zamknij

Biznes

Miasto tworzy bazę noclegową. Przedsiębiorcy poszukiwani

2015-04-10, Autor: bf, źródło: UM Rybnik
W związku z organizowaniem w Rybniku przedsięwzięć na skalę krajową, a nawet międzynarodową - wiele osób chce w naszym mieście nocować. Dlatego też rybnicki magistrat zaprasza przedsiębiorców prowadzących tutaj swoją działalność do współpracy. Na czym miałaby ona polegać?

Reklama

Rybnik staje się coraz popularniejszym punktem w tej części kraju – zarówno wśród Polaków jak i osób z zagranicy. Magistrat zamierza stworzyć zatem kompletną bazę noclegową, która ułatwi przyjezdnym znalezienie odpowiedniego miejsca do wypoczynku. - Zapraszamy przedsiębiorców prowadzących w Rybniku działalność związaną z udostępnianiem miejsc noclegowych do przekazania informacji o obiekcie, którym dysponują – dodaje Agnieszka Skupień, rzecznik magistratu.

Aby móc przekazywać zainteresowanym kompleksową informację na temat istniejącej w Rybniku bazy noclegowej, przedsiębiorcy prowadzący działalność w tym zakresie do kontaktu z Biurem Organizacji Pozarządowych i Sportu Urzędu Miasta Rybnika, (tel. (32) 43 92 016, e-mail: ngo@um.rybnik.pl) w celu przekazania informacji o swojej ofercie.

Pozyskane informacje posłużą do stworzenia kompletnej bazy z danymi teleadresowymi rybnickich hoteli, hosteli, pensjonatów oraz innych obiektów świadczących usługi noclegowe.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~zolwik 2015-04-10 12:15:56

  Szkoda, że rybniccy urzędnicy sami nie wiedzą co właściwie mają: http://www.dobryadres.rybnik.eu/index.php/turystyka-sportowa/noclegi
  Widać, że po kilku latach wracamy do tego samego...

  5 0
 • ~Arteks 2015-04-10 12:18:40

  Wkrótce sytuacja się poprawki jak K1 zostanie otwarte. A wie ktoś co z budynkiem po popularnym kiedyś Hotelu Rondo? Wiszą na nim bannery że jest na sprzedaż.

  0 4
 • ~ 2015-04-10 12:51:12

  To miło. Taka troska miasta jest niesamowita. Z tym że z mocy Ustawy o Usługach Turystycznych taki rejestr powinien być w każdej gminie. To znaczy że albo takiego rejestru nie ma, albo pomyslodawca o tym nie wie. Bo skategoryzowane obiekty jak rozumiem pomysłodawca już sobie sam wklepal z rejestru centralnego?

  9 0
 • ~rzyt 2015-04-10 16:12:58

  Arteks; K1 to będzie hotel dla turysty poszukującego tanie lokum? Nie sądzę. Koszt inwestycji plus lokalne podatki skutecznie wyśrubują cenę za noc i dalej turysta w Rybniku będzie w tym samym miejscu. Ciekawe zresztą jakimi kryteriami opłacalności i zwrotu kapitału posługiwali się inwestorzy K1? Stopa zwrotu 100 lat? Piszę tak, bo w Rybniku lokalny polski biznes nie ma szans na jakąś zniżkę. Chyba. że jest inaczej i ktoś ma informacje na ten temat. Chętnie przeczytam.

  7 0
 • ~Arteks 2015-04-11 18:26:49

  @rzyt - turysta szukający taniego lokum może np. przez wakacje przenocować w akademikach Politechniki albo na terenie ośrodka w Stodołach. Tam chyba za drogo nie jest. Natomiast brakowało w centrum Rybnika dobrego hotelu i K1 tę lukę świetnie wypełni.

  0 3
 • ~auralfloat 2015-04-13 08:46:22

  Rybnik ma fatalną bazę noclegową - w zasadzie brak porządnego hotelu w ścisłym centrum. Rynkowy to jakaś pralnia, na Gliwickiej i Paruszowcu to nie centrum, a K1 też na obrzeżach. Śmieszy mnie K1 - już wynajmują powierzchnie, a jeszcze nie istnieje w 100%. To jak ze sprzedażą mieszkań przez deweloperów - ludzie biorą kredyty na lata, a deweloper ogłasza upadłość i się śmieje mając spółkę... Przydałbym się konkretny, być może sieciowy hotel w centrum, np. jakiś mniejszy Qubus albo Diament, względnie coś niezależnego oraz tanie hostele w centrum - np. w kamienicach. Tylko jest też tak, że ruch turystyczny w Rybniku nie jest aż tak duży.

  5 0
 • ~rzyt 2015-04-13 11:00:53

  Arteks; Ja przeczytałem wypowiedź pani Skupień i tam jest mowa o "udostępnianiu miejsc noclegowych" i logika nakazuje, że nie chodzi tu o hotele, bo o tych można się chyba dowiedzieć z bazy firm w Rybniku. Wiem, że jest dużo tanich ofert dla pracowników czasowo oddelegowanych na jakąś robotę do Rybnika i te oferty mogą być poza informacjami ogólnodostępnymi. Nie wiem, czy akademiki w lecie funkcjonują i czy im to się opłaca. Rybnik jako miejsce wypoczynku...kiedy i czy to jest możliwe za naszego życia. I tu powinienem się podpisać jako "Niska Emisja".

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.