za 1 zł?

- członek rodziny, posiadający bilet okresowy na imiennej karcie, rejestruje swój przejazd w autobusie,

- każdy z towarzyszących mu członków rodziny kupuje u kierowcy bilet promocyjny za 1 zł.

- uwaga! członkowie rodziny korzystający z biletów promocyjnych muszą posiadać przy sobie dokument potwierdzający posiadanie tego samego nazwiska lub adresu zamieszkania co osoba rejestrująca swój przejazd za pomocą biletu okresowego (dokument należy okazać w przypadku kontroli biletów)

- przejazd musi się odbywać na wspólnym odcinku.

W przypadku kontroli biletów:

- członek rodziny, który zarejestrował swój przejazd za pomocą biletu okresowego na eKarcie imiennej przedstawia do kontroli eKartę,

- każdy z pozostałych członków rodziny przedstawia do kontroli bilet promocyjny zakupiony u kierowcy (lub wydruk zbiorczy biletów) lub poprzez aplkację moBilet oraz dodatkowo dokument potwierdzający posiadanie tego samego nazwiska lub adresu zamieszkania co osoba rejestrująca swój przejazd za pomocą biletu okresowego.

Niespełnienie, któregoś z warunków przez podróżnego będzie traktowane jak jazda z biletem nieważnym co wiąże się z nałożeniem opłaty dodatkowej. Bilety nie obowiązują na liniach nocnych.

Co ciekawe, w ubiegłym roku, w okresie letnich wakacji sprzedano ponad 4000 takich biletów.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~baal-zevuv 2016-07-02 09:06:33

  Pomysł świetny, pytanie tylko czy ta złotówka jest tak na prawdę potrzebna - zawracanie głowy kierowcy itp. Skoro sprzedano "tylko" 4000 biletów w zeszłym roku - suma 4000zł...to nic dla przewoźnika.
  Inna sprawa że w okresie wakacyjnym mogłyby się pojawić linie darmowe, obsługujące zewnętrzne dzielnice z centrum (konkretnymi punktami jak RUDA itp). Może w ten sposób młodzież można by oderwać od telefonów i komputerów.....

  19 1
 • ~exx 2016-07-02 11:13:54

  A ja słyszałem taką opinie ,że w czasie wakacji niektóre połączenia są zawieszane .Oczywiście o dorosłych dojeżdżających do pracy nikt nie myśli ,nie wiem dokładnie które to połączenia bo jeżdżę autem ale jak to sie ma do krytyki auto kultu ? Zorganizujcie najpierw komunikacje a pózniej bierzcie sie za samochody ,nie zaczynajcie od "zupy strony" .

  14 1
 • ~ 2016-07-03 08:07:23

  Może ktoś łaskawie napisze co dzieje się z forum ? Po rejestracji na stronie nie mogę zalogować się na forum (nieprawidłowa nazwa użytkownika), na forum nie można się zarejestrować bo kieruje mnie do rejestracji ze strony, a ta twierdzi, że użytkownik już istnieje !!

  2 1
 • ~THE Bill 2016-07-04 07:41:05

  Temat komunikacyjny więc napiszę informację: koło Tesco na Żorskiej budują w końcu przystanek autobusowy!! Gratulacje! W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i zrobił to co powinno być zrobione już dawno. Osobiście uważam, że mógł być przesunięty o 20 m niżej - tam jest szersza droga, ale i tak jest lepiej niż było! Redakcja powinna ten fakt już nagłaśniać, żeby ludzie dowiedzieli się jak najszybciej i zaczęli z niego korzystać jak tylko zostanie otwarty.

  1 1
 • ~lukrecja50 2016-07-05 17:55:34

  Nie wiem kto wymyślił wakacyjny rozkład jazdy? Z rozkładu wypadają autobusy dowożące i odwożące ludzi z pracy i do pracy. np o 5.30 czy po 21 lub 22. Kto ma wakacje - uczniowie czy kierowcy? Do szkoły dzieci nie jeżdżą na 6 rano i nie wracają po 21 czy 22. Wyrazy uznania i pomysłowości dla ZTZ.

  1 0
 • ~Arteks 2016-07-05 18:22:56

  @lukrecja50 - jak to kto ZTZ uważa, że wszyscy mają wakacje, a autobusami na 5.30 lub po 21.00 jeżdżą ...dzieci. ;) Złóż skargę do ZTZ z kopią do Urzędu Miasta.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 836